Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 05:24:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 404
Total: 404

404 гости, 0 потребители

Истината за MacBook Air

Започната от linksys, 01-10-2008, 15:31:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.


fpyyh

едното е мрежа, другото е външно двд, третото май е доста излишна уеб камера. повече устройства не видях, само кабели.

asenbesni

:lol:  Абе има нещо вярно...
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

traian_james

Предназначението на MacBook Air, не мисля, че е таковя да го ползваш за домашен компютър. Това е лаптоп който ти трябва за да го носиш постоянно някъде. На хората които ползват MacBook Air по предназначението му не им трябват DVD-та и др., а мишка - търсете bluetooth мишки, за които не трябва приемник (така де вграден е в бук-а). Така ви остава портът свободен за флаш памет примерно. Според мен видеото е доста неудачно.

P.S.: но пък е смешно :)
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

eek

Е, т'ва е хубаво всъщност, все пак малко по-интелЕгентен опит за конкуренция в стил "i'm a mac, i'm a pc" :)

Само ми се струва, че lenovo is missing the point :) Но както и да е... предполагам, че има хора, които да харесат рекламата, а пък и аппле малко да се събудят :)

Wizi

К'ъф non-compromise като at first plase е с Глиста..... от там насетне има ли смисъл всичко останало?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mr.j

Цитат на: "Wizi"К'ъф non-compromise като at first plase е с Глиста..... от там насетне има ли смисъл всичко останало?
Абослютно същото си помислих и аз. Да не говорим и за фрапиращата разлика в  екстериорния дизайн

nubizus

Маркетинг момчета, маркетинг. Апъл отдавна са отебали да прават продукти "за всички". Еъра е таргетиран в една особено влиателна маркетингово ниша - Журналистите.
На тях им се налага да мъкнат лаптоп 5 кила за да седнат и да напишат артикъл от една страница:))) Нали никой не мисли че ще одат да търсат кабело за нета:))
Те не ползват деведета, външни монитори и секв друг крапец, когато са навън. Пише си публикацията в некое кафенце и бам по вирелеса у сайта.
Докато маркетинга на Тинкпада му заделя съвсем друга ниша.
Аз лично бих си купил него, и бих му треснал едно убунту.:))

Wizi

Понеже виждам, че липсата на CD drive при Еър-а все още е актуална тема - нека който иска да сподели колко често аджеба ползва своя CD-ROM??? Аз на моите два лаптопа съвсем рядко... дори не помня кога за последно ми се е налагало. Може би когато пре-инсталирах Mac OS X-а, но това беше преди мнооого време.

Така че поне според мен, а мисля и според достатъчно други, липсата на тази "екстра" е напълно прежалима и дори дава предимство на модела в достатъчно други насоки като дизайн, размер и тегло.  :wink:

Да са живи и здрави всички юзери на подобни лаптопи като това Леново, които така силно са вдъхновени от идеята, че имат нещо повече от Еър-а или другите подобни нетбуци.  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

мдаа CD drive е почти в миналото, вече всичко върви по фтп, флашки или усб-хардове

А това Леново? Ми то флопи има ли, че имам едни стари дискети колкото екрана му   :lol:

evelin

Завистници :) Х300 е хубав компютър, но не може да се сравнява с Air... имам го от 2 дни и го купих за 4-ти компютър вкъщи точно защото няма излишни екстри като цд и алабала и нечовешкия дизайн. Както обичам да казвам  - еър е айфона на ноутбуците .(точка)

Bobby_Droby

За последната година си напазарувах сигурно почти всички маркови уйнодус машинки, е бога ми този мак е лудница. Невероятна машинаа, престижна при срещи, и е част от мен. Обожавам го, с тази връзка, неверояна с ен стандарта 270 мегабита. А най важното го нося в чантат си и не ми се налаг да се движа кат планинар с раници, куфари ...
Операционнат система върви гладко да не кажа палаво, а на хилавите машинки кът това леново, за по 3000 до 6000 лв. само мога да кажа вятър ги вее на бял кон, има няколко такива - производителност уникална гадна -трагедията е невероятна. Клавиатурите страшно неудобни, бутони всякъкви, и на всякъде, с неясни цели...кликаш натискаш, кълеш, псуваш, забива, не може и то и ти да вземете решение заедно ли сте в един отбор ли сте или кой за кой работи.
Е момчета - строших хиляди левове, та неможа ли нялкой да ми строши ръчичките и да си бях спестил тези парички само през тази година. Горещ съвет опитайте това което копувате-незнам как ще си го организирате.Да не пишете после по форумите колко сте доволни от придобивката си само от срам пред осаналите да не разберът къв идиотизъм сте сътворили -ДА дадеш кофа с пари за грозно създадено нефункционално, непроизводително животно с име от велика фирма или компания с бранд БИЗНЕС -ама за тях....фарс!!!
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

i.netsov

Цитат на: "Wizi"Понеже виждам, че липсата на CD drive при Еър-а все още е актуална тема - нека който иска да сподели колко често аджеба ползва своя CD-ROM??? Аз на моите два лаптопа съвсем рядко... дори не помня кога за последно ми се е налагало. Може би когато пре-инсталирах Mac OS X-а, но това беше преди мнооого време.

Така че поне според мен, а мисля и според достатъчно други, липсата на тази "екстра" е напълно прежалима и дори дава предимство на модела в достатъчно други насоки като дизайн, размер и тегло.  :wink:

Да са живи и здрави всички юзери на подобни лаптопи като това Леново, които така силно са вдъхновени от идеята, че имат нещо повече от Еър-а или другите подобни нетбуци.  :D

Аз лично супер драйва на Аир-а си го ползвам само за записване на дискове. И то предимно го взех с идеята да мгоа спокойно да си записвам игри за Ексбокса.  И за преинсталация. Друга цел НЯМА !
Sales Manager of Mag Studio
Bulgaria and Foreign Countries
using : MacBook late 2009 White

neofen

Да, моето ДВД го ползвам главно за записваване на филми за попълване на колекцията ми. А и за да си кача филма от колекцията на компютъра като искам да го гледам  :) . Специално на уин даже и не преинсталирам вече - има си Acronis True Image за тази работа. И все пак колкото и рядко да ми се случва да се съберат 5-6 стойностни филма за запис, добре е когато има с какво да ги запиша. Аз съм на този принцип - едно нещо може да ми потрябва само веднъж, но като ми потрябва да си свърша работа.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

t0t0

малко офтопик:
най се дразня, като отида в някой голям магазин, където се предлагат всякакви машини, включително и на apple. Познайте продавач-консултантът кои машини предлага първо на клиентите... естествено, че всичко що е на боза  :evil: ... един ден отидох в един нов магазин да си търся чанта и се заглеждам в лаптопите има като моя и идва манякът-разбирач и почва да ми предлага некви щайги, накрая му викам аз имам като онзи там   :lol:  а той: "А, на мак ли си? Не ти ли е неудобно на него? За такива пари можеш да си купиш друг по-хубав лаптоп. Какво толкова му харесваш на мака?" след малко обяснения от моя страна ( не помня какво точно му казах ) имаше: "Виж този Sony vaio, също с алуминиев панел, с нов процесор, енергоспестяващ...." , а тея сонита имат панти, като на село кочура ! Олепени са с 1000 лепенки, който сложил няква част вътре и лепенка турнал  :roll:   по едно време вече спрях да го слушам , просто му кимах  :lol:
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody