Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 04:36:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 352
Total: 352

352 гости, 0 потребители

Отключване на някои модели iPhone с IMEI!

Започната от dkmi, 18-11-2010, 16:39:22

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

arnold

Това си е масова практика на повечето оператори, повечето от щатските си го правят. Ако си си закупил телефона от тях и ти се наложи да го ползваш в друга държава с друг оператор ти го отключват хората. Но мисля че трябва да знаеш откъде е купен.
Real Mac mini

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

dkmi

Хм...
Странно, и от други места ми казаха, че не става....

Някой пробвал ли е на 2g?
На него съм го видял с очите си!

trackbuster

Бригада,
Първо - здравейте на всички. Името ми е Мишо и това е моят първи пост тук.

Значи, направих всичко, както бе описано в темата по-нагоре. Изписа ми, че телефонът ми ще бъде отключен до 48 часа * iphone 3g 0 Black) Сега, когато избрах restore - itunes изисква от мен да ресторна и ъпдейтна към версия на 4.2 на операционната система на телефона ми и тук идва проблема... Да вярвам ли на сайта на фашисткия оператор, че до колкото знам все още няма jailbroke & unlock за 4.2

Wizi

На Швабите ако нямаш доверие - на кого би имал?  ::)

Добре де.... Хем ми казва, че данните НЕ били успешно изпратени, хем по-долъ пък пише, че информацията била изпратена към Епъл и ще отключат телефона до 48ч. Кое последно е вярното?  ???
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Nixing

Цитат на: dkmi - 18-11-2010, 16:39:22
Проработи за един iPhone 2g, и за един 3g. но за друг 3g не проработи!!!
Ако не приеме IMEI-a изписва след коя дата ще можете успешно да отключите телефона си.
След като го отключите - може спокойно да се ъпдейтва през iTunes :)

Нека този, който си е отключил телефона си посредством метода да ми изпрати ЛС, за да съм сигурен, че сработва. Мисля си как всички в различните Apple форуми говорим празни приказки по тази тема и светлина в тунела - няма. Знам вече поне за трима съфорумници, останали с iPod-и...

Тествалите и успелите да си отключат iPhone-ите, нека опишат с максимални подробности стъпките на операцията.
iPhone 3G ● 16GB ● FW 3.1.3 ● JailBroken ● Unlocked

thebrainless

Не се получава, забравете вече за това!
Stay hungry. Stay foolish.

yan4026

Аз съм с Iphone 3G 16 GB White
След като ми каза, че може да се отключи във въпросния сайт направих Restore, след което вече имам IOS 4.2 ot 4.1  и на всичкото отгоре ми е сменило basebanda с новия 05.15.04, бесен съм и прецакан отвсякъде.
Ако съм сложил БГ СИМ карта казва в ITunes: "The SIM card inserted in this IPhone does not appear to be supported и с по-малки букви долу:
Only compatiable SIM cards from a supported Carrier may be used to activate IPhone. Please insert the SIM card that came with your IPhone or visit a supported Carrier's store to receive a replacement SIM card."
А като сложа СИМ картата на АТ&T зацикля на екрана на Iphone : 'Waiting for activation, this may take some time' и нищо не става.
Някой ако разбира да помага.

lian

Изчакай да минат 48 часа и пробвай пак,ако не стане в неделя ще има Unlock. ;)

yan4026

Нали чаках 48 часа след като го регистрирах в тоя германски сайт, още 48 ли да чакам сега?
А този unlock няма ли да е само за старите baseband, че на мене ми го ъпргейдна на новия 05.15.04  :-\

lian

Така:
1) Направи наново ресторе с карта вътре.
2) Ще има Unlock за 05.15.04 в неделя за 3G и 3GS.
3) Можеш да направиш Jailbreak и да си го ползваш като iPod.

Това са вариантите.

yan4026

Отговор:
1) Направих рестор с БГ карта вътре без резултат
2) Наистина ли ще има Ънлок за 05.15.04 (или имаш предвид 05.14.02)? Ако е така ще се радвам много да си Ънлокна АЙфона. А от къде да взема надеждна информация за това?
3) Вече имам 1 IPod Touch, не ни трябва 2-ри

Благодаря за отговора Lian

lian


yan4026

#28
Стискам палци да излезе!  ::)
Че вече няколко месеца чакам за Jailbreak на IOS 4.1, и  unlock на baseband 05.14.02, а сега се оказах с по-новите по неволя.

varnahack

Току що успях да го отключа по начина описан в темата. Danke за инфото. iPhone 3G 8GB