Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 01:40:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 359
Total: 359

359 гости, 0 потребители

Хаки или MacMini?

Започната от AzeY, 04-09-2011, 13:35:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Въобще не си и помислям да намесвам Core 2 Duo. Добри процесори, които бяха адски актуални преди 5 години. :)

Визирах единствено и само i5 във варианта dual и quad core и това, че разликата просто си е х2 както и да го погледнеш.

Това което казваш за комбинацията от SSD на SATA 3 и Dual core i5 е чудесно, но съм видял достатъчно от същото, но на quad-core i7 и ще предпочета да се откажа от офертата ти ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wreck

Цитат на: Wizi - 04-01-2012, 19:51:54

Визирах единствено и само i5 във варианта dual и quad core и това, че разликата просто си е х2 както и да го погледнеш.


А ако ползваш single-threaded software? Дали е х2? И btw при добре написан multi-threaded software, като Photoshop например, разликата е даже малко повече от х2!  : ) Така че не е баш "както и да го погледнеш" : )
An apple a day keeps the doctor away!

Wizi

Съгласен :) Аз обаче продължавам да се боря за онези макар няколко "добре написан multi-threaded software, като Photoshop например," където "разликата е даже малко повече от х2!"  8) А дали Mail или Firefox ще ми е х2 не ме бърка особено. Важното е, че когато ми потрябва сила, то ще я имам налична.

Откланяме се от темата. Аз съм до тук с този дебат.  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

По темата:

Ето една примерна конфигурация за 300 и за 700 долара
http://9to5mac.com/2011/11/12/how-the-300-mini-hackintosh-turned-into-a-750-beast/
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

AzeY

Пичове много се радвам, че сте повдигнали тази тема , въобще бях забравил за нея (тогава реших да отложа покупката на PC/MAC/Хаки), но реших да вляза във форума да попрочета нещо и хоп тази темичка... :) Та сега вече ми е наложително!!! Защото вече си купих хубав дслр и си снимам, но леновото вече бави изключително много, примерно в Афтър Ефектс (CS5) 30сек. клипче , като само бях клонирал човекът в него и го пуснах да се ренди на нисък битрейт и 720п рез, го влачих почти 5-мин... Та сегашния ми бюджет вече е 1600ЛВ (с доставката), като компютъра ще се ползва и за HARDCORE GAMING, на макс детайлки и etc. Почнах тема в един др форум, етоя и нея: http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/211380-%D0%9F%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%89-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-!!! ,но не знам дали предложените ми компоненти стават за хаки ?!? Компютъра ще се ползва за видео рендеринг и почти всичко под MAC OS X 10.7 и за игри под боза 7 .... Предложения?!/ Много ви благодаря предварително !!! :)
"Газили сме в калта, за да станем пак."

mano

Ако не е тайна, какъв е хубавия дслр ?

AzeY

OFF/ ХУБАВ е за мен , инък е Sony Nex 5 китак, защо?
(BTW: ЗНАМ, че сонито не се води точно дслр, но пък прави прекрасно видео... :) )
/off
"Газили сме в калта, за да станем пак."

mano

Добро е Сонито макар да не е ДСЛР, много е възможно тази технология безогледални апарати със сменяема оптика да измести ДСЛР-ите. 14 милиона пиксела можеш да ги обработваш и на не много мощен процесор. Ако не държиш толкова на игрите, купи си мак мини :)

AzeY

Не аз се занимавам с видео обработка за съжаление :) Минито ще прегрее... Та нека да го караме он-топик от сега, 10Х !
"Газили сме в калта, за да станем пак."

AzeY

#39
Малко да повдигна темата ... Решил съм да взема. 799$ минито, може би от ебай, но зад. цена под 1600лв.. Видях еър 2011 11" 64гб на какво е способен. .. И реших, може би да изчакам мини 2012 и да си взема едно за 1400ллв, на което после да сложа ссд + 8гб рам общо..  и ще е перфе за нуждите ми... Какво ще кажете? Реших,  че true "horse power ", не ми трябва...
"Газили сме в калта, за да станем пак."

mano

Цитат на: AzeY - 17-01-2012, 12:57:48
Малко да повдигна темата ... Решил съм да взема. 799$ минито, може би от ебай, но зад. цена под 1600лв.. Видях еър 2011 11" 64гб на какво е способен. .. И реших, може би да изчакам мини 2012 и да си взема едно за 1400ллв, на което после да сложа ссд + 8гб рам общо..  и ще е перфе за нуждите ми... Какво ще кажете? Реших,  че true "horse power ", не ми трябва...

That's what i'm talking about :)

Това мисля и аз да направя освен ако доде излене новото мини не си похарча парите за нещо друго.

angelvn

Има да чакате до към средата или по-вероятно края на годината. Сегашните нови почват да остаряват.... и по тая логика, защо не изчакате за мак минитата дето ще ги пуснат през 2013та сигурно ще са още по-бързи, знае ли човек  ;D
UI designer and developer

AzeY

Аз най-вече чакам $ да се нормализира, че при курс 1,54 (някъде)  , не си струва покупката... Но падне ли $ отнасям едно мини, като куцо пиле домат... :) :D А и сега така и така си купих еър + меджик маус (за жената) + тайм капсула (за всички в къщата) ... :)
"Газили сме в калта, за да станем пак."