Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 08:48:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 491
Total: 492

491 гости, 1 потребител
BuSteR

Подяволите, вярно!

Започната от HQ, 07-05-2012, 18:12:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ


Морт

Така като гледам РС юзърът е свикнал да сменя периодично изгърмели двигатели, окачвания и взривени ел табла (:
.fr

georgekodinov

И е вярно и не е. Някой може ли да преброи частите които се сменят на PC дънна платка.
Или на PC лаптоп ?
Не мисля че са повече от тези на Мака.

HQ

както биха ме подкрепили много хора които също са минали през същото ще кажа:
Като си купувам вафла струваща колкото 5 други вафли очаквам да е най-малкото по-вкусна от тях а не просто с четвърт милиметър шоколад повече.

Морт

Само като се замисля, откатко имам макбук (~4 години) колко от моите познати с РС лаптопи сменяха дъна (3 броя - 2 заради изгоряла видео карта, 1 цяло дъно), захранвания (2), панти (3), екрани (2) и как за това време аз смених едно стъкло на екрана (заради падане на колона отгоре) и едно зарядно (заради прещипан кабел) и вече знам, че 2те хиляди лева за макбука са се изплатили многократно под формата на нерви и средства (:
.fr

bluesky

Относно Илюстрацията (и независимо от Текста),

Карикатуристът със стила Си е внушил:

Единият "автомобил-компютър" е от XIX Век,  другият - от XXI Век...

HQ

моят пример не беше от най-точните но съм на мнение че вече не се произвеждат качествени стоки които да издържат по 10-20 години. Мака ми ако изяде половината от боя който е изяла пентиум 2-ката ми сигурно би бил смлян,а тя работи вече 14 години с NT4 server. Същото като на карикатурата - грозното старо работи,новото красиво се чупи ...  :(

ponski

Ако новото не се чупи, за какво ще ти е още по-ново?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

daniel

Нормално новите неща се правят да са здрави докато е гаранцията... след това започват леко по леко да се чупят. Като в един момент ремонта ще е на 70% от да си купиш ново... Разбира се винаги има изключения... предишния ми dell XPS 4 дъна изпука за 3 години гаранция...
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

HQ

ако стратегията е че всеки трябва да възвърне парите за мака си за година две макс значи никой не трябва да си купува мак ако получава под 1500 евро заплата на което мнение бяха и някои фирмени агенти проявили се във форума по определени спорове. За всички останали това явно е излишен лукс който биха си позволили на своя глава и за тяхна сметка.По този начин ние излизаме двойно прецакани заради скъпите устройства и сервиз и тройно задето имаме нещастието да живеем в страна от третия свят.
Бих искал някой взел компютър от щатите или англия да сподели опит и дали същия парадокс се получава и там. Убеден съм че определени партиди с повече дефекти ги изпращат навън и други достигат до пазара там...

unstopppable

Нормално е за мен това

HQ

... казал бил гейтс и натиснал някакво копче!