Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 09:43:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 562
Total: 563

562 гости, 1 потребител
ChessManFeali

Счупено стъкло нa iPhone 3GS :(( Помогнете

Започната от MuMKa, 05-03-2010, 14:51:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

MuMKa

Здравейте счупих си стъклото на телефона, пукнато е, но тъча работи, части мога да си намеря, но няма кой да ми го смени. Има ли някой, който знае къде или да умее?

p.s.  В Jeff ми искаха 270лв, при положение че стъкло и тъч са 100лв... моля помогнете ми :(

julss

Намери си стъкло  и тъч (продават се заедно в ebay на около 20 паунда). Че понякога се прецаква тъча при отделяне от стъклото. Ако си от София, ще ти го сменя за 20 кинта.

Nistel

Препоръчвам ти този сервиз.

http://bgiphone.com/service.php

Ако си купиш сам частта труда ще ти е около 50лв. Но все пак имай предвид, че това стъкло което ще вземеш за 20 паунда далеч няма да е това, което си имал досега. Самото сваляне на стъклото е една от най-пипкавите работи, които има да се ремонтират. Прави се най-добре със станция за горещ въздух или в краен случай със сешоар. Има едни двойнозалепващи лепенки, които също трябва да се сменят и ако направиш грешката и тях да вземеш неоригинални не прилепва добре и става много грозно.

Човека от линка е ремонтирал стотици вече iPhone-и и мога да гарантирам, че ще ти свърши работата качествено.
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

julss

#3
Да, прав си за лепенките и стъклото. Точно затова е препоръчително да си вземеш стъкло направо с дигитайзер, сглобени и залепени. След това е въпрос на 8 винчета...
А иначе познавам човека и знам че много телефони са му минали през ръцете. Но по принцип на айфона няма какво толкова да му ремонтираш, просто се подменят части. Самият телефон е изключително лесен за разглобяване, става на съставни части за 15 мин. ;)

Nistel

Да 3Г и 3ГС са елементарни за отваряне. Затварянето има 1-2 тънки момента, но като цяло лесно се ремонтира. 2Г обаче е леко мъка .. особено ако за първи път отваряш ;)
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10