Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 09:44:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 341
Total: 342

341 гости, 1 потребител
ggzy

New kid on the block

Започната от Kestrel, 06-05-2008, 14:17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Kestrel

Поздрави на всички ябълкаджии тука и на някои аудисти  :lol:
Да се похваля - аз съм един нов стар епълджия - демек първите си стъпки в компютрите съм ги правил на Правец 82, което си е жива ябълка, а пък и в гимназията по стечение на обстоятелствата компютърната ни зала беше обзаведена с чисто нови епъли (говорим за 92-93).

Та сега след дълго забягване в света на пц-тата се завърнах обратно при ябълките с 2.8 Гхц-ов АйМак. Първи впечатления - немам думи, естествено - забравяш, че работиш на компютър е все едно си правиш кафе на някаква кафеварка - всичко става веднага, никво мислене, зависване и т.н.

Забелязвам също че МакОС-а (Леопард) е доста сходен с това което помня навремето.

Има обаче някои неща които са ми малко непривични и ми се ще да ги туикна, ако може:

първото е момента с прозорците - определно ми липсва таскбара и не ми се струва много рационално да ровя надолу към десктопа за прозореца който ми трябва - според вас има ли някакво ютилити което да наподобява таскбара и да ми показва различните отворени прозорци и в една програма (изключая Експозе)

второто - чудя се има ли някакъв софтуер който да ми позволи малко да туикна майти мауса - клиторчето е върховно, но искам левия скуиз бутон да прави бак пейдж

третото - известен ли ви е някакъв разумен начин да си прехвърля старата поща в Ентураж или Мейл от Аутлука ми от Уинбоз

и накрая, ако може споделете кои ютилитита са задължителни за МакОС-а неща без които не можете ?

сори за бегинърските въпроси  :oops:  :oops: и мерси предварително за отговорите...

gogo_slv

Adium чат през ICQ, MSN, Yahoo, AOL, Jabber и другите там... http://adiumx.com
Skype - едвали се налага да обяснявам.  http://skype.com
Transmission - Торент клиент - http://www.transmissionbt.com/


Относно "таскбар-а" - мен според мен това му е различното и удобното на Mac OS X-a, че няма "taskbar". Ако толкова ти липсва сложи ви бозицата. Без лоши чувства ама се едно да искаш да отваряш exe-та в мак ос - безсмилсено е.

vaskog

Welcome back!, както се казва.

1. Не ми трябва таскбар, защото съм направил това:



Така, като ударя левия горен ъгъл, виждам всички отворени прозорци. А в десния - десктопа.

2. USB Overdrive.

3. Токлова години вече не можах да свикна да ползвам тези програми. Ползвам Google Notifiers.

4. Ползвам OnyX, Leopard Cache Cleaner, AppZapper, TextMate, Xslimmer, GrandPerspective, iDefrag, Pref Setter и други, естествено.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

eek

Пробвай Witch. Или по-добре се научи на Exposé. :) (освен All Windows има и Application Windows)

Mail.app има File –> Import Mailboxes... тряа да ти сврши работа.

maxx

О2М се казва програмата, която прехвърля поща от от аутлуук в мейл.
Think positive!

Kestrel

Благодаря за отговорите. Вече си сложих някои от нещата (включително една програмка която кара дистанционното да прави разни чудеса). Вече почнах да се убеждавам че Експозето е разумна алтернатива на таскбара дори за такива като мен, които обикновено работят с десетки прозорци.

Прехвърлянето на пощата ще го оставя за някой уикенд, тъй като очевидно трябва да участват и PC и мак, а старият ми компютър е вече брутално разкачен.

Кажете някакви игрички за разцъкване - от типа на миночистачката, фрицела - нещо подобно - че Бате Стиви не е отпуснал нищо с операционната система.

eek

Цитат на: "Kestrel"...
Кажете някакви игрички за разцъкване - от типа на миночистачката, фрицела - нещо подобно - че Бате Стиви не е отпуснал нищо с операционната система.

Има шах – 3D 8)

Пробвай Frenzic.

fpyyh

потърси си open ttd. можеш да загубиш дни с нея.

XXwolf

в widget-те има доста леки игрички:
http://www.apple.com/downloads/dashboard/