Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 15:56:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 484
Total: 484

484 гости, 0 потребители

2бе и Apple iPhone

Започната от dilyan, 23-10-2008, 14:54:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dilyan

2be  с пуснали iPhone za 1499,99 8G или с карта на Вивател за 1319,99.
Питам се, ей така от любопитство, Apple дали знаят, и дали става със съгласието на Вивател?

http://www.2be.bg/mobile.php?open=413&class=40

странното е, че в Гърция и Румъния незаключени за свободна продажба са по 500 Евра ... явно 500 лв е доставката и надценката.

nikikoz

Цитат на: "dilyan"2be  с пуснали iPhone za 1499,99 8G или с карта на Вивател за 1319,99.
Питам се, ей така от любопитство, Apple дали знаят, и дали става със съгласието на Вивател?

http://www.2be.bg/mobile.php?open=413&class=40

странното е, че в Гърция и Румъния незаключени за свободна продажба са по 500 Евра ... явно 500 лв е доставката и надценката.

Разбира се че Епъл не знае нищо по въпроса. До колкото знам 2Бе купуват телефоните от О конект и сервиза им е към тях Просто си купуват незаключени телефони от Европа и си ги продават. За това и цената е толкова дървена.
Виж за Вивател не мога да кажа нищо...

Garfield

Ми те Вивател и да знаят си траят, щото така си продават абонаментите и печелят клиенти. Дреме им с каъв телефон - това си е отговорност на ресейлъра т.е. на 2ве.
Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

arnold

шибана държава и това си е
как не се наядоха тея магазини с ГСМ-и незнам как 1500лв за един Айфон бе тез нормални ли са
то бива бива надценка ама 4ак толкоз
Real Mac mini

nikikoz

Цитат на: "arnold"то бива бива надценка ама 4ак толкоз

Не се учудвай. Телефона се купува от Европа между 500 и 600 евро. Внася се от Оконект. На края го продава 2Бе. Като краен ефект цената отива на 1500 лева мммда

arnold

шибана държава и това си е
как не се наядоха тея магазини с ГСМ-и незнам как 1500лв за един Айфон бе тез нормални ли са
то бива бива надценка ама 4ак толкоз
Real Mac mini

fpyyh

като има кой да го купува и по 2000 ще го продават.

arnold

аз за това не си го купувам - правя бойкот:)
не 4е имам излишни 1000лв де:), ама някак си не върви като в САЩ с договора го вземаш за 200 долара
Real Mac mini

XXwolf

Цитат на: "arnold"аз за това не си го купувам - правя бойкот:)
не 4е имам излишни 1000лв де:), ама някак си не върви като в САЩ с договора го вземаш за 200 долара

така ще платиш още повече

rafaelo

Ехх.. отминаха годините когато взех моя за 500 лева нов от щатите :)

usx

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "arnold"аз за това не си го купувам - правя бойкот:)
не 4е имам излишни 1000лв де:), ама някак си не върви като в САЩ с договора го вземаш за 200 долара

така ще платиш още повече

Надали ще платя повече, и без друго си плащам пакет за данни... освен това плащам най-големия възможен пакет, който може да се активира на карта с "гласови" услуги - 500 МБ :lol:

Да вземат да прокарат руската версия и може и нас да ни огрее ако стискаме палци мнооого :)

fpyyh

няма да има скоро iphone в българия, защото нашите оператори са мърди, не е само до искане да го продаваш, трябва да направиш и договори с повече или по-малко нет, да имаш 3g мрежа и т.н.

dilyan

Всички мобилни оператори имат 3G мрежа. Всички са близо до пускането на флат-рейт (и без това вече пакетите им граничат с флат рейт - където са 12 ГБ за 60 лв. там и е флат рейта). Не е в това проблема.
Кофтито е, че Водафон са взели договора за ЕС, а пък МТел не са баш Водафон. Глобул като част от Космоте груп нямат шанс да го вземат за региона, защото Водафон вече са ги изпреварили .... а пък Вива са им прекалено малки на Апъл (то те са и с една гора претенции). За туй, в БГ ще е по втория начин, докато пазара не стане пренаситен и борбата за всеки продаден СИМ е победа :). Никой не иска да дели печалбата и да инвестира в допълнителна контент-мрежа.
Аз залагам, че или Мтел ще продават Фона, или Вива.

fpyyh

каква 3г мрежа имат? 5-6% от територията? не виждам как водафон са "взели договора за европа" като например в италия имат и водафон и тим iphone. в чехия - водафон, о2, т-мобайл, португалия - оптимус и водафон.

dilyan

Относно Водафон съм се заблудил по първоначалните прес рилийзи, а и гледах само пазара в Гърция, Румъния и Англия. Благодаря за уточняването :)

3G има - поне що се касае до мрежата на Глобул, има вече и в по-малките градчета. А дори и да си место където няма 3G - има EDGE, GPRS, няма да е голяма болка за умиране.