Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 02:54:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 419
Total: 419

419 гости, 0 потребители

х86 инсталиране

Започната от McMac, 24-04-2007, 00:49:08

« назад - напред »

0 Потребители и 13 гости преглеждат тази тема.

maculas

Цитат на: "McMac"
Цитат на: "gigabytes"Да мак ос върви на пс ,но не работи като Apple.

Какво искаш да кажеш?

Опитва се да мисли!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

gigabytes

Е кфо като си инсталирал Mac Os на Pс Мислиш ,че работи на 100% ефективно като макинтош?Ако беше така тогава направо Apple вземат си бият шута от пазара и да не се занимават с Глупости.
Изразявах мнение ,че частите който са ти необходими за си направиш
възможно най-добро асамбле ти излизат колко един мак.
Относно за това ,че съм се опитвал да мисля,браво поздравления ,че си ''аpple'' user и използваш Mac Os Tiger.. аз съм от 7.0. и не се опитвам да създавам дразги за разлика от други.Мисля ,че няма нужда от повече спам в темата и всеки е изразил мнение което не се опитва да налага на другите.
PowerPc G4 Dual 1.25Ghz 4x512 DDR Hitachi 160 HDD Radeon 9600/128 Pro + Ext. Mercury Owc 320 HDD via FireWire 400.SuperDrive & Apple Cinema Display 23 HD.

maculas

Виж....не искам да създавам каквито и да е било дразги! Извинавай че съм оставил такова впечатление! Компютъра не е само да седиш пред него от 10 години примерно, и да си мислиш че знаеш всичко, само защото си го гледал достатъчно дълго! Пример: Идва човек в магазина, който работя, и казва: Имате ли процесори Pentium Celeron? И аз му казвам господине имаме Intel Pentuim и Intel Celeron, а той отвръща....няма такова нещо! Аз от 15 години се занимавам с компютри....и знам как се казва.....търся Pentium Celeron 4! И така продължаваше да разпитва за въпросния процесор, докато не започна да ми се кара....!  НО! Смисъла на това което си написал си губи смисъла...така да кажа!
Давам ти за пример моя компютър...., който струва не повече от MAC mini, а в момента притежава Core 2 Duo, 1GB ddr2 667, 200GB hard drive, DVD/RW, 7300GS, 6 канална (работеща напълно) аудио карта!Като се има впредвид, че за под 100 лв мога да добавя и още една пръчка DDR2 800mhz рам, като с това няма да надвиша цената на най-евтиния Macbook! И не на последно място мога да поддържам процесора си C2D E4300, на заветните 3 GHZ.....и тук е момента да си зададем въпроса коя машина ще работи по-добре с MAC OS X, за парите които струва! Дали MAC Mini-то или келявото ПЦ, сглобено с моите ръце, използващо "отвратителните" евтини части, които се продават на пазара!?!?! Отговорът е осезателно прост! Ще му разпоря шевовете по производителност на мини-то, та и на Macbook-a, ако щеш! Ако някой не вярва...може да си донесе машината.....с неговия Core2Duo поставен от Apple и да се пробва! Винаги ще се радвам да видя колко еднакво ще се представят и двете машинки при еднакви параметри! :) НЕКА КАЖА, че тук не говоря за PPC, към които имам голям респект....и много ги харесвам като архитектура, но това си беше решение на Apple и не мога да ги съдя за това! Успех!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

sisostz

Цитат на: "maculas"JMicron-a не е никакъв проблем при положение, че си купува нов компютър, защото винаги може да си го купи с DVD, което е на SATA интерфейс!

Ам доколкото четох и разбрах от форума който паст по горе преди да боотна сд-то трябва трябва да е изключен JMicron-a и трябва да имам USB DVD в противен случай винаги давало грешка и нестава работата :(

maculas

Цитат на: "sisostz"
Цитат на: "maculas"JMicron-a не е никакъв проблем при положение, че си купува нов компютър, защото винаги може да си го купи с DVD, което е на SATA интерфейс!

