Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:43:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 600
Total: 600

600 гости, 0 потребители

... Lion (Should i buy , or should i not?)

Започната от FreddieFreeloader, 22-07-2011, 00:52:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FreddieFreeloader

... Скъп форум :) ,

моля ви дайте някой друг съвет относно Lion! Главно искам да знам дали е по-удачно, да го купя или да си го дръпна, стига да е излязъл в небезизвестните ни сайтове. Най-голямото ми притеснение обаче е, дали ще си създада проблеми с машината, ако си го дръпна от някъде?
Благодаря ви предварително !

deezel

За 25 евро си е тъжно да не си го купиш. Грозно по-скоро.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

FreddieFreeloader


HQ

не,не си прав! замисли се за сумата която си дал за мак и какъв процент от нея отиват за софтуера поддържан от машината. Аз съм с  Core 2 Duo и това е последната поддържана от мака ми ос,която НЯМА ДА СИ КУПЯ!!!

dreben

"За 25 евро си е тъжно да не си го купиш. Грозно по-скоро."
Аз пък ще си остана с GM и "грозен".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Wizi

Аз се чувствам много по-беден след онези 46лв и 98 стотинки :(

Лафа, че много пари сме били дали за хардуер и за това в момента избиваме кинти като доживотно няма да плащаме за OS X не ми допада особено след факта, че всеки един от нас е свободен ако може и желае да си купи Сони Зайо например за 5000лв и пак да трябва да се изръси няколко стотачки за новата OS на Микромекия. Така че май всичко всичко опира до това дали тежат едни 50 кинта или не, а не дали сме прави или криви. :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

HQ

тежат тежат, ей сега бях в офис на ментел и ги направих криви за дето са ми преподписали договора и ми искат 50 лв да се махна от тях! Да ти кажа,заслужават си,мисля!

vict1mize

аз също се чудих дали да си купя новия Mac OS X 10.7 lion
но не зарди цената , която е абсолютно достъпна (въпреки високите цени на MAC хардуер ) , а зарди пробелми с много програми, които още не са съвместими с 10.7 (най-вече autocad for mac ) и съм сигурен че ако изчакаме малко ще оправят и всички малки бъгове , които се неизбежни при нов OS ...

аз ще изчакам до края на лятото , или 10.7.1 , или докато AutoCAD не изкарат съвместима версия ...

MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

Wizi

10.7.2 вече е сийднат към девелъпърите, има го и на торент. Очаква се 10.7.1 в съвсем скоро време - точно както се случи и с 10.6 преди време.

AutoCAD-а отказва да тръгне на Лео или друга някаква драма има?  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vict1mize

Да AutoCAD не работи на Lion , Autodest.com са написали в сайта ,че предлагат да не си качваш Lion ако използваш AutoCad редовно , но работат по некви patch-ове дано да стане скоро , нямам търпение да пробвам лъвчето :)
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

angelvn

Те са се сетили кога да почнат работа по съвместимостта с Lion...
UI designer and developer

Lord Adder

Ми гледаите какво пристигна в online банкирането ми днеска:

  • 46 лв и някви стинки към iTunes (това е за OS)
  • 58 лв за OMV - пътуване до Пловдив и обратно.

Е, кво му плащаш? Като добавим и супер бързия даунлайд и това, че вече ще имам съпорт и на OS софтуера, нещата накланят отвсякъде към бизнес-модела на Apple. За кой ли път.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

HQ

у нашто село за 46 лв бачкаме 2 дена ...

mano

Винаги съм бил привърженик на легалния софтуер, но когато ползвах прозореца, не си го купувах, защото беше много скъп. При 30 долара за ОС е се замислих изобщо и си го купих.

Друг е въпроса обаче, който ме гложди сега. Почти не намирам кой знае каква голяма разлика между Лъва и Снежко особено в то, което правя на компютъра. Спокойно можех да си спестя парите и да си работя на старата ОС. Тогава пък щеше да ме гложди другия въпрос и по-точно дали да не си го купя :)

Всеки сам режава за себе си и се простира според чергата си.Не съм цъфнал и вързал, но аз реших да отделя сумата за да подкрепя хората, които са положили толкова много труд, за да развият до тук тази така хубава ОС.

hyankov

История - на мен онзи ден ми се наложи да кодя цял ден в сървърното, тоест лишен от външната клавиатура, тракпад и голям монитор. С full screen app-овете и новите жестове (по спомен преди нямаше жест за swipe spaces) работата се оказа огормно удоволствие.
Мисълта ми е - Lion e поредната крачка в правилната посока, може да не е толкова значима, колкото повечето от нас са очаквали, но все пак. Мисля също така, че с пускането на iOS 5 и масвото използване на iCloud потенциала на Лъва ще се разгърне.

И все пак - няма някакъв killing feature и ако SnowLeopard ви върши идеална работа може и да задържите с покупката. За мое щастие все още съм във финансово положение, позволяващо ми подобни глезотийки, но ако сте притиснати и броите всеки лев - изчакайте - няма нещо толкова специално, което да му избие парите!

Поздрави,
Ицо