Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:23:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 470
Total: 471

470 гости, 1 потребител
XoXo

Apple ще използва процесори Интел?!?

Започната от gaboss, 24-05-2005, 16:58:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gaboss

http://www.techlabs.by/news/hardware/2427/
То си е баш за "Новини и слухове", ама нали простосмъртните вече нямаме право да пишем там  :roll:

Статията е интересна и ако се окаже и на 50% вярна наистина ще стане горещо за баче Били  :D

Bozzo

чух го вчера по CNN като новина ... изглежда възможно мамка му ....

gaboss

Не само изглежда възможно, но май ще се окаже и истина, щото руснаците базират статията си на друга статия, публикувана в THE WALL STREET JOURNAL
"Apple Explores Using Intel Chips"
Staff Reporters of THE WALL STREET JOURNAL
2005/05/23
само че искат регистрация гадните капиталисти

Web_Devil

Аз пък ставам трамвай от утре и возя пътници по линия номер 999 :!:  :twisted:  :twisted: Ако има договорче с Интел,то ще е за нещо по-различно от това което всички си мислят :!:  :!:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

komrade

... примерно производство на новите PPC-та, щото ИБМ много се бавели и епъл хич не били доволни  :D

Gogo

Ама да не би някой да е взел тая "жълтурка" на сериозно :?:  Ами, че такива неща си излизат периодично още от времето на Apple][ :idea:

1. По цени на едро Pentium е доста ПО-СКЬП ot PPC - пише го навсякъде
2. MacOS за x86 процесори си има отдавна - за който не вярва, пак Ви давам линка http://www.apple.com/darwin да, да официално, безплатно, ако щете и в Source Code :!:  :idea:  Но това е по друга причина - основно условие поставено от IBM, още през 1991г......
3. Няма нищо по-лесно от това да направиш една операционна ситема - трудното е да накараш хиляди фрми да разработват за нея софтуер, да пишат драйвери, вируси, да правят подръжка, и т.н. :idea:  
4. А процесора - ама в 21 век той си е наистина "деветата дупка" на компютьрния кавал - днес вече дори и аз не пиша на асемблер....

Та дали Apple ще минат на Intel-ски процесори??? Ами и да и не! MacOS X е UNIX базирана OS, така, че закономерно ще трябва в най-скоро време да работи не само на Intel, ами и на SPARC, MIPS, ARM, ATMEL и какво ли още не, но това НЕ ОЗНАЧАВА,  че всяко PC, ще може да стане Mac, след преинсталиране на софтуера :idea:  Това значи, че в скоро време, PC потребителите, ще могат да си работят на WOR, Excel, Corel, Autocad и т.н. добре познат им PC-шки софтуер, БЕЗ да имат Windows на компютъра си :idea:  За Linux този проект се нарича Wine или Winux, по него се работи сериозно от доста години и вече е в доста напреднал стадии.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

shaman

Мм. май не сте чели внимателно !

Новината е не, че Apple ще ползват процесори на Intel, а че Intel ще правят процесори за Apple (PPC а не x86).

Apple имали технологията за производство на процесори, но не и техниката ! И са сърдити на IBM, че не могат да произведат достатъчно количество ! Нормално е да търсят производител за ТЕХНИТЕ процесори !

Ще видим след време !!!

PicMaster

След дивотията на IBM (в превод - ИБи му М...та) през лето господне 1981-во, това ще е втората колосална грешка на тия амуджи! Аман от глупости бе! Сори, ама при мисълта да се заменят най-разпространените RISC процесори с бозаджииниците на Intel (от една такава пиша коментара) и направо ми се иска да изгриза бюрото от яд! Ама как може такова нещо? Още малко и ще има по улиците надписи:

"Изкупуваме стари и непотребни вехтории - UltraSPARC I, II, III, IV, V / MIPS R10000 / R120000, PowerPC G3 / G4 / G5, Acorn... Заменяме боклуците Ви срещу чисто-нови невероятни-прекрасни-страхотни-бързи-разкошни P 4/5/6/XYZ. Побързайте, количествата са на изчерпване!"

Егати...

Пожелавам Ви малко по-добро настроение!

Papiloti

Цитат на: "shaman"
Новината е не, че Apple ще ползват процесори на Intel, а че Intel ще правят процесори за Apple (PPC а не x86).


Това (Intel да произвежда PPC) е най-невероятно нещо, което може да се случи от при евентуална кооперация Apple-Intel!

PPC е собственност преди всичко на IBM, а Intel и IBM в областта на високопроизводителните микропроцесори за жестоки конкуренти. За да се произведе микропроцесор на "чуждо" място е необходимо предоставяне на критично know-how, което IBM за никакви пари не ще сподели точно пък с Intel.

Слуховете за подобни преговори се повтарят през всеки 2-3 години и могат да се отнасят за друго, например XScale процесори на Intel, или да имат екзотична (за нас) цел, например повишаване на стойност на акции на Apple.

