Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 03:56:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 594
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 536
Total: 536

536 гости, 0 потребители

HandBrake - нуждая се от малко помощ

Започната от bajgosho, 13-04-2013, 10:37:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bajgosho

Ползвам програмата за да конвертирам филми в ДВД формат, свалени от "магазина", във формат за  iTunes и после ги гледам през  AppleTV-то през ресийвера на големия телевизор в хола. Всичко ми работи почти прекрасно, конвертират се и картина и 5 канален звук и субтитри на български.

Вчера за сефте пробвах да конвертирам друг формат XVid/AVI и понеже субтитрите не са интегрирани в торента, ги свалям отделно. После при самото конвертиране посочвам чрез Add External SRT бутона съответния файл. И всичко е добре, само дето излиза не кирилица, а шльокавица!

Ако пусна филма директно през VLC-то, без да го конвертирам през HandBrake, и посоча файла със субтитрите, всичко излиза коректно на български.

Та въпросите ми са два:

1. Как да конвертирам през HandBrake различни от ДВД филми, така че субтитрите да се четат правилно.

2. При конверсията картината става ... някак си по-контрастна и губи обем, губи кинаджийскийската си визия, почва да изглежда като документален филм, някак си плоска, прекалено детайлна ... не знам дали обясних правилно. Какво бъркам в сетинга?

Ще бъда много благодарен, ако някой ми помогне и обясни как правилно да използвам HandBrake. 

Becko

Защо не оставиш филмите както са си в итюнса ? Добави в тях субс със Subler и си ги пускай от епъл твто. Ако искаш да пуснеш така друг филм просто го конвертирай във формат за итюнс :)

bajgosho

не разбрах?
нали трябва да конвертирам първо  AVI-то към m4v... ?

пробвах с този subler, но нещо изглежда греша ... закача някакви субтитри, които се виждат правилно (на кирилица), но филмът от например 120 минути дължина, става на 220 минути?
нямам си и идея защо се получава това и какво още закача?

има ли начин, директно през HandBrake да закача субтитри, които да се виждат на кирилица?
Какво трябва да пипна по настройките?

forka2k

Не мога да помогна с HandBreak-а защото не съм я ползвал, но мога да препоръчам iFlicks - http://www.iflicksapp.com работи много добре и на МБА 2011 се справя изключително бързо с конвертирането на МКВ към М4В :)
Open mind for a different view and nothing else matters

Wizi

Има и "малко" по-лесен вариант. Качваш си Perian, отваряш филмчето и се уверяваш, че субтитрите тръгват. От там File -> Export to -> iTunes...

8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bajgosho

много ми се иска да намеря начин да правя това конвертиране директно с HandBrake, така както го правя при филми с ДВД формат.
Не може да няма начин!?

Цитат на: Wizi - 13-04-2013, 21:45:50
Има и "малко" по-лесен вариант. Качваш си Perian, отваряш филмчето и се уверяваш, че субтитрите тръгват. От там File -> Export to -> iTunes...

8)

това го пробвах, но нещо не ми се получава - Quick Time не зарежда субтитрите или ме праща да инсталирам Quick Time 7. там пък опцията за субове и експорт иска купуване на Про версията ... Абе пълна каша :)

iPeichiny

QT Pro можеш да го намериш (някъде).Според мен ще ти върши добра работа за случая.
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

bajgosho

Цитат на: iPeichiny - 14-04-2013, 14:25:05
QT Pro можеш да го намериш (някъде).Според мен ще ти върши добра работа за случая.

няма го в камъните ... подскажи, моля, от къде може да се вземе?
бих го купил, но не съм убеден, че ще работи ...

iPeichiny

Писах ти лично съонбщение
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been