Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 11:21:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 436
Total: 436

436 гости, 0 потребители

WWDC 2012

Започната от vla, 26-04-2012, 01:11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Web_Devil

Цитат на: MyMoon - 12-06-2012, 08:26:41
Еми на мен само не ми е ясно как ще виждаш 2880 пиксела на 15" екран. А и много ще ми е интересно как ще подкараш примерно някоя игра на тая резолюция с хардуера на новото про.

Никак. Видеото е посредствено...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

carrot

#31
Този път Apple яко рязаха с ножицата, направо се учудвам как 3Gs е още в играта. Орязаха поддръжката на iOS 6 за първия iPad, излязъл преди по-малко от две години, на всички айподи без последния, махнаха и 17 инчовия MBP. Също така орязаха Siri за iPad 2 и много от опциите за навигация на iphone 4.

ПС Също така ако объркахте внимание е промене MagPort-a, като продават вече и преходник към Magport 2. Другата промяна е Airport Express - с променен дизайн и повече портове.
Macbook Pro 13'' 4TB
iPad Pro 11
iPhone 14 Pro
iPod Classic 160 GB
iPod Touch last gen
Airpods 3

DALT

Новият МБП Ретина по-скоро е посоката в която ще отиват нещата.

Честно казано не виждам с какво тези 5 милиона пиксела ще подобрят работата ми на 15" дисплей, при условие че и сега се чувствам комфортно на 1440х900.

Иначе при обикновените МБП-та, просто обновиха линията с актуален хардуер и добавиха УСБ3 и втори ТБ.

Като цяло при лаптопите нищо особено. Елитна играчка за паралиите и майсторският им ПиАр :)

angelvn

На мен ще ми дойде добре по-голямата резолюция под 15.4"-овия капак. В момента съм на 15"ка с 1440х... и не ми достигат, особено като не съм си у дома да я вържа на външния монитор.
Намаления огледален ефект (glossy) с до 75% също не е за пренебрегване. ;)
UI designer and developer

Wizi

#34
- няма 17ка Про  :-\
- MacBook Pro w/ Retina е с "on board" RAM памет - сиреч не се ъпгрейдва!  :-\  :-\
- нови Mac Pro  :)
- Mac Pro няма USB 3 и Thunderbolt - по-добре да ги бяха погребали вместо да ги държат на системи  :-X
- нов AirPort Express със dual-band 2.4GHz+5GHz + 1x Ethernet port за 99 долара!  ;D

Да им пикая на Mac OS X комерсиализацията скапана! : >:(  Твитер и Фейсбук интеграция, нотификейшън екстри  >:(  Ще си купя нов MacBook XXX единствено ако мога да му подкарам 10.6.8

@angelovarna, аз "страдам" от абсолютно същото, но за радост видях на живо "стара"15ка със hi-res дисплей и вече спя напълно спокойно! Просто това е, което търся и искам. Не знам дали осъзнавате, че това с ретината е малко (или много?) маркетингов трик да се изсмучат паричките на клиентите, защото от една резолюция нагоре окото много трудно прави разлика и реално е безсмислено да набутваш повече пиксели. За мен 1680×1050 върху 15" е напълно задоволително!

п.с.
Помнете ми думата, че с цените ще се случи точно като с първия MacBook Air когато излезе - много висока цена, която след известно време пада! Ако ви се чака бъдете сигурни, че и това ще се случи със сегашните retina display MacBook Pro-та, тоест ще си дойдат на цените на старите Pro-та, а старите в този момент просто ще изчезнат.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dcc

Цитат на: Wizi - 12-06-2012, 10:09:54
MacBook Pro w/ Retina е с "on board" RAM памет - сиреч не се ъпгрейдва!  :-\  :-\

Това си е "жив" Air :)
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Морт

Видеото е всичко друго, но не посредствено. Четириядрения i7 - също.
.fr

iPavel

Цитат на: DALT - 12-06-2012, 09:29:36
Новият МБП Ретина по-скоро е посоката в която ще отиват нещата.

Честно казано не виждам с какво тези 5 милиона пиксела ще подобрят работата ми на 15" дисплей, при условие че и сега се чувствам комфортно на 1440х900.

Иначе при обикновените МБП-та, просто обновиха линията с актуален хардуер и добавиха УСБ3 и втори ТБ.

Като цяло при лаптопите нищо особено. Елитна играчка за паралиите и майсторският им ПиАр :)

Зависи с какво се занимаваш, според мен при видео обработка с Final Cut Pro или фото обработка, ретина дисплея ще е направо мед. Споменаха, че и Adobe нагаждат новата версия на Photoshop и направо нямам търпение...

И си прав, че в момента новото Pro е само играчка за паралиите, но представи си след година, максимум 2, когато повечето Macs са вече на този стандарт.

Доста интересно технологично бъдеще ни очаква и се радвам, че Apple настъпват с двата крака в него. Resolution Independence!!!

Морт

Новият екран ще е супер добър и за работа с текст - програмиране, писане, офис и т.н. Особено по-дребни шрифотве ще станат доста по-ярки.

Струва ми се, че догодина Next Generation Pro-то ще замести напълно досегашните Pro-та и ще останат 3 модела лаптопи - Air 11 & 13, Pro 15
.fr

Wizi

Абе не съм много сигурен колко ще е далавера... поне за сега.

http://www.anandtech.com/show/5998/macbook-pro-retina-display-analysis
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vla

#40
iPhone 5  :D



MacBook Air 2011 MAC OS X 10.10 ( BootCamp Windows 8.1 ) 

bluesky

Hi everyone!

Apple отново задава нова техническо - психологична спирала - надпревара в съзнанието на Производителите и Потребителите.

Ураааа - отново много Нова Работа за Всички заангажирани!

Аз ще почакам 17"-вия MacBook Pro, а защо не и 19"-вия?
Тъкмо ще работи в тандем с Новия Ми Mac Pro (който, надявам Се, сега го проектират/довършват) - или ще го довършат?

Другата Опция е да се "превърнем" в едно луксозно Nintendo...

Предпочитам Добрите Сънища!

Heil Apple!

Морт

До тук беше 17ката. с 1% продажби няма кой да се занимава.
Няма ли най-после да се появи анализ колко грее под товар тая машина?
.fr

Wizi

Вече имаме резултати!

http://browser.primatelabs.com/mac-benchmarks  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

За най-нетътррпеливите... въоръжете се с търпение ;-)
http://www.macrumors.com/2012/06/12/apple-spokesperson-confirms-new-mac-pro-and-imac-designs-likely-coming-in-2013/

Някъде четох, че работели над матов дисплей за иМак... може и това да ги бави.
Все пак, тези които ползват мак от 10 и повече години знаят, че Епъл, колкото и странно да звучи, не са сервилна компания, която се води от желанията на потребителите си, а от стремежа да направят най-доброто.
Да се надяваме да дойде по-скоро :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой