Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:41:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 476
Total: 479

476 гости, 3 потребители
angelvn, tskoko, XoXo

Проблем с инсталирането на програми

Започната от chefobg, 10-01-2007, 23:37:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

chefobg

Не мога да инсталирам програми , може би нещо бъркам, конкретно пробвах да инсталирам Файерфокса, свалих dmg файла, инсталирах и след това копирах в папката Applications но не ще да се стартирва, явно нещо допълнително трябва..

maculas

Дай малко по-подробно! Версия на MAC OS X-а, Пц характеристики, какви пакети ползваш.....само тази програма ли ти прави проблем? Повечко инфо трябва да ни дадеш :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

chefobg

Версията е Mac OS X 10.4.1 Darwin 8.1.0, Apple Development Platform  а хардуера Celeron  2,53 GHz,  1Gb Ram Corsair , Intel on board Video, 80 GB Hitachi HDD
Сега пробвах да инсталирам и Dreamweaver, който е с Installer и няма проблем, но с Firefox 2.0 и Opera 9.0  не става, копирани са в папка Applications, но уви..

FUKOV

Може би версията ти е твърде стара? Колкото и странно да звучи, някой път такива дреболии като една цифричка в номера ти съсипват живота.

Спомням си за времето, когато се мъчех да подкарам ShapeShifter на 10.4.6. Не вървеше гадината и това е. Като го сложих на 10.4.8 тръгна, ама пък на мен ми се отщя да сменям темите и го махнах. :lol:

Както и да е, мисълта ми е, че най-вероятно ъпгрейд към 10.4.8 ще е единственото ти решение.

Ще кача някъде торента и ще ти дам линк към него.

maculas

Точно версията е крива! И аз не можех да инсталирам програми на времето когато за пръв път инсталирах тази версия :) Опитай 10.4.3, 10.4.4, 10.4.6, 10.4.8.....на тях няма проблем :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

FUKOV

4.8 за сега е най-добра. Поне при мене няма програма да не тръгва.

chefobg

Цитат на: "FUKOV"Може би версията ти е твърде стара? Колкото и странно да звучи, някой път такива дреболии като една цифричка в номера ти съсипват живота.

Спомням си за времето, когато се мъчех да подкарам ShapeShifter на 10.4.6. Не вървеше гадината и това е. Като го сложих на 10.4.8 тръгна, ама пък на мен ми се отщя да сменям темите и го махнах. :lol:

Както и да е, мисълта ми е, че най-вероятно ъпгрейд към 10.4.8 ще е единственото ти решение.

Ще кача някъде торента и ще ти дам линк към него.


Ще ти бъда много благодарен , ако качиш наистина някъде ъпгрейд към тази по-безпроблемната версия, че малко ми се помрачи радоста от новата ОС..

FUKOV

Заповядай. Тегли. Само имай предвид, че компютъра го пускам от 13 часа нататък, така, че е възможно ако по-рано се вържеш, да няма сийд.

http://dellius.data.bg/JaS 10.4.8 with PPF1.iso.torrent

chefobg

Цитат на: "FUKOV"Заповядай. Тегли. Само имай предвид, че компютъра го пускам от 13 часа нататък, така, че е възможно ако по-рано се вържеш, да няма сийд.

http://dellius.data.bg/JaS 10.4.8 with PPF1.iso.torrent

Благодаря ти много, мятам го утре по обяд!

chefobg

Цитат на: "FUKOV"Заповядай. Тегли. Само имай предвид, че компютъра го пускам от 13 часа нататък, така, че е възможно ако по-рано се вържеш, да няма сийд.

http://dellius.data.bg/JaS 10.4.8 with PPF1.iso.torrent

Намерих един торент , ще ми свърши ли работа JaS.10.4.8.SSE3.Intel.Only.iso, в смисъл  твоя ако е същия ще го тегля от www.mininova.org/get/528499

FUKOV

Не. Не е същия. Ще опитам да кача целия файл в Дата БГ, от където да го дръпнеш по-бързо.

chefobg

Цитат на: "FUKOV"Не. Не е същия. Ще опитам да кача целия файл в Дата БГ, от където да го дръпнеш по-бързо.

Това би било най-добре.. опитай ако може

chefobg

Цитат на: "FUKOV"Не. Не е същия. Ще опитам да кача целия файл в Дата БГ, от където да го дръпнеш по-бързо.
Качих исо-то вече.. благодаря пак..! :)