Anon

Цитат на: "Web_Devil"Аз пък ставам трамвай от утре и возя пътници по линия номер 999 :!:  :twisted:  :twisted: Ако има договорче с Интел,то ще е за нещо по-различно от това което всички си мислят :!:  :!:
За добро или лошо днес навсякъде вече е разтръбено какво точно казал Стийв Джобс ... с една дума - Интел процесорите имали какво повече да предложат от настоящите, а явно и бъдещите PPC. Онова което не разбирам е следното: какво ви бърка ВАС с какъв процесор е вътре мак-а ви? Пайплайна на G5 (странно а?) е по-дълъг, също както на "гадните" пентиуми, двупроцесорна машинария  Г5 едва бие еднопроцесорен пентиум... какво повече ви трябва, хората искат да са на върха - с изоставащи разработки не се ходи там! Аз лично нямам мак, но и с интелски CPU  да е пак бих си купил, защото са красиви и защото софтуера е невероятен! Имате късмета че работите с него, а не че работите на PPC... Освен това, мисля че хората които работят за Епъл ( защо в тоя форум всички наричат компанията Ейпъл? ) са достатъчно добри експерти и щом преценяват че с интел процесор ще могат да дадат на крайния потребител нещо повече, то мисля трябва да се доверите! Все пак на хората там им се плаща за да мислят как да направят вашия живот по-лесен и работата ви по-спорна. Аз съм 'за' ( не че някой ме е питал).
Във всеки случай подробности не са ясни, според мен най-добрия cource of action е да се направят лоу-енд машини с интелски процесори и да оставят PPC за професионалистите. Или обратното - което дойде по-евтино и по-ниско производително, както казах единственото предимство в момента което аз РЕАЛНО виждам за Епъл е невероятния им софтуер който работи само на тяхната железария.

PS. за сефте пиша тук, но ще се регистрирам чак като си купя Мак.

nubizus

Всичко е Икономика, още с излизането на мак мини стана ясно, че Чичко Стив иска повече. Повече означава Печалба, а печалба при развитие на Нови техологии се достига Бавно, а бавно понякога е равно на Нищо.
Това се случва, минавайки на интел базиран процесор Епъл(Нали така се пише?) вдигат маржа си, което означава, че ще има нови и нови играчки за нас и то на Допустима цена.
А постефекта за мен е, че следващите няколко месеца Ще се покачат рязко продажбите на G5, с един удар два заека му викам аз на това, хем вдигаш Продажбите, хем и за напред си подсигурил папото.
не забравайте Чичко Стив е Номер едно, ма той не е номер едно щото е Компутер Гиик, а щото е Мениджър пък и Знае как се правят Продажби мамка му. Аз лично започвам да събирам за идна ППЦ Дуалка па Интела ша го видим:)))

Becko

ИНТЕЛ са идиоти ... те един телевизор правиха 5 години и после спряха проекта как си го представяте да ИЗМИСЛЯТ процесор :)
Погледнете им роудмапа на процесорите от преди 2 години !!!
До сега трябваше да са на 6 ГХз а след 5 години на 20 !!!
По това как една компания си планува бъдещето си личи колко е сериозна.
Апъл винаги са били флагмана те са въвеждали първи новите технологии а сега правят крачка НАЗАД към ширпотребата елементарни машини за елементарни нужди.
Да това е достатъчно за мини, лаптопите и иМак но не виждам работни станции с интел там където технологиите стигат върха ИНТЕЛ ги няма.
Погледнете за последните години какво изобщо са измислили само една тъпа архитектура изцеждат.

Трагично е разделянето с ИБМ - фирмата която през последните години изстрелва нещата нагоре с РАЗРАБОТКИ а не изработки. Те разработват и най модерните процесори в момента СЕЛЛ и Г6 който вместо във МАК отива в хиксбокс !!! СРАМОТА.

Изобщо не ме интересува какъв ми е процесора ако всичко работи, но фактите са факти !!!  
С процесори за по 80 долара работни станции няма.

Колкото и да ми се иска това да е крачка напред за епъл от технологична гледна точка е връщане с 4 години назад.

jell0

Цитат на: "Becko"ИНТЕЛ са идиоти ... те един телевизор правиха 5 години и после спряха проекта как си го представяте да ИЗМИСЛЯТ процесор :).

Е чак пък толкова, да са зле, като се има предвид, че те наистина са го измислили :)

След първите пентиуми Интел не са имали сериозна издънка с десетичните запетаи, а Моторола вече не прави процесори.

Ако няма да програмираш на асемблер, едва ли ще усетиш какъв е чипа. Мина времето когато чиповете като Super Woz беше чудо..... А хората още прявят коли с двигатели с долни разпределителни валове, при това много прилични :)

Lord Adder

Цитат на: "Becko"Те [IBM] разработват и най модерните процесори в момента СЕЛЛ и Г6 който вместо във МАК отива в хиксбокс !!! СРАМОТА.

Май без да искаш налучка разковничето, а :!:
Защо ли Джобс е недоволен от IBM :?:
На WWDC трябваше да бъде представен процесор PowerPC с повече от 3Ghz, нали!
Май великите IBM са решили, че Xbox и Playstation са по-важни от Apple.
А Джобс явно е решил, на свой ред, че Intel са по-сериозни от IBM - напълно естествено...

И в дребния, и едрия бизнес е едно и също - кат не си спазваш обещанията към партньорите - гориш!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

naso

Becko kaji mi edna nova technologiq v koito i da e G5 :))) koqto da ne se polzva sred PC-tata ? ama samo edna :))) ednichka :) aide stiga s tiq prefaleni macintoshi revoluvionni i etc :)x86 e ochevadno poslednata stupka apple da vleze v hi-tech sveta kadeto ejegodno se izlivat sigurno miliardi dolari :) i e vpregnata ogromna nauchna masa :) osobeno na iztok :)



P.S. Sorry za latinicata prqsno installiran iBook :) s Pantherka :) i me marzi da go doopravqm v 1:30am :) shte se popravq :)