Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 16:34:55

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 403
Total: 403

403 гости, 0 потребители

Apple TV как да се справя с него

Започната от Stoian Kolev, 03-01-2009, 15:16:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Stoian Kolev

Здравейте, подариха ми Apple TV и имам известни затруднения при работата с него. Имам  MacBook и с помоща на една програма Handbrake форматирам филмите в mp4 вариант. Качвам ги в i-Tunes там тръгват но не ми позволява да ги прехвърля(една част от тях) на Apple TV. Също така четох във форума че имало някакъв хак за БГ субтитри как мога да си го набавя ? И последно, музиката ми е записана в ААС формат но през усилвател ми излиза звук само от едната колона как мога да получа стерео звук? Предварително ви благодаря.
MacBook 2.4 GHz, i-Pod Touch 8GB, Apple TV 160 GB

Lycan

за БГ субтитри - отваря се, флашва се и *.srt върви,
иначе един от по-тегавите начини - Submerge.app >> Export to ATV (конвертиране зависи от процесора: от 1h нагоре за нормално продължителен филм)

Аз търся такава щуротия, ако решиш да шитнеш подаръка се обади :)

Stoian Kolev

Благодаря ти за субтитрите още не съм го изпробвал но при първа възможност ще го тествам. Колкото за ТВ-то от моето не см се отказал но един приятел си поръча и той, а не е фен ще го питам дали е склонен да се раздели със своя  ще пиша. Става въпрос за 160GB вариант. :D
MacBook 2.4 GHz, i-Pod Touch 8GB, Apple TV 160 GB

fpyyh

препоръчвам ти този ресурс: http://wiki.awkwardtv.org/wiki/Main_Page

най-елементарното е да инсталираш ssh с patchstick (избери само ssh от менюто за създаване), след това да сложиш nitotv, през него perian и след това можеш да гледаш всичко, което поддържа perian и на mac-а (avi+srt). филмите копираш през ssh например със cyberduck.
ако ти се занимава повече можеш да инсталираш xbmc, много красиво, но иска малко игра. или да видиш какво друго се инсталира през nito - например емулатори за конзоли или възможност за ползване на външен диск през usb порта