Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 13:12:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 603
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 556
Total: 556

556 гости, 0 потребители

Проблем с Time Capsule 1TB и Windows 7

Започната от akademika, 08-11-2011, 11:49:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

akademika

Здравейте,
проблема ми е следният:
реално с рутера никакви грижи(досега не бях виждал скорост на сваляне по въздух 4.6МБ в секунда:)),ино не мога да се оправя с вградения хард.Изключително бавна скорост на ъплоуд и даунлоад нещо от порядъка на 500-600кб/s.Реално идеята ми беше да ползвам харда като бакъп и място за съхранение на музика,филми и прочие.Също така имам ПС3 и го ползвам за да гледам филми през него чрез пс3 медия сървър.Обаче същите ядове като със стария ми рутер.Пробвах и изтеглих филм директно на тайм капсулата и оттам се опитах да го прехвърля на пс3-ката чрез сървъра обаче скороста пак е същата(ПС3-ката е вързана към рутера с кабел и то 1ГБ).Моля някой от съфорумците за съвет какво да правя иначе реално погледнато с тази скорост вградения хард на практика ми е ненужен.Версията на Airport Utility e 5.53, на time capsule 7.5.3.Четох по разни форуми обаче каквото и да пробвам не става.Дори единя съвет беше да изключа windows search, ама ей на...греда.
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

fpyyh

Аз имам понякога проблеми с atv2 + xbmc + smb на time capsule и коментарите по форумите са, че за съжаление windows sharing-ът не е много читав, а си работи идеално в мак мрежи. Не знам дали е същото, но поне засега аз се примирявам и не гледам твърде големи филми, иначе през wifi от мак спокойно качва с 9-11 MB

akademika

Оправи се вчера и не мога да кажа как стана,но сега всичко е ок.Последно направих ъпдейт еърпорт утилити.А начин да разделя дяловете,че от Windows го виждам като ФАТ32 и това естествено си има ограничения
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

fpyyh

Нямам представа, никога не съм връзвал уиндоус към него, само atv през самба, което е прост потребител