Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 18:20:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 314
Total: 314

314 гости, 0 потребители

Hellp... boot from cd

Започната от kerenski, 12-05-2008, 07:26:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kerenski

Zdraveite.nqkoi moje li da mi kaje kak da butna ot cd.kato zadarja butona options i mi iska parola a dori i ne si spomnqm koga sam slagal  :? .ako nqkoi mi pomogne 6te sam mnogo blagodaren.

fpyyh

пробвай с "C", би трябвало да има на двд-то опция за смяна на паролата на firmware-a

XXwolf

какъв а Мака и какво (коя версия на ОС) е CD-то?

kerenski

maca e Ibook g3 operacionnata sistema e 10.3 i ima paroli za administratora i za bios i mai e premahnata funkciqta da bootva ot diska az si imam parola samo za moq si akaunt :(.nito moga da instaliram nito ni6to.akoima nqkakva baterq da nulira pone parolata do bios :(

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

yamahadrums

Влез в BIOS-a, като натискаш DEL клавиша при стартиране и от менщто за PASSWORD махни паролата.  :lol:
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

fpyyh

Warning: The Open Firmware Password can be reset and changed by any one of the following:

  1. By any administrator user, as designated in the Accounts preferences (or in Server Admin).
  2. Via physical access to the inside of the computer.
  3. When the computer is started up in Mac OS 9.

от тук

kerenski

hora ne znam nikakvi paroli :( kak da mahna tazi koqto e za boot meniuto nikak ne moga da preinstaliram molq vi pomognete iskam da polzvam tazi ma6ina :(

fpyyh

като гледам трябва да изпълниш точката с физическия достъп, но повече детайли не намерих...

kerenski

dali ako go zanesa v serviza na apple nqma da mogat da mi mahnat parolite i da si preinstaliram os ?:(

fpyyh

сигурно, звънни и ги питай, има тук-таме във форума по някой от тях, може и да ти отговорят

atirage

От къде го открадна? Или го купи краден :lol:

Нормално е да не можеш да стартираш от друг диск като е активирана защитата...

Между другото трябва да има и друг начин но трябва да проявиш въображение  :)
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

kerenski

laptopa ne e kraden za6toto prez moq si akaunt si vlizam no administratosrkiq ne go znam.mislq 4e ako se mahne bateriqta (sistemnata) moje i da se nulira ama ne znam kra4etat kak se mahat gumenite dali sa na vint ili sa zalepeni da go otvorq za da razka4a bateriqta

shaman

Ако на сутринта видя тези писаници на латиница - трия темата !!!

XXwolf

крачетата се махат много лесно, но по-нататък става сложно - виж това