Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 04:35:44

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 460
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 420
Total: 420

420 гости, 0 потребители

Нови MacBook Pro

Започната от Wizi, 21-02-2011, 09:55:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

По (разбира се) непотвърдени данни ги чакаме на 26ти този месец. Сегашните са спрени от производство и от днес също така и от продажба (през online магазина на Епъл)! Говори се, че евентуално Епъл (не Ейпъл) ще обяви Intel Light Peak заедно с новите модели. Почти сигурно е също така, че ще са със Sandy Bridge (ха дано!), а има и спекулации и с изцяло нов материал на бодито от течен метал (може би и за това хедър бара в сайта им вече е в тъмно, а не светло сиво!?), по-мощни батерии, по-добри матрици и с по-висока резолюция и най-вече за дизайн ала новите Air-ове, тоест по-тънки, по-леки и евентуално (с опция!?) без оптично устройство.

Разбира се докато всичко това не бъде публикувано на сайта им си остава чиста спекулация.  8)

Аз лично нямам търпение!!!!  ;D

edit:
очевидно сегашните все още си се продават, подведох се от статия в 9то5мак.цом....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

BL

Дано са със Sandy Bridge!
Oстава в Lion да сменят Aqua с Hydrargyrum  ;D  ;D  ;D

HQ

...за телевизия CNN-ряпа да яде,за вас предаде баба Пенка от 8-мия етаж!

foctobar

Аз четох че в четвъртък (24-ти) ще ги обявят, на рождения ден на Стив Джобс! :)
Защо толкова се вълнувам за всяко ново нещо, което правят Apple..? :D
А американците (Стив Джобс включително) произнасят името не Епъл, ами Апъл.:)

nubizus

Пък за мен тръпката е няма отдавна.
Все пак това е шибан лаптоп. Да с готин дизайн, но все пак е инструмент. Много по важно е кво излиза от него:)

По ми е интересна хавата с айпада и кънтента, по всичко личи че апъл боледуват вече от вируса на майкрософт и някой тряя ги подкара с антитръстови дела да им дойде акъла.

Алчността е изяла главата на не една корпорация в сектора:)
А от гледна точка на хардуер апъл отдавна отебаха иновациите, сега се набляга на интеграция ос към хардуер.

Комкуренцията е толкова заспала, че апъл могат да си прават пишки с нас до безкрай.

Лично аз очаквам новия им лаптоп да хване дизайн линията на макбуук еър с тънката предна част, флаш паметта и може би за да добавят малко подправка да има черен алуминиев или по скоро графитен цвят. Което е по скоро желание а не очакване:)

Апъл са мобилна компания, което ще рече че приоритета не е да имаме най мощните процесори а най мобилните, с малко харчене на ток при максимален към тази идея перформънс.


HQ

Пък погледнете и от добрата страна де ... нашите устройства ще станат с една генерация по-стари,по-несервизирани и даже по-софтуерно неподдържани  ;D

nubizus

Цитат на: HQ - 22-02-2011, 00:25:10
Пък погледнете и от добрата страна де ... нашите устройства ще станат с една генерация по-стари,по-несервизирани и даже по-софтуерно неподдържани  ;D
Ебати добрата страна:)
Харакири или сепуко да си напрааа:)

HQ

е не,в краен случай може да прежалиш няколко хилядарки за нов

wess-music

Цитат на: nubizus - 21-02-2011, 23:59:32
Пък за мен тръпката е няма отдавна.
...
Алчността е изяла главата на не една корпорация в сектора:)
А от гледна точка на хардуер апъл отдавна отебаха иновациите, сега се набляга на интеграция ос към хардуер.


Имаше такъв промеждутък – годините бяха 2002-3 когато Епъл бяха доста замаляли по отношение на иновации и поизводителност на машините си.
Пластмасовите дизайни с нищо не помагаха на компютрите им да се представят адекватно прямо конкуренцията. ОС-а не е достатъчно упование за успиване, когато не ти държат краката.
АМД-тата отгава бяха таман дръпнали много напред, а на техения фон се въргаляха все още Г3-ли или 4-ки.

Точно прОЕблема с липсата на смислена конкуренция им, по скори НИ (на нас самите), обуслявя това положение към настоящия момент.
Погледнете на пазара на лаптопи какви смешки заливат – скопени процесорчета, дисплеи с резолюция 16/9 като височината им няма и 800 пискела.
Поне болшинството са такива. Голямо усилие се иска да намери човек нещо по-пълноценно и да не е изшарено с висулки или украшения като в китайски ресторант.

mlambov

Ден два и ще видим :)

Морт

Уж спекове на (може би базов) Macbook Pro 13":


Thunderbolt e (може би) Light Peek:



Intel HD 3000 бляк бляк бляк. На 13" май пак трябва да му се махне Pro-то :(
.fr

dcc

Дано не е с това видео  :o ::)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

shaman

Цитат на: dcc - 23-02-2011, 17:13:48
Дано не е с това видео  :o ::)

Няма как да е "PRO" и да е с това видео...

Wizi

Вероятно това ще е за най-слабия 13" МВР.

За кое толкова ще е зле? Игрането на игри или Фотошоп ще страда?

btw официално от Епъл - iPad 2 на 2ри март. Честито!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nubizus

Ако не ми направат дизайна като на макбук еъра да го лапат. И без това хардуерно са назад.
Бахти тия лаптопи са на 3 години бе. Нещо дето да ми зеете парите аеее де...