Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 10:20:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 417
Total: 419

417 гости, 2 потребители
Пиф, angelvn

MacOS/iOS Уроци

Започната от Adamov, 20-12-2012, 13:19:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Adamov

Колеги, далеч съм от мисълта, че знам всичко, но реших да направя нещо в помощ на хората, които тепърва почват да се занимават с МакОС.

https://www.facebook.com/bgtutorials

Първите няколко урока са от преди време, но сега идеята ми е да пускам по 4-5 кратки на седмица. Много ще се радвам, ако имате някакви забележки съвети предложения (въпреки, че страницата още е супер в началото).

Благодаря и весели празници на всички :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

Прекрасна Идея!

УСПЕХ!

Metal

#2
Мисля, че колегата angelovarna се е справил по-добре с неговия блог, но "харесването" е субективно все пак - на хора с фейсбук, предпочитащи видео пред писан текст с картинка може до им хареса повече.

Успех

п.с. Едно съветче, опитай се да ограничиш мекането, думи като видиме, избереме - не завършват на "е"

faire

Фейсбук не съм сигурен дали е най-удобната платформа за поместване на tips and tutorials..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Колеги, благодаря за съветите. Ами за момента само това мога да направя. Клипчета в youtube, като линковете се пускат във фейсбук :) А с колега не мога да се меря аз :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

Да, може би YouTube би било по-разширен, по-интернационален Български вариант - да не забравяме, че голяма част от Българите са навън (заедно с Mac-овете Си).

В края на краищата, Колегата решава.

@Metal

Благодаря, че Ми напомни за Блог-а на angelovarna!

Ще го прегледам обезателно. Идеята за Такава дейност е похвална - рекламирайте безпир Всяка Градивна Българска Дейност!

bluesky

@До всички

Моля "безпир" да се чете като "безспир" - досаден "пробел" в клавиатурното знаконабиране...

Adamov

Ами аз ги качвам в YouTube. Просто фейса е едно от местата къдего го рекалмирам един вид. Определено ще поработя по произношението. Все пак съм от провинцията и диалекта си казва думата. Но все пак това не го правя супер профоесионално, а просто искам да помогна на хората. Както правя с iPhone-ите от 2007 насам :)

Поздрави на всички. Благодаря за мненията и съветите.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

brad pit

Не се притеснявай от нищо  Adamov . Пич си! И голямо браво от мен. Де да бяха повече хора като теб и angelovarna и да правят нещо за другите без никаква корист.

angelvn

Не сте ме забравили значи. :)
И аз не съм. Местя сайта от WP на нещо, писано от мен в момента и ще има още уроци за напред.

А с колегата Адамов говорихме преди няколко дни.
Без това търся и автори на уроци (дали ще са през ютуб или не е тяхно решение).
Нищо не печеля от сайта, но не ми пречи да го развивам (нещо, което бях позанемарил до скоро).

Не е хубаво да вместо да се обединяват усилията да се разпиляват. Затова ако е възможно - може да се измисли някакъв план за работа.
UI designer and developer

Metal

Adamov в никакъв случай това което казах не беше критика. Напротив, одобрявам ентусиазма ви и ви желая успех.
Много хубаво би било ако обедините труда си с Ачо(от Варна) и направите едно място за всички начинаещи Мак потребители. Ако е сайт, туба и линкове от фейсбук ще покриете максимум аудитория. (Не забравяйте позастаряващите/и не толкова/ потребители без фейс)

Adamov

Аз съм съгласен за всякакви колаборации и достигане до максимум потребители. Дори и да е било критика, аз я приемам само и единствено като градивна! Защото критиката изгражда и развива :) Даренията за момента са около 250лв., което е страшно далече от цената за iPhone5  и в момента, в който той е факт, ще почнат и уроците за него :) С риск да се повторя - БЛАГОДАРЯ ВИ ! :)

brayo: Благодаря! Това е супер окуражително !! :))))
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

alessandros

Браво Адамче аз съм Сашо от Варна може и да ме помниш ,ти беше първия който ми помогна в навлизането в дебрите на МAC OS благодаря ти !!! Идеята е страхотна, само напред. :)
 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4

Adamov

Знам, че ъ-кам, м-кам и хъ-кам, но все пак не го правя професионално и т.н.

iOS7 това видео засяга в по-голямата си част Settings меню-то :)

http://www.youtube.com/watch?v=zcMyaxmtSho

Съжалявам, ако не мога да задоволя критериите на всички  ;D
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd