Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 00:51:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 447
Total: 447

447 гости, 0 потребители

HFS Recovery?

Започната от patchosan, 13-04-2007, 12:26:55

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

patchosan

Verify and Repair disk "Seagate ULTRA ATA"
Invalid Volume Header

това ми дава при верифай на диска
но след рипейр, не иска го въстанови

Кажете какво и как трябва да се направи

space ace

рестартирай от инсталационен диск на ос х и оттам го оправи с диск ютилити
macbook

patchosan

това което го цитирам е от там!!!
точно от диск ютилити

rafaelo

Значи първо не те съветвам да ползваш Drive Genius :) защото може да причини малко щети ако проблема е свързан с bad sectors и т.н. Това което бих те съветвал е да отидеш тук: http://www.speedtools.com/ и да свалиш Speed Tools Utilities и да потестваш с него харда. С тези програми ще направиш много неща. Всички са различни и имат добри способности за оправяне на каквито и да са проблеми с харда. Пробвай но преди да го направиш си направи backup за всеки случай ;)

Другo предложениe e DiskWarrior 8)

patchosan

Благодаря Ви приятели, diskwarrior is BIG warrior.
Всичко е въстановено.

gelen4o

Може ли някой да ми каже откъде да го сваля този DISK WARRIOR + сериал ?

Мерси

eek

Цитат на: "gelen4o"Може ли някой да ми каже откъде да го сваля този DISK WARRIOR + сериал ?

Мерси

От обичайните места. :)

gelen4o

Благодаря ти :)

gelen4o

Свали програмата (не dmg image) ами само програмата пуснах я и закачих външния ми хард диск към компа (където е и проблемът). Заредих програмата и ми дава следното :

Directory disk cannot be rebuilt, the file system is unsupported.
This disk is not a Macintosh Disk (дискът е форматиран във FAT 32)
This disk does not appear on the desktop (което не е така).
Drive Format GUID Partition Table

Някой да има идея за какво иде ре4?


м/у другото ето работещ сериен: RR420333



[/img]

eek

Ми ако е дебел :) (FAT32) с DiskWarrior няма да стане.

Пробвай с Disk Utility на Mac OS или по-добре му пусни chkdisk от някой виртуален Windows :)

gelen4o

Трябва да го форматна в Мак формат (extended or journeyed), за да тръгме програмата. Хубаво де направих го, пуснах Disk Warrior и нищо не стана за съжаление. Де да знам не разбирам много и адски зле се набутах с това изтриваме на файлове. Относно Disk Utility като отида на Restore секцията, ми иска да имам поне някаква image, а аз нямам нищо. Работата е такава, вчера по погрешка заличих целия си външен хард диск, от 120 те ГБ които имах на него, нищо не остана (не съм го трил securely тий че си викам поне да си върна нещо). Пуснах Stellar Phoenix, не успя нищо да направи. После пуснах Disk Warrior и пак същото. Май доста съм се оплескал, на няколко пъти смених формата на хард диска (от мак в фат 32 и обратно), вече ме съмнява дали нещо въобще ще може да бъде възтановено. Има ли въобще надежда или е загубена кауза?  :(

fpyyh

hirens boot disc и много време за губене, буутваш от него на уин машина (никога не съм го пробвал на мак, дали ще тръгне?) и почваш един след друг да тестваш recovery tools...

eek

Цитат на: "gelen4o"... няколко пъти смених формата на хард диска (от мак в фат 32 и обратно), ...

Шансът да е останало нещо за възстановяване намалява в аритметична прогресия с увеличаване на броя форматирания. :)

Ако накрая си го оставил на HFS, пробвай една програма Boomerang, имал съм добри резултати, въпреки че не я купих (и не намерих ключ никъде).

gelen4o

Примирих се, да ми е за урок :( За съжаление нямам Windows машина под ръка и не успях да пробвам програмите които предпоръчахте пък и честно казано не ми се занимаваше вече.

Признателен съм за помоща ви :)