Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:02:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 480
Total: 481

480 гости, 1 потребител
jicall

А таковата ?

Започната от Kestrel, 18-01-2011, 08:15:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Kestrel

Некой за бай Стиви нещо нема ли да каже ?

I don't think he's coming back   :-[

А без него Apfel няма да е същата и не мисля че след 1-2 години ще виждаме някакви уникални нови продукти - тая тръпка да видиш какво ново са измислили ще изчезне според мен.

j.tochkov


loperbg

дам интересно защо никои не пише по темата :)

http://www.cultofmac.com/why-apple-will-ok-without-steve-jobs-opinion/77394

uah

Според мен ще се справят и без него. 100% този път ги е подготвил доста.
Проблемът по-скоро е, че епъл ще е без своя символ.

Wizi

Стиви генерира през цялото време една грешка, която явно и той самия не може да прецени до колко е голяма. Непрекъснато обвързва фирмата със себе си, а за съжаление не е вечен и някой ден ще си отиде.

Не знам колко успешни ще са Епъл без него, едва ли някой може с точност да каже. Дали яма да тръгнат надолу, дали няма да станат посредствени.... Кой знае?!

Вероятно наистина няма да се върне обратно. Само така приживе може да се убеди, че фирмата върви във верната посока и без него. А че им е начертал следващите 10на години е сигурно така, но нещата точно сега се променят толкова бързо, че се питам дали от 10 не са всъщност само 4-5  ::)

.... хитро обяви вчера, че отива да си почива докато борсите си почиваха, че иначе нямаха да са само 8% спад равностойни на 20 милиарда.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Becko

Стив Джобс е Епъл ... всичко което е Епъл в момента се дължи на него ... когато си отиде това ще е голяма загуба за всички и нещата никога няма да са същите в света на ИТ технологиите ... рано е да си ходи ... дръж се Стив има още какво да покажеш на всички ... да си жив и здрав !!!

pravdo

Снощи прочетох и изтръпнах...
акциите им са със 7 процента надолу...
гравитацията на този човек е толкова огромна,
че никой не знае какво ще стане с Епъл...но никога няма
да е същият... можем само да сме щастливи, че сме живели
по времето когато той и Епъл са били едно и също...

Все пак да не го отписваме а да му пожелаем здраве...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

ppetkov

Дано оздравее! Неискам да мисля за лошия вариант!
MacBook Pro (17-inch, Mid 2009)
MAC OS X 10.9.4

iMac 27", Intel Core 2 Duo 3.06 GHz
MAC OS X 10.9.4

taurus

#8
Не знам за Стив , но сега е много подходящ момент да се закупят акции от Епъл . Предстоят нови продукти , които ще станах хит отново и акциите ще полетят нагоре  :) - поне в short run а . In the Long Run не знам какво ще стане , но дано да е жив и здрав човека и да се върне , защото мястото му е в Епъл . Той си е направо легенда  :) !  С пожелание за бързо и безпроблемно оздравяване Стив  :) !

Пример :

AAPL closed at $85.33 on January 14, 2009, the day Steve Jobs took a medical leave of absence, eventually culminating with a liver transplant in April.

The stock closed at $163.39 on July 31, 2009. That's an increase of 91%.

The Nasdaq index's closing numbers for the respective dates were $1,489.64 and $1,978,50, an increase of 32.8%. AAPL blew doors on the Nasdaq.

Както виждате резултатите след предишното излизане на Jobs са положителни .

Не знам за вас , но аз ще инвестирам днес в Apple Inc.
Притежател съм на Apple iMac 27 inch i7 with 4 gigabyte of ram,iMac 20 inch 2.66 GHz with 4 gigabyte of ram,iMac 2.66 Ghz 24 inch,MacBook Pro 13 inch 2.26 Ghz with 4 gigabyte of ram,Ipod Nano 4G 8 gigabyte,iPhone 3G 16 gigabyte White and iPhone 3GS 32 Gigabyte White .

