Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 10:32:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 480
Total: 481

481 гости, 1 потребител
aduritz

Проблем: Странно замръзване на Mac Mini Intel C2D

Започната от angelvn, 21-02-2010, 18:55:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

prOMiNd

#30
Паметта се шерва с видеото и най-вероятно това ти е проблема :)
Ако си с оригиналните хиникси, просто ги поизчисти хубаво с разреден спирт и размести местата им...
П.С.: Пиновете на паметите се чистят с гума(за молив) и по никакъв начин недей да ги пипаш с памук и всякакви влакнести парцалчета и подобни.
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

angelvn

Проблемът ми казаха от ЕпълЦентър-а, че бил в полу-работещо дъно. За смяната му ще ме таксуват 150евра+80лв. диагностика. Като сложа и разходите по транспорта - Варна-София-Варна - 23лв.
Общо ~400лв.
Друг път - направо от магазина ще си купувам. Никакви тънки лайсни, че сега ми излезе през ...
UI designer and developer

zlatko_dj

И те не са лоши !
Диагностика + дъно
можеше да е само дъно нали от тях го купуваш .
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

angelvn

Ааа не, те си казаха, че трябва и диагностиката да си платя. :) Няма проблеми, ще платя, само да си свършат работата на време и всичко да работи.
UI designer and developer

angelvn

Оказа се, че е от RAM-та, накарах ги да я удвоят и да ми го пратят обратно. Говорих снощи с техника (малко след 17:00ч.) и днес да не повярва човек, машинката дойде при мен. Сега пиша от нея.
Имам две димки по 512МВ на самсунг, готови да станат ключодържатели.
UI designer and developer

fpyyh

малко оф-топик, някой да знае как може да се пробие процесор? имам един пентиум 233 ммх (класика :)), който исках точно на ключодържател да направя, но така и не успях да го пробия, 3 бургии счупих. не е като днешните пластмаски с чипче, а целият е покрит в нещо като керамика

j.tochkov

#36
А с бургия за метал пробва ли ?  ;D
Връщаш ме много назад. В годините, които бягах до стоматолога да ми даде от техните "бургии" бяха идеални за пробиване за крачета на елементи  на експериментални платки :)

/angelovarna
Наистина се радвам, че проблема бе в паметта. Толкова нерви за това мини. Да си го ползваш със здраве (и без главоболия) години напред

angelvn

Благодаря за пожеланието, надявам се да служи вярно и безпроблемно машинката.
Иначе, странното нещо, което забелязвам сега е, че като се пуска не се чува онова ябълково "дрънннн", което се възпроизвежда точно преди да се появи ябълката на екрана. Пробвах дали работи вътрешния спикър - работи. Странно?!? Писах на Криейтив центъра, случайно да не са забравили някоя жичка да закачат :) пък да видим какво ще кажат утре.
Звука определено не ми липсва, и без това ме дразнеше.
UI designer and developer

fpyyh

само началният звук липсва, ако при изключването е бил mute-нат. поне моят макбуук зарежда тихо, защото повечето време е с изключен звук.

@j.tochkov и аз за зъболекарски бургии си мислех, но не знам откъде да си намеря. пробвах с всичките бургии и накрайници, които идват с дремела и не се получи повече от надраскване.