Ам доколкото четох и разбрах от форума който паст по горе преди да боотна сд-то трябва трябва да е изключен JMicron-a и трябва да имам USB DVD в противен случай винаги давало грешка и нестава работата :(

Обяснението е лесничко! Има чипсети, който използват JMicron контролер за упраление на някои интерфейсни устройства! Използва се този чип, за да има да кажем SATA Raid поддръжка или съответно се използва такъв контролер, защото дадения чипсет, като такъв сам по рода си, не е заложено да борави с IDE устройства и се нуждае от помощ...или въпросния JMicron! Не случайно Sata слотовете на дъното са оцветени в различни цветове! Едните за RAID другите се управляват директно от чипсета!  И тук вече има значение как да си вържеш SATA DVD-то така че да бъде разпознато без никакъв проблем от MAC OS X, като същото важи и за хард диска! При инсталационния диска на 10.4.8  такива грижи нямаш, защото имаш директна поддръжка на ICH8, и няма нищо да се обърка ако си сложиш DVD на сата! Нито ще даде грешка нито нищо! Говоря специфично за 965P чипсета на итнел! Това е! В повечето туториали пише че трябва да имате минимум USB или Sata DVD устройство! Което обяснява доста!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

space ace

разликата между hackintosh и mac



:mrgreen:
macbook

maculas

Хахахахахах! Но нека все пак не забравяме за какво е темата! Не е за да се изтъкваме, а за да помогнем на човека да си избере максимално близко хардуерно решение до това което се намира под капака на Apple компютъра!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

valio

да използвам темата и аз да питам нещо:

значи имам следната машина:
Toshiba Satellite M100-164
Centrino Duo 1.67
1 G ram
Intel GMA945 (dyno s shared memory video)
60 GB SATA disk

инсталирах всичко точно според указанията (версията е 10.4.7) и като че ли всичко мина точно, обаче като му дадох да зарежда Мак ОС-а и показва ябълката мисли мисли кво мисли, и после се появява един голям Х и разни бели и черни квадрати ... като че все едно нещо не се разбира с видеото.

дайте идеи какво да правя: има ли шанс въобще да стане на тази машина, какво да направя, да потърся по-висока версия? по някакъв начин някакъв драйвер да добавя? ... дайте идеи, моля :-)

space ace

нещо подобно имах и се оправи с настройки на видеото в bios
macbook

maculas

Свали си JAS 10.4.8 re-seed! Инсталирай...и трябва да се оправи!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

fishtank77

maculas: Изтеглих поне 3 версии на JaS Mac OS X 10.4.8 от demonoid.com. Имам и USB DVD. Дъното ми е P965 на JETAWAY (може и да съм сгрешил в правописа)... Но... Инсталатора все пак не разпознава HDD -тата (които са SATA). Може ли да дадеш линк към JaS 10.4.8 Re-seed?

Благодаря предварително

maculas

На кои Sata изходи си вързал хадовете? Какви марки са ХДД-тата?

Пробвай това http://www.demonoid.com/files/details/1101698/25209736/,то е препачнато с PPF1, PPF2....но все пак е важно и къде са ти вързани ХДД-тата! Опитай различни комбинации!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

fishtank77

maculas: Дъното ми е само с 4 SATA контролера, но са едноцветни. Четох в разни форуми за цветовете, но уви .... Имам един 1200 GB (мисля, че е WesternDigital) и един 250 GB, но в момента не мога да се сетя какъв е (в момента съм в офиса).
Линка от demonoid -а :( - вече съм го пробвал, но без успех.
Ще продължа да се боря или ще чакам нов JaS ......

P.S. В книжката на дъното ми никъде не пише за този JMicron.

fishtank77


digisound

Гледам от вчера темата доста се е разраснала и до тук никой не назова ясно и конкретно поне едно добре работещо дъно.
Четох малко по форумите и май няма дъно от новите на което всичко да му работи (сата, лан, аудио, видео и  юсб), но попаднах на две теми в които обсъждаха сащия въпрос като нас (кое дъно е най - подходящо за тайгър) и в двете теми на първо място слагат ASrock Conroe945G-DVI, но на него мрежата не му работи. Също и това май е добро  ASUS P5LD2-SE.
Пак моля, ако някой има наблюдения над тези дъна или на други които работят добре,  моля да сподели
iHac i7 2600k, GA-H67N, 8GB DDR3 1333, Intel HD graphics 3000, 2TB Hitachi SATA3 7200 64,
http://www.apple-bg.com/index.php?topic=11443.0
10.6.8, 10.7.2