Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 11:15:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 540
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 517
Total: 517

517 гости, 0 потребители

Защо не мога да инсталирам Мак ОС Х х 86. Готов съм чрез съо

Започната от tahumba, 04-01-2009, 15:33:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tahumba

Как се инсталират програми например като мю тореннт например. Инсталирам я, излиза в дока, след рестарт я няма и после пак нанов. Със скайпа също.

k0k0

Цитат на: "tahumba"Как се инсталират програми например като мю тореннт например. Инсталирам я, излиза в дока, след рестарт я няма и после пак нанов. Със скайпа също.
Отваряш Апп Папката и влачиш проложението там, после за да си създадеш шорткът в дока я влячиш от папкта на дока ;] и можеш да си направиш дати се стартва скайп с оса като мо дадеш десен бутон на иконата долу старт он логон
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

Becko

ако искаш стартирана програма да остане в дока просто след като я пуснеш и се появи в него хвани я и я премести по нагоре :)

fpyyh

отварянето на .dmg файл не е инсталиране, като го отвориш и се покаже иконата на приложението трябва да го "провлачиш" в Applications и после да eject-неш .dmg файла. след това стартираш от иконата в Applications.

tahumba

Как да кирилизирам Мака, т.е. да пиша на кирилица?

fpyyh

 -> System Preferences -> International -> Input menu, има и БДС и фонетична.

tahumba

Имам и фонетик бг. Пи6а от мака които е много иак като ОС и му се кефиа в момента. благодариа ви.

yamahadrums

Цитат на: "tahumba"Имам и фонетик бг. Пи6а от мака които е много иак като ОС и му се кефиа в момента. благодариа ви.

 Предлагам ти да забравиш за фонетичната клавиатура поне докато не изкараш 3 по български. Сериозно! Не знам как не умираш от срам...
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

tahumba

Предлагам ти да забравиш за фонетичната клавиатура поне докато не изкараш 3 по български. Сериозно! Не знам как не умираш от срам...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Отговарям ти веднага - сега в момента пиша тези редове под Уиндоус 7 ултимейт публик бета. Още не съм свикнал да пиша с  клавиатура настроена на фонетика както беше в предишния пост, където писах под Мак ОС Х х 86. Един ден и това ще стане. И друго което имам да ти кажа, на ден ми минават толкова преписки за изписване, толкова думи и фрази така, че изобщо не ми говори за тройки и четворки, ОК. В работата ми се налага всеки ден да пиша, но досега не ми се е налагало та пиша на фонетично настроена клавиатура, и не виждам защо да ме е срам. Просто най накрая на ПС-то си имам Мак който от окоро осем месеца се опитвам да инсталира, и най после успях. За мен е голям кеф.

yamahadrums

А как добре се справяш под Уиндоус!!! Ще се опитам да ти простя, макар да съм сигурен, че във фонетичната подредба има Ч, а не 4, Ш, а не 6, Я, а не иа. Както и да е.  :wink: Между другото има и БДС подредба под МАК ОС. Защо не я пробваш?
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

avioli

мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

yamahadrums

Цитат на: "avioli"yamahadrums - зъл си  :twisted:

 Искам да съм модератор за няколко дни.  :twisted:
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

tahumba

yamahadrums,
     Ще спазвам винаги добрия тон, и ще ти кажа. Не знам точно какви са ти въжделенията, но ти пожелавам да ти се случат. На мен лично след осем месеца това ми се случи като видях най после Мак ОС Х х 86 на компютъра си.  В момента на същия има три ОС. Не го пиша за реклама, просто обичам да експериментирам в свободното си време, което в последно време е много малко. Ще ти бъда много благодарен ако ми изпишеш линка на БДС подредба под МАК ОС, ОК.

tahumba

Между другото. Може ли някой от Вас, да ми изпрати линка за саунда който е Realtek H.D.A.C. {8086-3A3E} {N0DB} -  така  го показва на Еверест Ултимейт под Уйндоус.
Благодаря предварително.

k0k0

Цитат на: "tahumba"yamahadrums,
     Ще спазвам винаги добрия тон, и ще ти кажа. Не знам точно какви са ти важделенията, но ти пожелавам да ти се случат. На мен лично след осем месеца това ми се случи като видях най после Мак ОС Х х 86 на компютъра си.  В момента на същия има три ОС. Не го пиша за реклама, просто обичам да експериментирам в свободното си време, което в последно време е много малко. Ще ти бъда много благодарен ако ми изпишеш линка на БДС подредба под МАК ОС, ОК.
Има има, че и си е вградена в оса аз нея си полвам от самото начало ;]
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.