Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 09:56:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 429
Total: 430

429 гости, 1 потребител
XoXo

Що за чудо е Х11 ?

Започната от FUKOV, 10-01-2007, 01:11:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

FUKOV

Hey m8s ;-)

Чудно ми е какво е това животно Х11 и дали е безопасно да го ъпдейтна към версия 1.1.3? Имайки предвид, че съм с Хакинтош, много ме е страх да не объркам нещо.

hraykov

ползвал съм х11 за да подкарам опен офис на мак. от скоро чух обаче, че вече може да се рънва и без него. до колкото съм го ползвал (държа да отбележа не много) не съм имал проблеми.
с интелски мак съм.... не знам как ще реагира на хак-а

FUKOV

Абе, знам го за какво е принципно, но просто се страхувам да не са ровичкали по него хакерите и сега като го ъпдейтна да не си прецакам системата.

Ако някой друг с Хакинтош вече е имал опит с него, ще се радвам да го сподели.

XXwolf

това е основата на графичния интерфейс за юникс/линукс, и на стандартния (на Мак) инстал диск го има отделно и може само от там да се исталира  :!:

Web_Devil

X Window System (commonly X11 or X) is a networking and display protocol which provides windowing on bitmap displays. It provides the standard toolkit and protocol to build graphical user interfaces (GUIs) on Unix, Unix-like operating systems, and OpenVMS, and is supported by almost all other modern operating systems.

X provides the basic framework, or primitives, for building GUI environments: drawing and moving windows on the screen and interacting with a mouse and/or keyboard. X does not mandate the user interface – individual client programs handle this. As such, the visual styling of X-based environments varies greatly; different programs may present radically different interfaces.
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!