Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:48:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 688
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 690
Total: 691

690 гости, 1 потребител
foolish

Проблем: Странно замръзване на Mac Mini Intel C2D

Започната от angelvn, 21-02-2010, 18:55:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Здравейте,
Днес докато гледах клипове в pcmania.bg ми излезе следната грешка на екрана:
http://www5.picturepush.com/photo/a/2964608/640/2964608.jpg

Като го взех (преди няма и месец) му инсталирах Snow Leopard 10.6 (обнових до 10.6.2) като направих дял от 10GB ресторнах retail инсталационен .dmg и буутнах от там за тръгне инсталацията. Всичко си премина успешно. И днес при пуснати само две програми - Mail  и Safari ми потъмня екрана и ми изплю тази недоносена грешка. След като го изключих със задържане на power бутона, не пожела да стартира през следващите два опита за пускане. Просто светваше лампичката, но онзи дразнещ ябълков звук не го чух. Стартира се нормално чак след като го изключих от захранването за минута-две, включих го и го пуснах.

Какво мислите? Какво е породило тази грешка? Надявам се да е от калпаво инсталиране на OSX, а не нещо хардуерно (че не е гаранционен).

Спецификациите на машинката са:
Intel C2D 1.83GHz, 1GB DDR2/667 RAM, 80GB HDD, Intel GMA950.

Предварителни благодарности!
UI designer and developer

iNtaCt

На мен никога не ми се е случвало нещо подобно(и се надявам да не ми се случи), но според мен грешката е софтуерна по простата причина, че ти изкарва съобщение за shut down освен тази шареница. Ако беше хардуерно мисля, че щеше просто да зависне.

angelvn

Сега дори не мога да го пусна да си прехвърля документите.  >:( И да буутна от диск не мога (с клавиатура на Windows съм и идея си нямам кое точно е Option-a (надявам се да отговаря на Alt). Аман значи, реших да сменя платформите за да нямам главоболия, а имам точно такива :( Утре колкото работа имам... ще пропадне - докато не го оправят.
UI designer and developer

angelvn

И инсталация не тръгна - показа същата грешка. Явно нещо не му е наред. Утре ще го гледат в сервиза и дано да стане на деня, че ще търпя загуби.
Не ми се връща на РС+Windows, тъкмо разпродадох РС-то, и бях решен да мина 100% на Мак (iPhone, PowerBook, Mac Mini). :(
UI designer and developer

j.tochkov

С ползвана техника толкоз. Къде ще го носиш ? kytex ?

zlatko_dj

#5
И аз имах веднъж подобен проблем с моя Imac G4
зависна и не можеш да направиш нищо друго освен да го изключиш от копчето ,
чесно казано и аз се вкарах във филм колкото пъти да го вкл. все ми показваше това съобщение и нищо друго не се случваше .
накрая се ядосах и го изключих от тока за да го нося някъе на ремонт , но се оказа че няма нужда от сервиз , на сутринта го включих за последен тест и запали , явно като го оставиш за известно време без ток и му минава , поне при мен е така ! пробвай може и при теб да се случи същото . аз реших че е от напрежението на тока и затова от тогава си го ползвам с UPS и не ми се е случвало втори път, ако е от значение моя е с тигър 10.4.11 и ми се случи преди година до колкото си спомням.

Междудругото пробвай с уиндоус бутона , мисля че той беше Option
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

angelvn

Точно - в Kytex ще звънна утре да ги питам мога ли да ида, понеже не винаги имат... "приемни часове". Съмняваше ме нещо харда да не е заминал, просто не виждам от какво друго може да. Както каза Златко - може и от напрежението - ползвам преходник понеже е с американски щепсел. На същия разклонител пак с такъв подобен преходник съм си вързал Sony Playstation3 и модема на БТК АДСЛ-а.
Наистина ако го оставя без ток за 2-3 минути, като го пусна стартира, но после отново зависва.
Ако решението е UPS ще е най-добре, или подмяна на хард, само да не е нещо по лоджик борд-а, че тогава ще трябва да го хвърлям.
Както и да е, утре ще звънна на Кайтекс, ако ме приемат, да им го занеса да погледнат, ще пиша с резултати.
Благодаря ви за отзивите :)
UI designer and developer

zlatko_dj

Остави го цяла вечер да е без ток и утре сутринта го пусни , не ти коства нищо така или иначе в момента неможеш да го ползваш  :'(

Дано да се оправи , до колкото си спомням скоро го взе ще е мн,кофти да се прецака , аз доста ядове брах с моя пауърбук докато го оправя не пожелавам на никой да му се случва такава мизария  .
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

fpyyh

много прилича на прегряване на видеото, дано не е изгоряло, а само да има проблем с охлаждането/пастата

angelvn

Правиха му тестове в Кайтекс, казаха, че всичко с машинката било наред, можело да е софтуерен проблем, но аз софтуерния проблем го изклюзвам като опция, понеже при проба за инсталация на 10.5 Лео ми застина по същия начин (със същото съобщение) по средата на инсталацията. Днес сутринта като го пуснах работеше нормално, прехвърлих си всички файлове, опаковах го и го занесох в сервиза. Сега пак пиша от него. Какво толкова е видял вчера за да ми прави тези проблеми не знам.
Надявам се повече да не ги срещам (проблемите).
Съмнява ме да не би пръст в цялата работа да имат господата от E-ON :) и си мисля да си поръчам още утре едно UPS или някакъв токоизправител (нямам с какво да замеря тоците вкъщи).
UI designer and developer

fpyyh

минито е с токоизправител 110-240V, не би трябвало да се влияе много-много от тока, по-скоро погледни да не загрява. такива артефакти се появяват при овърклок на видео карти и/или криви волтажи, но не би трябвало да има начин на мини да се случи точно това.

angelvn

Следя му градусите чрез iStat, не съм го забелязал да вдига повече от 60 градуса откакто съм го взел. Мисля си дали да не му кача RAM-та малко да му олекне. Понеже в момента е с 2x512MB 667MHz SODIM  5300, и да пробвам с 2x2GB (само не знам дали ще ги разпознае, че по спефицикация посочват, че чете до 2GB RAM, а за следващия модел, за който има същото ограничение за рамта съм виждал, как му слагат 4GB и си върви без проблем).
Често ми се налага да пускам едновременно: Photoshop CS4, Dreamweaver CS4, Skype, Mail, Safari.
И аз не знам вече от какво бяха вчерашните проблеми, само се надявам да не се появяват пак.
UI designer and developer

angelvn

Преди малко блокира и сега не иска да тръгне даже.
Отидох настрани и го оставих с пуснат скайп и 1 прозорец на Сафари. Връщам се в стаята - поглеждам го - добре е, обърнах се за минутка и като го погледнах пак - забил със същата грешка. Не знам момчетата от Кайтекс какво са тествали, и за какво ми взеха 15лв. ама проблема не е софтуерен щом ми запича и посредата на инсталация на OSX.
UI designer and developer

zlatko_dj

Ти с какво го ползваш с Лео или Сноу лео, пробвай да минеш една версия надолу виж дали забива пак
Macbook Pro 2010 / Macbook 2008 Black

angelvn

Със Снежната Котка се пързалям. Сега ще пробвам само с Лео (10.5) да видя как ще е. Само да успея да мина инсталацията де, понеже снощи опитах, стигна до половината и застина с "хубавата" грешка.
Надявам се от Кайтекс да не са ме излъгали и наистина всичко с хардуера да е ок, утре ще им звънна дали са пускали стрес тестове и как са били температурите.
UI designer and developer