Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 10:36:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 486
Total: 487

486 гости, 1 потребител
XoXo

HFS+ partision error?

Започната от urgan, 21-02-2008, 09:19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Снощи инсталирах това http://www.mac-torrents.com/torrents.php?mode=details&id=2d3d20f2d9ee2e53ae498d0bed647f72415c6ac3
(между другото много добра версия) http://osx.kbot.de/comments.php?DiscussionID=319&page=1#Item_0
След инсталацията протече нормално всичко разпозна нямаше проблеми с нищо. Момента в който рестартирах ми се появи това на черен екран,  в заглавието. Как се оправя това.

naso

бутваш от ЦеДе-то и в терминал пишеш fdisk -u /dev/rdisk0 или 1,2 зависи кой диск ти е с ОС Х. При мен е на втория диск и затова рдиск1. Най-добре направи едно mount в терминала и виж какво ти е монтирало в /Volumes/Името–на-диска

При мен има друг проблем, но да видим. С PPPoE съм и мога да пускам само пинг. Ако някое приложение (Сафари примерно) реши да се възползва от интернета, всичко умира. Май Епъл си повярваха твърде много :)

urgan

да, забравих да кажа че имам два харда. Мисля че е на рдиск0, ако напиша нещо грешно смятам че не е фатално?

urgan

Ako може още малко хелп че нещо не се получава това което трябва да стане. Направих описаното от колегата по горе, но не иска буутва и това си е. Когато сложа инсталационното двд и изчакам да изтече времето за буутване за инсталиране и тогава тръгва но без диска не иска. Да неби нещо при инсталацията да съм омазал, защото там имаше два буут лоудера и ааз ги избрах и двата ...

hackera777

И при мен е така! С диска си тръгва, но без него - не! Пише буут фром СД и отдолу мига една чертичка и дотам! Така си мига цяла вечност! А като сложа диска и минат секундите си тръгва! Със лео 10.5.1 на Кalyway съм!
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

urgan

Хмм, добре аз все си мисля че може да се оправи това, никой ли не знае как ....

traian_james

би трябвало да може...........някак.......и аз го имaм тоя проблем Leo-то си върви на 6, само бутването е проблема.....
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

urgan

За да не пускам втора тема ще си кажа болката тук. Преинсталирах отново и май се оправиха нещщата с боотването, но се появи друг проблем който нещо не ми е ясно за какво става въпрос. Та проблема е следния: както колегата Насо е написал когато някое приложение се свърже с интернет всичко умира. Така не знам дали точно за същото говорим но при мен се получва така че когато пусна трнсмишън да тегли или пращам файл по скайп след около 10-ина сек се появява един сив прозрачен екран който тръгва от горе на долу и го покрива целия екран и пише че машината трябва да се рестартира като задържиш бутона за включване. От тук си правя изводи че проблема е в лан картата, а по разни форуми пишеше че това се равнява на кернел паник. Какъв според вас е проблема и как може да се реши

hackera777

Ам тва което описа за екрана си е кернел паник! На мен ми даде такова нещо като си слагах новата звукова карта щот се беше разместила! Единственото което мога да кажа като все още не чак толкова компетентен относно Мас потребител е да видиш дали ти е "залостена" добре! Ам тва е от мен! А дано някой предложи нещо и за моя проблем
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

urgan

Проблема все още е на лице.... чакам още предложения

urgan

Изникна ми една идея, ако си взема друга външна лан карта дали ще се оправи проблема, или проблема е в драйвера.

naso

Аз съм с външна ЛАН карта. Проблема остава....

urgan

Значи при мен проблема е само когато тегля торенти с трансишън и даунлоуда не надхвърля повече от 200-300 кб/с, това говорим само от български сървъри. Когато тегля от каквито и да било сървъри чужди или български но не торенти няма никакав проблем. Момента в който пусна трансмишън и става мазнята. Проблема засега го реших с AZUREUS, тегля с по 5-6 мегабайта и засега няма грижи. От всичко това си правя изводи че портовете които ползват различните софтуери, някои не вървят както трябва и те правят проблема с кернел паник.

naso

Да, ама аз нямам торент клиент. Аз нямам нищо допълнително инсталирано, просто защото няма как да стигна до интернет. Имам ППП овър Етернет, което мислех за проблемно, но явно и хора без тая "екстра" са засегнати. Интересно ми е какво ли го причинява. Както казах, имам пинг от конзолата....

Wizi

С риск да ми се обидиш, че питам подобно нещо: дали бавното теглене с Трансмишън не се дължи на НЕ forward-ът порт през рутера (ако ползваш такъв)?  :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD