Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 00:54:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 618
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 618
Total: 618

618 гости, 0 потребители

Проблем с iMac

Започната от zazzlezz, 03-10-2014, 15:22:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zazzlezz

Здравейте,

Значи днес ми дойде iMac-a и сега се опитвам да му ъпдейтна операционната. Проблемът е, че се сваля адски бавно.

Проблем с интернета имам само с Гугъл и продуктите им.

Спийдтест-а ми показва :

- ping - 55ms
- download - 30.13 Mbps
- upload - 3.20 Mbps

Свалих си Xcode, който е над 2GB супер бързо, но операционната ми вика над ден и не знам си колко часа. Чудя се защо е така? Прекъсвах, рестартирах, пусках да свали ъпдейта наново и все същото....

Другият проблем е, че не мога да използвам продуктите на Гугъл и този проблем го имах и със VMWare, постоянно и никаква идея защо и как да го реша.

Ако някой може да помага и има повече знание да помага с мъдрост :)

Adamov

Факторите за бавното сваляне може да с много. Моя съвет е да си свалиш Маверикс от някъде, да го разпънеш на флашка и да преинсталираш на чисто :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

zazzlezz

Аз само го реснах, че ми го дадоха с някакъв админ без парола и го реснах (инсталацията е на холандски!!! кошмар беше), трябва да видя в как ставаше това с флашката и може и да му сложа нова операционна и ако и тогава го има тоя проблем, не знам вече (че съм и с немска клавиатура ха)

Adamov

Абе ресване.. я направи една чиста инсталация. Що се занимаваш с глупости. Идва ти компютър от някъде и ти само ще го ресваш. Ако не знаеш как става с флашката, ще ти дам скайп и ще ти обясня.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Или ако не ти е чак толкова спешно изчакай с преинсталацията още 1-2 седмици докато излезе новият Mac OS Yosemite. :)
Така поне ще си спестиш една преинсталация/обновление.
Провери си и ДНС-ите за всеки случай (щом проблема се проявява само при някои сайтове...).
UI designer and developer

zazzlezz

Ами гледам някакви клипчета как се прави boot-абъл флашка и ще го направя.

А на DNS-ите какво трябва да гледам. Интересното е, че на лаптопа ми всичко на гугъл ми се отваря, докато на мака (без значение дали е виртуална или не машината) не иска. Дори Youtube ме ми отваря ... абсурдна работа ...

В wi-fi ми пише за DNS: 192.168.0.1, абсолютно същото е и на лаптопа ми (той е Acer) ...

Adamov

http://www.techrepublic.com/blog/apple-in-the-enterprise/how-to-create-a-bootable-usb-to-install-os-x-mavericks/

Казвам последно какъв е моя съвет и спирам да коментирам по темата.

Правиш флашка по начина описан в тоя (горния) линк след което буутваш от нея. Избираш Disk Utility от менюто. Отиваш на харда > партишън. Избираш от падащото меню 1 Partition правиш го extended journaled и от опциите долу избираш GUID ако вече не е избрано. Аплайваш промените, инсталираш системата и бас ловя, че всичко ще спи и мърка.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

zazzlezz

#7
Аз го преинсталирах преди да видя поста ти. Но пък се оказа прав. Гугъл се оправи след инсталацията!

Евала! Благодарско за съвета. Честно казано не очаквах, че това ще го оправи. Сега работи с последната версия!

Сега ъпдейтвам всичко и почвам да уча Оbjective C :)

zazzlezz

Ех, НЕ! Днес ставам и пак не се отваря нищо на гугъл, като изключим търсачката (и то само .бг) иначе не ми зарежда никакъв продукт на гугъл, дори Youtube).

Не знам какво да направя просто ... не знам какво го причинява това ....  :'(

bboyg

Явно имаш някаква забрана в hosts файла. На мен така ми беше станало като си "кракнах" Photoshop-а и после не ми отваряше никаква страница на Adobe.

arnold

Датата вярна ли е на компа?
Real Mac mini

zazzlezz

На уиндоус знам къде са тия хост файлове, Adobe всички винаги са ми били кракнати. Но не знам къде е на мака.

А иначе, да, датата е вярна, 4 октомври 2014 си пише

zazzlezz

Нещо от IP-to e. Connet-вам се към някаква друга отворена мрежа и ми зарежда всичко на гугъл. Свързвам се към моята и греда пак. Това говори, че не е до мака, а нещо до връзката ... не знам какво обаче..

bboyg

/etc/hosts

Опита ли да ресетнеш рутера със забодските настройки?

zazzlezz

Не съм, не ми хрумна. Днес по-късно като се прибера в нас ще го направя да видим дали е нещо от това. Не ми хрумва нищо иначе.

Благодаря за предложението