PeterS

http://www.apple.com/quicktime/qtv/earningsq111/

След 3 часа... мисля че ще са изключителни резултати...
mobilio - професионални мобилни приложения

iFan

Много бързо го отписахте бе ! Споко ... малко отдих му е нужен на човека след може би едно от най добрите  3 -месечия на Apple до сега. Няма да се учудя и да е поредния маркетингов трик, което би било грубо ;)

pravdo

едва ли... май наистина има нужда малко да си погледне здравето.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

По-добре ще е ако не се връща, но знаем че е с нас, от колкото да кисне в Епъл докато изгние и после всички да си скубем косите к'во да правим.

Този глупав в моите очи iPad яде яко от баницата на Макинтошовете, въпреки че според анализа и неговите продажби растели.  :( Мак държеше 33% от продажбите в докато сега вече са "едва" 20%.... Изобщо 69% от Епъл в наши дни е представлява iPhone (39%), iPad (17%) и iPod (13%). Вече нищо чудно не виждам в премахането на сървърите и слуховете за 10.7 като последната Mac OS X със Server версия. Не съм сигурен да се радвам илии не.... надявам се и за напред да има поне толкова яки Макинтошове каквито има в наши дни.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

DALT

Цитат на: Wizi - 19-01-2011, 09:40:26
По-добре ще е ако не се връща, но знаем че е с нас, от колкото да кисне в Епъл докато изгние и после всички да си скубем косите к'во да правим.

Този глупав в моите очи iPad яде яко от баницата на Макинтошовете, въпреки че според анализа и неговите продажби растели.  :( Мак държеше 33% от продажбите в докато сега вече са "едва" 20%.... Изобщо 69% от Епъл в наши дни е представлява iPhone (39%), iPad (17%) и iPod (13%). Вече нищо чудно не виждам в премахането на сървърите и слуховете за 10.7 като последната Mac OS X със Server версия. Не съм сигурен да се радвам илии не.... надявам се и за напред да има поне толкова яки Макинтошове каквито има в наши дни.

Ако се погледне назад във времето, определено мобилните дивайси съвсем логично изместват традиционните средства като сървъри, стационарни компютри и даже лаптопи. Моята лична еволюция е такава. Започнах с iMac, в момента съм с MacBook Pro, а замислям да го заменя с iPad2.

Лично за мен, iPad с нищо не е по-лош от MacBook Pro. Естествено, няма да играя супер игри, но за всекидневно браузване, мейл, блог, леки игри, чат и филми е 100% подходящ...

И още. Във времената на облаците и NAS устройствата, степента на важност на сървърните решения силно намалява. За какво им е на Епъл да хвърлят цели дивизии да разработват решение, което еволюционно си отива. На Ентърпрайз ниво, вероятно излиза много по-евтино да се купи място в някакъв облак, от колкото да се инвестират около 62 торби с пари за модерен дейта център и съответстващ дизастър риковъри солюшън.

В домашните решения е същото. Хостинг, мейл и други глупости има в облака за частни клиенти (MobileMe), а файлосподелянето и други такива се решава с покупката на един NAS. За около $1500 може да се вземе 10 TB NAS от реномирана фирма...

Не че не харесвам сървърите им, просто трябва да преглътнем, че нещата се развиват.

Wizi

Хъм, човек си купува МакБук еле пък Про предимно когато иска производителност при изпълнението на ангажиментите му, които твърде вероятно не се изчерпват с мейл, чат, броуз. Дори и на мен би ми било трудно примерно други елементарни неща като да обработя RAW файловете си от DSLR-а в/у iPad бил той и iPad 2, а също и някой векторен файл за дообработка преди да бъде изпратен към клиент/печатница. В смисъл за мен iPad = fun, mail, browse, новия брой на Autobild или auto motor und sport, но там някъде се изчерпвам. Ако имах дете вероятно то щеше да му намери други още по-вълнуващи от моите приложения. Докато 13" ми Pro е Pro защото върши работа. Slight difference there is...

Много хора "еволюират" като теб и са задоволени от iOS, аз не съм. Много хора дори харесват iPhone, аз пробвах за да се убедя, че наистина не го харесвам. Всичкото това го казвам не за да разводнявам темата, а защото си мисля, че има връзка с темата. Защото виждам издигане на iOS и вмешателство с Mac OS X - работна среда среща развлечението. Онези 69% по-горе въртят волана. Мерси, но не мерси. Ще си пазя копието на 10.6 скрито на сигурно място, готово за инсталация при нужда!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD