Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 01:26:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 462
Total: 462

462 гости, 0 потребители

Заслужава ли си .Mac

Започната от Angelo, 01-05-2008, 15:26:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Angelo

Искам да попитам дали някой е ползвал .Mac и какви са му впечатленията дали си заслужава като се има предвид сегашния курс на долара.
Питам защото искам да си направя един сайт и се чудя дали да го направя с IWeb и .Мac някой ако е правил сайт с IWeb нека каже какви са според него предимствата и недостатъците на IWeb (освен че става супер лесно) ?

traian_james

Ако си правиш сайта с iWeb не е задължително да го побликуваш в .mac, има опция Publish to a folder.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

Angelo

Видях но готиното на IWeb e че всичко става много лесно (а и добавянето и променянето на нови неща става супер лесно)което си губи смисъла без  .Mac

hackera777

А по колко лв на година се плащаше за .Мас щото и аз искам ама за съжаление едва ли ще ме огрее щото засега не работя и съм зависим от майка ми. Не че не искам де ама нямам години :D
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

XXwolf


fpyyh

само за единия хостинг не си заслужава, за 50-60 лв ще си купиш домейн+име за година, можеш сигурно и по-евтино, ако се разтърсиш. обновяването е колкото едно копи-пейст на маунтнатото фтп във файндъра.
освен това с .mac свикваш и после не искаш да го спираш  :)

hackera777

Така са те ябълките... НАРКОТИК  :lol:
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

Angelo

Другото което е че нямаш comments & attachment  без . Mac,видях че има решение и за това с програми като icomments ,ама нее същотото.Аз направих един сайт да пробвам и го качих в hit.bg обаче се сблъсках с друг проблем (всичкия текст стана на маймуни 8O ),оправих го като го направих на PNG ама май не е много добро решение ,защото google не го индекира .Не знам дали може да е от Хит бг примерно да не потдържа utf8 примерно.Дали на .Mac ще е пак така с текста?
Някой знае ли решението?

nubizus

Въобще не се занимавай с иВеб.
Купи си хостинг и си пусни (ако си вземеш международен, което е най добре) уърдпресс инсталация от автоматизирания панел за управление на хостинга.
иВеба обръща повечето текст в картинки, изглежда хубаво но не се идексира.

gogo_slv

.Mac-a има доста предимства - не е само iWeb hosting-a. Имаш и 10 ГБ виртуален диск; @mac.com меил адрес; и още други хубави неща...

Angelo

A  wordpress  не е ли само за Блог,може ли и сайт да се направи?

gogo_slv

Цитат на: "Angelo"A  wordpress  не е ли само за Блог,може ли и сайт да се направи?

Ами нещо като сайт - да може. Има възможност да си направиш различни секции в блога. Едното примерно да е за блог, другото за контакти, третото за снимки и т.н. Попринцип Wordpress платформата е доста гъвкава. Можеш да направиш чудеса с нея...

nubizus

Цитат на: "Angelo"A  wordpress  не е ли само за Блог,може ли и сайт да се направи?
На практика вп си е платформа. Освен че има адски много плъгини и теми, ако се подходи професионално към нея (писане) може да се направи и най-сложният сайт.

Естествено това вече си е един вид дивелъпмънт на базата на вп.
Проблема при дифолтната инсталация е че е ориентирана за блог, тоест динамичен ктнтент, докато повечето сайтове са ориентирани към статичен кънтент. Но си има в нея и структура за статични страници.

Ако пък ти трябва за фирмен сайт, чукни едно съобщение, няма да ти отрежеме главата, от началото на годината предлагам доста гъвкав план за изработка на уебсайтове (има от 500 лв до 5000лв, в зависимост от тва къде ти трябва да изхарчиш парите).:))))))

Angelo

Ами не ми трябва някакъв сложен сайт с,а просто един обикновен сайт за аеробик залата на жена ми ,мерси за предложението но смятам че ще се оправя и сам,пък и искам да се науча .
PS.Видях и друг вариант Joomla,кое е по добре WP или ,Joomla?

nubizus

Не съм оптимист че ще се оправиш сам:))
Но ти си знаеш.
Каквото и да сложиш си иска читанка и познания /css,html,php/ за да получиш резултат над средния.
Аз лично за твоя случай ти препоръчвам ВП.
По лесно е да пуснеш нещо да работи.