Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 15:30:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 510
Total: 511

510 гости, 1 потребител
georgi.marinov

Mac OS X on Intel

Започната от Stratovarius, 20-11-2005, 17:12:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stratovarius

Това означава ли че ще мога да си инсталирам Мас ОС на ПЦ -то ???

shaman

Официално според Apple - НЕ !

Неофициално - зависи от машината.

Снощи сложих това на PC-то ми в къщи..

Държи се доста бавно  :oops: предполагам заради това, че видеото е без никакво ускорение (няма драйвери) !

Не разпозна аудиото и вградената ЛАН карта...

Stratovarius

Аз съм с GeForce 6600Gt - която се предлага от Apple - значи би трябвало да имам един проблем по малко :), как е Mac OS  с  SATA дисковете ???

space ace

Цитат на: "Stratovarius"Аз съм с GeForce 6600Gt - която се предлага от Apple - значи би трябвало да имам един проблем по малко :), как е Mac OS  с  SATA дисковете ???

поддържа се само intel 900 видео - всичко останало е без ускорение и не става за работа.

аз съм с хакинтош според спецификациите на apple  и временно работя на него - ако някой има въпроси да пита :) с ide харддиск съм, не знам за sata.

и въобще не е бавно - компилираните програми за интел работят много добре. но все има нещо недовършено - няма гаранции за емулацията - например най-зле е положението с flash - работи понякога, а за да работи винаги се прецаква quicktime... такива работи.
macbook

dvrender®

винаги съм се чудил на хора които постояно експерементират с нови компютри нови софуери и крайна сметка времето им минава само в експерименти.Но това е един трик на големите фирми да си тестват машините в реална среда вместо да наемат екипи от хора.това е много ефтин начин за сметка на потребителя.най-лесно е купуваш си оригинална машина и работиш и вадиш пари.вмрто да се зудиш дали това ще трыгне или няма да гръмне.
MacPro
:::Quad-Core Intel Xeon 2x2.6 GHz
:::Apple Cinema HD Display 30"
:::4GB Ram - 6.5TB HDD
:::OSX 10.5.5
MacBookPro
iphone 3th Gen 16Gb

space ace

сглобих си хакинтоша единствено защото мини-то ми е на ремонт и това беше реална алтернатива пред уиндоуса. след няколко дена с него наистина ставаш отчаян човек ;)
macbook

themac

Цитат на: "space ace"аз съм с хакинтош според спецификациите на apple

Може ли някакъв линк към тези спецификации :?:
Once you go Mac, you'll never go back!

shaman


Papiloti

Цитат на: "Stratovarius"Това означава ли че ще мога да си инсталирам Мас ОС на ПЦ -то ???
С огромна вероятност - твърдо НЕ!

Настоящия бизнес модел на Apple предполага основна печалба от хардуера, а не от софтуера.

Ако официалните MacOSx за  Интел ще могат (с hack или не) да се инсталират на PC, то Apple ще трябва да си закрият MAC хардуерния отдел, т.е. Apple да приеме Microsoft модел. Индикации за подобно развитие не се наблюдават.

Напротив, от Apple очаквам със зъби и нокти да защитят MacOsx от инсталиране на PC. Което въобще не важи за обратното - на всеки  МАЦ ще може да се инсталира Windows.

Допускам че, възможността за инсталиране на съществуващите сега тестови MacOSx версии на PC не е случайна, а е за зарибяване на по-широк кръг потребители.

shaman

Какво си мисля аз...

Официално Apple са заявили, че MacOSX ще може да бъде стартирана САМО на компютри тяхно производство.

Неофициално - ще има доста опити за хакване, за да се подкара на нормално ПС. Предполагам, че може и да успеят (както са го направили сега)... Въпроса, обаче стои по друг начин..
Дори да може да се инсталира и да се ползва на ПС това няма да е законна операционна система. Т.е ще може да се ползва само "неофициално", "домашно" и т.н.

Според мен "нелегалното" разпространение на  MacOSX ще допринесе за покачване продажбите на Apple hardware.. по простата причина, че ако може да го видиш работещ на домашния ти компютър ще искаш да го имаш и в службата.. Но там не може просто да го инсталираш, а ще трябва да си купиш съответния хардуер...

Така си мисля аз, пък времето ще покаже  :roll:

space ace

процесор celeron d 2.4 ghz
дъно asrock p4dual-915gl
---
~270 лева
macbook

Papiloti

Цитат на: "shaman"Според мен "нелегалното" разпространение на  MacOSX ще допринесе за покачване продажбите на Apple hardware.. по простата причина, че ако може да го видиш работещ на домашния ти компютър ще искаш да го имаш и в службата.. Но там не може просто да го инсталираш, а ще трябва да си купиш съответния хардуер...

Ами, ако си купя официално MacOSx X86 (стотина долара), hack-на си я (ако е елементарно) и си я инсталирам на PC ще имам официална ОС (без официална поддръжка, може би) и ще спечеля няколко стотин долара (в зависимост от компютъра) от разликата между цените на Apple и PC компютрите. А Apple ще загуби печалбата си от продаден компютър.

Ако разликата в цената на хардуера не е голяма, тогава няма да ми е интересно.

Чува се, че за пръв път от началото на сегашната ера на Steve Jobs, Apple ще гони пазарен дял, а това се прави преди всичко с ниски цени, така, че - надежда...

shaman

Цитат на: "Papiloti"Ами, ако си купя официално MacOSx X86 (стотина долара), hack-на си я (ако е елементарно) и си я инсталирам на PC ще имам официална ОС (без официална поддръжка, може би) и ще спечеля няколко стотин долара (в зависимост от компютъра) от разликата между цените на Apple и PC компютрите. А Apple ще загуби печалбата си от продаден компютър.


Според мен няма да имаш официална ОС. Предполагам, че в "agreement"-a който идва с нея ще пиша "Само за Apple computers" или нещо подобно...


Отново искам да подчертая, че това са само наши (end user) раазмишления.. Да почакаме малко и да видим с какво ще ни изненадат  :wink:

Net

точно така е- инсталирана само на компове с ябълка :wink:

patchosan

доколкото разбирам означава, че дори и моделът на видеокартата да се прави за МАК - поради различията в РОМ'а на картите за мак и РС няма как да намери МАК ОСх драйвери примерно за джийфорс