Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 14:29:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 537
Total: 537

537 гости, 0 потребители

ами сега?

Започната от pravdo, 01-01-2013, 14:29:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Цитат на: bmas - 02-01-2013, 00:03:30
Отивате до магазина, взимате си iPhone 1300 лв. да речем. Джейлвате за да правите там каквото правите с джейла. Но на 3-я месец да речем се получава проблем с телефона, отивате на сервиз, но заради джейла няма гаранция и се ръсите поне 300-400лв.? Защо трябва да се рискува с джейл, който може да ти излезе 2-но, 3-но, 5-рно на всички програми, които ползвате?
Трябва да си малоумен, че да отидеш до гаранционен сервиз с джейлнат телефон. Просто се прави един рестор през туньо преди визитата и телефона е ни лук видял, ни лук мирисал.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bmas

Това си е руска рулетка, да разчиташ на шанса да ти се прецака най-много до такова положение, че да ти позволи рестор  :-\
За да спестиш някаква минимална сума на фона на апарат за 1300лв. да разчиташ на шанса, някак си не се вързва, но спирам да налагам мнението си. Казал съм какво мисля по въпроса, явно има хора, които намират нещо полезно в джейла :)
Джейл-а най-много да свърши работа на някого, който иска да се заиграе с машинка втора ръка, без гаранция.

Lycan

;) това с гаранцията е несериозно.
Дори и един такъв случай да е имало щеше да се чуе.

faire

Аз за такива телефони не съм чувал.. Които да се развалят до такова положение, че да не позволи рестор. В най-лошите случаи има проблеми са дисплеи, камери, батерии.. такива работи. Ама чак да не ти запали.. Това е Епъл все пак! Не говорим за Самсунг.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

daniel

#19
Това с гаранцията са глупости... отделно като не пали или е изгорял, рестор е излишен..  ;D
А идеята, че телефон за 1000+лв. не трябва да се джейлва, а само такива на 100 години е нереална. Щом съм го купил имам правото да правя, какво се съсетя с устройството :) Иначе аз jail не ползвам повечо от година и не ми е залипсвал особено :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

daf

Факт е, че повечето приложения са много евтини, но голяма част от тях не стават за нищо и е хубаво да можеш да ги тестваш предварително. И за тази цел Installous беше идеален.

fpyyh

имаше едно приложение за свързване към комуникатора на майкрософт срещу $10, радвам се, че първо го тествах, защото не се свърза към корпоративния сървър. а пари не връщат, независимо какво твърдят в описанието.
навигон го дебна от много време, но под $75 не е падал отдавна. да искат само за софтуера същите пари, които търсят на хардуерни устройства е малко прекалено, за $30-40 не бих се замислил. а и последно имаше още сто неща, които продаваха в самото приложение

a1n

Старият ми телефон беше джейлнът, и какво? Свалих си тук таме някоя по-скъпа игра която така и не играх, с новия не поемам риск, и си свалям само от AppStore-a приложения който са фрее и нищо не ми липсва, синкват се с всичките ми устройсвта. Найстина няма смисъл от сложни гимнастики, аз намирам времето ми за по-ценно, отколкото да дам 1$ за ап, та по-колко пари давате на ден за кафета и цигари. Съгласен съм и с идеята че хората се трудят и безплатна манджа няма. Друг е въпросът с музиката и филмите, но-това е съвсем друга тема.
~MacBook Pro 13'', i5 @2.5GHz, 8GB DDR3, Intel HD Graphics 4000, 500GB HDD, ML 10.8.x
~iPhone 5 16GB Black

Lycan

Стана ми любопитно защо да е друг въпроса за филми и музика?

julss

Да си вдигне ръката този, който няма пиратски софтуер на копютъра си! Някой? Май няма такъв...
Така че моля не съдете хората, които са си купили iOS устройства и си инсталират пиратски приложения.

forka2k

Аз ще вдигна ръка :-) нито на мака, нито на айфона и нито на айпада ;-) ползвам хакнати програми на мака само, ако нямат демо за да ги тествам преди да си ги купя.
Open mind for a different view and nothing else matters

arnold

Просто трябва да се научим да си плащаме... Както каза колегата по-горе наистина цените в Апстора поне за телефона са си приемливи...
Real Mac mini

Metal

Така си е, аз гледам да платя нещата които наистина използвам и ми харесват.

На iOS всичко ми е платено. На Мака единствено два пакета на Adobe не са.
- Lightroom все не намирам причина, защото е скъп и се двуомя за по-евтения Apple Aperture.
- Photoshop, Illustrator - адски скъп пакет, и нормално при положение че са абсолютни монополисти. На мен не ми трябват, но приятелката ми учи за дизайнер, та за обучителна цел да кажем че е разрешено ;)

Всичко останало е или безплатно или съм си го купил(Apple OS X Server, VMWare Fushion, Pages, Pixemator и др.).

Имам много купена музика, и още повече пиратска - но човек трябва да опита от всичко за да знае кое си заслужава  ;)

carrot

На телефона и пада всичкия софтуер ми е платен. На мака не е платен само софтуера на M$ -  тези едно евро няма да видят от мен  ;D
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

julss

Някой ден ще стане така, че всички програми на маковете ще се инсталират само през App Store и ще трябва да си джейлваме компютрите  ;D.
Тогава всички ще преминете към тъмната страна, млади ми падуанчета ;D