Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 01:19:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 347
Total: 347

347 гости, 0 потребители

Съвет за покупка на Macbook Pro за програмиране

Започната от Elinos, 07-08-2014, 12:27:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Elinos

От известно време обмислям идеята да си взема Macbook Pro 15''. До сега не съм имал Mac и за това реших да попитам тук :)

Инвестицията е сериозна и за това искам да събера малко мнения преди да пристъпя към този вариант.

Исках дапопитам хората, които ползват такива машини каква е размумната конфигурация, която трябва да гоня и дали си заслужава да се взима с Retina display и дали това оказва влияние, ако ще се ползва основно за програмиране?

По-всяка вероятност ще се наложи да се ползва и виртуална машина, защото ще програмирам и на C#(т.е. Visual Studio) така че моля да имате и това в предвид когато предлагате определена конфигурация :)

Интересува ме нещо което, ще мога да ползвам поне няколко години и да ми върши добра работа, а не нещо, което е санитарния минимум в момента :)

Предварително благодаря! :)

Metal

Санитарния минимум за виртуалка със VS е 8GB Ram, така че ти препоръчвам 16. Имай предвид че ретина моделите не подлежът на ъпгрейд след покупката. Паметта не се сменя, SSD-то може да се подмени но е трудно и скъпо.
Не-ретина моделите подлежат на ъпгрейд, но вече не се произвеждат и тежът половин килограм повече от ретина.
Естествено ретината с нищо няма да ти помогне в програмирането, работното пространство е същото, обаче 4 пъти повече пиксели са истинско удоволствие и облекчение за окото при четене на текст.

thebrainless

Все още всеки път когато погледна нещо на ретина и се изумявам, ламбада за очите!
Stay hungry. Stay foolish.

Hacko_Prasko

2nd that!
току-що преминах от 17" на 15" ретина и разликата е от земята до небето. а за програмирането - рамец, колкото повече - толкова повече... и ссд, ама ово вече е стандарт

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011