Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 20:26:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 325
Total: 325

325 гости, 0 потребители

Заслужава ли си .Mac

Започната от Angelo, 01-05-2008, 15:26:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hackera777

А дали ще се намери и безплатен хостинг ама системата за побликуване да е Copy-Paste  :oops: Май малко нахално ама съм длъжен да питам...
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

Angelo

Ами ако не се справя сам има кой да помогне :wink: Мерси за съвета.

PS Аз и това дето с Iweb го направих върши работа ,само трябва да го кача някъде другаде да не е в хит. бг да видим текста тогава,кофти е че ме ограничава в няколко шрифта само (Arial,Times New Roman,Verdana)за да ги виждат windows ите.ама то и с WP сигурно ще е така с Fonts.

nubizus

Цитат на: "Angelo"Ами ако не се справя сам има кой да помогне :wink: Мерси за съвета.

PS Аз и това дето с Iweb го направих върши работа ,само трябва да го кача някъде другаде да не е в хит. бг да видим текста тогава,кофти е че ме ограничава в няколко шрифта само (Arial,Times New Roman,Verdana)за да ги виждат windows ите.ама то и с WP сигурно ще е така с Fonts.
Ако е за страничка с картинки и контакти, по-добре вземи генерираното от иВеб и си купи един хостинг.
ВП си е за честа смяна на кънтент. Ако сайта е тип "визитна картичка" си остани на иВеба.

nubizus

Цитат на: "hackera777"А дали ще се намери и безплатен хостинг ама системата за побликуване да е Copy-Paste  :oops: Май малко нахално ама съм длъжен да питам...
Що не се върнеш пак към Ламера777:)))
Ползвай гугъл за глупави въпроси.:))))
Дори и на този има отговор.

hackera777

Ориентирах се как става с хит.бг върши ми работа ама... кажете как да я оправим тая кирилица...
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

hackera777

Цитат на: "nubizus"
Цитат на: "hackera777"А дали ще се намери и безплатен хостинг ама системата за побликуване да е Copy-Paste  :oops: Май малко нахално ама съм длъжен да питам...
Що не се върнеш пак към Ламера777:)))
Ползвай гугъл за глупави въпроси.:))))
Дори и на този има отговор.

Ае стига де сега. Верно, че в повечето случаи пиша само глупости ама все пак... От всички форуми ме изгонихте значи... Ще си направа нова рег сега кво да направа hackera777 беше първото което ми хрумна! Някъде да пише, че е вярно? Ето пак направих пост не по темата... Пак ще извинявате ама... Шси направа нова рег обещавам.
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

gogo_slv

Абе отивате на  uroci.net или на някой друг сайт да видите що годе за кво иде реч и тва е. освен хит.бг има и free.bg. Там също има безплатен хостинг и домейн. Какво да ви кажа - аз от опит знам, че не е нужно да знаеш нито HTML, нито CSS за да ти се пилучи хубав сайт, който върши работа. И зарежете тая джумла. Тя е за бизнес сайтове, които имат много информация да качват и същевременно да я обновяват всяка секунда. Както каза nubizus, ако е за "визитна картичка" вземи си WordPress и си купи домейн или направо на wordpress.com. Ако пък ти се занимава повече можеш да вземес Dreamweaver, но мисля, че и iWeb ще ти свърши работа. Въпрос на всободно време е. Можеш да постигнеш много ефектно сайтче, като му отделиш малко време. Тва от мен. Успех!

Angelo

ЦитатАко е за страничка с картинки и контакти, по-добре вземи генерираното от иВеб и си купи един хостинг.
ВП си е за честа смяна на кънтент. Ако сайта е тип "визитна картичка" си остани на иВеба.

Ами горе доло е така -освен контакти и снимки направих видео и блог -вкарах блог в iweb с  icomment и holoscan (не ми харесва много -нее като с .mac), После го до оправих с Dreamweaver (щото iweb прави всичко на png та и то големи) и се получи горе доло, само гадното е че за да се появява текста като текст а не като png -за да се индексира трябва да  използвам само (Arial,Times New Roman,Verdana) което не ми харесва много.

PS. Прочетох малко за WP и много ми хареса .

tashev

.Mac изглежда лично за мен доста приятно най вече заради
- Photo Gallery from iPhoto/Aperture който се виждат много яко и от iPhone
- Sync на календари/евенти и достъп до тях през WWW когато сте далече от Мака
- @mac.com email address
- 10GB iDisk (Честно казано за тия пари е доста малко ама ходи спори)
- Back to my Mac - хубава идея за ремоте декстоп ама само от Мак като можете да се връзвате къ него е малко кофти...всички знаем какъв е процента на Макове в България.

Според има доста добри алтернативи като:
- Picasa/Flickr Image Uploader for iPhoto (Picasa си имат като .Mac Web Gallery хубав изглед от iPhone/Web Browsers
- BusySync който прави интеграция на Календара с Gmail Calendars
- Да ползвате Gmail Account с IMAP получава се същото. Перфектен Sync м/у Mail.App / iPhone / WWW
- Hosting Plan с голям storage на който може да си качвате нещата през Finder/Transmit или директно през приложенията
- За отдалечен достъп най-доброто което ползвам е LogMeIn клиента представлява extension за браузъра и си доступвате през browser-а от всякаде Мак-а. Още по готиното е че можете да имате доста повече от 1 компютър в акаунта който да управлявате.

Относно iWeb има хубави страна от сорта че е лесно и удобно
ала лично за мен лично е загуба на време защото:
- Трябва след като направиш нещо на Cyrillic ръчно да променяш после кода и encoding за да ти го четат.
- Изгледа който получавате в 3те основни в 3те основни browser(IE,FF,Safari)  е коренно различен. Да не говорим за Opera, Avant и други опдобни. Т.е. неизбежно да е ползвате нещо да си редактирате source-овете отново
- Кода е далече от валидиран по W3C
- Не можете да правите динамични платформи,да може Блогове но те са статични. Но пък лесно се работи с тях отново

И отново алтернативите на iWeb за мен са:
- Coda - За хард кодери но пък много полезен WYSIWYG Едитор
- За блогове отново Google Related ;-) - добре познатият ни Bloggere или пък ако сте фенове на WordPress който е доста гъвкат те също предлагат безплатен Блог на WordPress
- Adobe пакета с помоща на техните нови платформи се правят чудеса (Флекс и Еър) но е за по напреднали потребители.
Български речник за Dictionary.app за Леопард - http://tinyurl.com/9egupa

Angelo

Мерси много на всички за отговорите!
Значи на мен най много от всички ми допадна WordPress и както гледам май бъдещето е в такива платформи.Трябва да по прочета малко и да пробвам и там.
PS.Не знам обаче до каква степен си ограничен в дизайна с WordPress ?

gogo_slv

Цитат на: "Angelo"Не знам обаче до каква степен си ограничен в дизайна с WordPress ?

Темплейти има много. Ако пък разбираш малко от CSS, Wordpress предлага CSS редактор, така че там можеш да пипаш колкото си искаш.

Angelo

Докато правех сайта ми се налагаше доста често да гледам как ще изглежда през IE и трябваше постояххо да ходя до съседа (щото не ми се иска да слагам windows на мака) Докато не открих това http://ipinfo.info/netrenderer/index.php
Много полезно   :D