Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 07:31:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 530
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

проблем

Започната от KingKoldie, 10-01-2007, 16:23:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KingKoldie

Здравейте,
Имам следния проблем. Опитах се да инсталирам Мак ОС 10.4.6. До тук добре! Инсталирах го и в момента в който се рестартира pc-то ми и се опита да boot-не ми се появи сивкав екран с ябълката и един знак  зачертан кръг :(. Рестартирах пак с диска в устройството и инсталацията тръгна на ново само че този път се upgrade-ваше. И след около час  и половина чакане pc-то пак се рестартира и като дам от акрониса да boot-не от Мак ОС-а  ми излиза като в конзола  и започва много бързо да теката някакви надписи, казвам някакви защото не мога да ги прочета толкова бързо  вървят .. след което компютъра се само рестартира  и така стигам пак до Акрониса и така се получава нескончаем цикъл. Някакви идеи какво да правя?

madmax2000

Цитат на: "KingKoldie"Здравейте,
Имам следния проблем. Опитах се да инсталирам Мак ОС 10.4.6. До тук добре! Инсталирах го и в момента в който се рестартира pc-то ми и се опита да boot-не ми се появи сивкав екран с ябълката и един знак  зачертан кръг :(. Рестартирах пак с диска в устройството и инсталацията тръгна на ново само че този път се upgrade-ваше. И след около час  и половина чакане pc-то пак се рестартира и като дам от акрониса да boot-не от Мак ОС-а  ми излиза като в конзола  и започва много бързо да теката някакви надписи, казвам някакви защото не мога да ги прочета толкова бързо  вървят .. след което компютъра се само рестартира  и така стигам пак до Акрониса и така се получава нескончаем цикъл. Някакви идеи какво да правя?

Еее, я дай малко повече инфо. Каква ти е конфигурацията, малко от тези "надписи" също няма да са излишни. Пробвай преди да започне да зарежда да удариш един F8 и да вкараш "-v" като параметър, така ще видиш пак всички съобщения от конзолата и евентуално може и да решим проблема

FUKOV

Може би малко повече информация относно хардуера ти, както и името на релийза, който инсталираш, би помогнала.

Ако искаш, аз ще ти дам моята версия, която аз сложих, и която при мене върви като пушка. Имаш ли Bittorrent клиент? Ако да, ще ти дам да дръпнеш от мене въпросния файл.

KingKoldie

Ами конфигурацията е P4 2,4GHz 1Gb Ram Infinion , GeForce Ti 4200 AGP 8X 128Mb 120 GB Maxtor HDD. Иначе надпис не мога да кажа със сигурност но нещо лоудва дори и със F8 и -v  пак минават много бързо и това което видях е просто защото някой думи се препокриват и в един кратък миг се сливат в една дума ! Сажалявам, че не мога да ви дам по-конкретна информация!

maculas

Преди да си инсталираш MAC OS X Tiger от бутона Costumize, до бутончето Install, само че отляво, си избираш пакетите само които са за интел......най-вероятно това ти е проблема, а не друг! Просто не си избрал подходящите пакети при инсталацията, и сега се омазва инсталираното ;) Пробвай пак с тва дето ти казах! Поздрави!
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

FUKOV

Хм, хардуерът ти е съвместим. По-съвместим от моя, дори.

Значи тогава остава релийза. Можеш ли дам и дадеш точен линк към това, което си свалил? Имам едно подозрение, да се надяваме не е това, което си мисля.

KingKoldie

Ами не мога да кажа от къде е сваляно защото ми дадоха готово изпечено двд, което е тествано и работи.

KingKoldie

Цитат на: "maculas"Преди да си инсталираш MAC OS X Tiger от бутона Costumize, до бутончето Install, само че отляво, си избираш пакетите само които са за интел......най-вероятно това ти е проблема, а не друг! Просто не си избрал подходящите пакети при инсталацията, и сега се омазва инсталираното ;) Пробвай пак с тва дето ти казах! Поздрави!

Направих това, което ми каза но ефект никакъв! След като дам  дяла, на който ще се инсталира и  от Costumize  избирам  Printer Drivers , Additional Fonts, Language Transaltions, X11 i Intel and AMD Paches  от пачовете не мога да избера само Intel или само AMD или и двете или нищо. След като тръгва да инсталира, чакам около час. Рестартира и иска да  инсталира  някакви  updates Давам да се инсталират и чакам още около час и накрая  като рестартирам ако махна диска и искам да  буутна от акрониса  ми излизат пак тези  надписи  дето минават много бързо. А ако остава диска  иска пак да се инсталира. Не знам  аз ли не разбирам нищо  с диска ли нешо не е в ред.