Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:32:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 485
Total: 488

485 гости, 3 потребители
angelvn, tskoko, XoXo

Новите Макове идват с Интел през януари 2006

Започната от patchosan, 19-11-2005, 23:09:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Lord Adder

Аз смятам да си купя от последните лаптопи с IBM PowerPC процесори, за да не ме е  яд. Харесвам този процесор и не желая да си купувам лаптоп с Интелски такъв. Корпоративните интереси на двете компании не ме интересуват.
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

space ace

естествено, и аз не мисля че някой "ще се прекара" ако си купи ррс - това е епъл все пак! дори имам намерение да си взема pb скоро.
macbook

Gogo

Ами то процесора си е процесор - тъпа местачка на байтове от регистрите в RAM-а и обратно...

Истината е, че с какъвто и процесор да ги направят Apple ще са си Apple и пак ще е в сила простичкото PC-жийско правило:
"Няма Microsoft - няма проблеми" :idea:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

Web_Devil

Цитат на: "Gogo"Ами то процесора си е процесор - тъпа местачка на байтове от регистрите в RAM-а и обратно...

Истината е, че с какъвто и процесор да ги направят Apple ще са си Apple и пак ще е в сила простичкото PC-жийско правило:
"Няма Microsoft - няма проблеми" :idea:

Алилуя :!:  :twisted:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Stratovarius

Относно изказването ти за процесорите:

"Съжелявам но ще се изразя грубо: "

От постовете ти разбирам че продаваш компютри. Това е много хубава и благородна работа :) - но не означава че имаш каквато и да е идея от информатика - чул не до чул гръмки изрази в чата ... и повтаряш като си мислиш че така ще впечетлиш другите. Има регистри за побитово преместване в процесора това е така, но това далеч не е цялата функционалност която се крие зад един чип. Дезайна на един "тъп процесор" отнема на 120 човека 5 години - малко уважение към техния труд. Никога не съм разбирал защо някой който "сглабя компютри" си мисли че е IT специалист - всяко циганче може да върти отверката - само да му покажеш как !!!

Пак се извинявам за грубия тон!!!

ПС: Уча информатика и намирам израза ти за убиден към всички колеги

themac

Цитат на: "Stratovarius"Относно изказването ти за процесорите:

"СъжAлявам но ще се изразя грубо: "

От постовете ти разбирам че продаваш компютри. Това е много хубава и благородна работа :) - но не означава, че имаш каквато и да е идея от информатика - чул не до чул гръмки изрази в чата ... и повтаряш като си мислиш, че така ще впечAтлиш другите. Има регистри за побитово преместване в процесора това е така, но това далеч не е цялата функционалност, която се крие зад един чип. ДИзайна на един "тъп процесор" отнема на 120 човека 5 години - малко уважение към техния труд. Никога не съм разбирал защо някой който "сглабя компютри" си мисли че е IT специалист - всяко циганче може да върти отверката - само да му покажеш как !!!

Пак се извинявам за грубия тон!!!

ПС: Уча информатика и намирам израза ти за Обиден към всички колеги

А граматика  :?:  :wink:
Once you go Mac, you'll never go back!

Stratovarius

... Писах до на -2° - нормално е :) - важна е идеята

Papiloti

Цитат на: "Gogo"Ами то процесора си е процесор - тъпа местачка на байтове от регистрите в RAM-а и обратно...
Да уточня фантастичната дефиниция по-горе с по-реалистична:

 - Процесора е АЛУ (аритметично-логическо устройство, Arithmetic Logic Unit) + инфраструктура за подаване и извеждане на данните

Инфраструктурата е тази, която прави процесорите много различни...

Stratovarius

О.К. - аз още не съм правил дори и елементарно ALU. Сега в лекцията се занимаваме с ( Минимиране на Schaltfunktionen, FlipFlops, Регистри, ... ) - и за това не бих нарекъл АЛУ ( прост местач на битове ) !!!
Това беше идеята !!

jell0

Цитат на: "Stratovarius"Относно изказването ти за процесорите:

"Съжелявам но ще се изразя грубо: "

От постовете ти разбирам че продаваш компютри. Това е много хубава и благородна работа :) - но не означава че имаш каквато и да е идея от информатика - чул не до чул гръмки изрази в чата ... и повтаряш като си мислиш че така ще впечетлиш другите. Има регистри за побитово преместване в процесора това е така, но това далеч не е цялата функционалност която се крие зад един чип. Дезайна на един "тъп процесор" отнема на 120 човека 5 години - малко уважение към техния труд. Никога не съм разбирал защо някой който "сглабя компютри" си мисли че е IT специалист - всяко циганче може да върти отверката - само да му покажеш как !!!

Пак се извинявам за грубия тон!!!

ПС: Уча информатика и намирам израза ти за убиден към всички колеги


Гого е прав. Малко уважение към мнението на хора-професионалисти никак няма да ти навреди.  Всъщност не знам дали ще се обиди от изразите ти. Не си струва.

Stratovarius

Хайде сега не ме нападайте всички, неко Гого сам се защити !!!!

jell0

Цитат на: "Stratovarius"Хайде сега не ме нападайте всички, неко Гого сам се защити !!!!

Не става въпрос за това, какво мислиш за процесорите или компютрите. Имаш пълното си право да си защитаваш мнението, само че без директно да се го обръщаш на опити за обида на лична основа. Може да е Гого, може да е някой друг. Не е това начинът.

Stratovarius

Нали се извиних за грубия израз - това означава че нямам намерение да убидя който и да било просто се обръщам директно към някой, чийто израз ме е издразнил ( пак казвам БЕЗ НАМЕРЕНИЕ ДА ГО ОБИЖДАМ ), нека ми каже че не съм прав за процеорите !!!!

MikoBG

Цитат на: "Stratovarius"
ПС: Уча информатика и намирам израза ти за убиден към всички колеги
Хм. Ми... изучил съм съм я вече/информатиката де/, но за разлика от теб израза на  Gogo ми допадна!  :D То и хубава и скъпа кола да караш, пак може да я наречеш каруца ! Не виждам защо трябва да се засягаш.  :wink:
iMac Intel Core 2 Duo 3.06GHz, MacBook Pro Core 2 Duo 2.4 GHz, 15", 2 GB , 250 Gb
Titanium PowerBook G4 400 MHz, 15", 384 MB, 40Gb
iPhone 4 16bg v4.3.3
+ Stanza ;)

Gogo

Цитат на: "Stratovarius"...ПС: Уча информатика и намирам израза ти за убиден към всички колеги

Ами аз я практикувам от преди повече от 25 години (ако се досещаш какво значи това) :wink:  А ттносно "местачката" човек като доизучи и осмисли реално нещата стига до тоя извод относно всички "Фон Нойманови" машини. PPC и Pentium са такива...
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881