Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 19:19:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 523
Total: 523

523 гости, 0 потребители

Съвети при закупуване на ipod 4G

Започната от HQ, 03-10-2014, 01:21:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте! Решил съм да си закупя айпод 4Gen най-вече за интернет навънка и някоя игра. Гледам разнообразие от цени има, та можете ли да ме посъветвате какво да гледам най-напред? Като за начало експириънсът ми стига колкото да различа репликата от по-добрата реплика и дотам, тъй като съм държал в ръце само айфон 1 (и замалко 4) .
След кратко търсене в нета установих,че в този сайт http://www.jailbreakeye.com/ можеш да се снабдиш с всякакъв фирмуер и джейлбрейк. Това означава ли,че няма смисъл да изисквам айпода да е/да не е джейлбрейкван или ъпдейтван до фирмуер версия Х? Мога ли винаги да премина от една на друга версия на фирмуера без запазени shsh например(защото преди това беше остро дискутирано) ?
Това ме интересува най-вече,иначе да, решил съм да е айпод,защото съм много възмутен относно "сигурността" на личните данни,които предлага епъл, така че нека айфона да е след известно време...
На какви пари мога да си взема 16 гб? Кое им дефектира най-често?
Мерси предварително!

HQ

Ей,много сте услужливи начи! Винаги може да се разчита на вас, особено ако някоя п*ка пита как да си инсталира уиндоус... за друго майната ми !

faire

Интернет навънка - само където има вифи.
Защо си се спрял на 4 ген., а не 5?
Нещата за джейла са еднакви при всяко иОС устройство. Джейлва се до 7.1.2.
Най-лесният начин за различаване на оригинал от менте е аппстор. Но не мисля, че има място за притеснения. Малко реплики на ипод се правят и обикновено се познават от километри.
Не можеш свободно да минаваш от една ос на друга. Ако решиш да ъпдейтнеш, ще ти качи последната.
Иподите са уязвими на надрасквания. Ако взимаш втора ръка, обърни сериозно внимание на това.
Иначе отново, бих ти препоръчал последната ген. Като цени не знам как вървят, но към 300 лв може би. Често се появяват обяви тук.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

HQ

Да,известно ми е,че опцията е само вифи на не-телефонно устройство.
При 5-та генерация има опасност да има пръстов отпечатък (за което не съм сигурен) освен това са по-скъпи и имат ios 8 най-малко.
Ако е ползван с протектор,дисплея би следвало да е идеален, драскотините отзад не са от значение.
Мерси!