Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:15:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 676
Total: 676

676 гости, 0 потребители

Дайте малко съвети относно Маковете като цяло

Започната от Vancuver, 10-03-2009, 22:31:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikecat

#15
тъй като и аз наскоро се загледах в мак-овете и мисля да е macbook или macbook pro 15" и леко казано ме грабнаха и съм супер впечътлен и завладян и всичко останало ми изглежда супер дърво в сравнение с Apple и особено операционната им система, но и аз нямам никакви знания и аз предимно ползвам компютър за интернет и филми, затова искам да питам, може на вас да ви е смешно, но примерно може ли да се гледат всички видове видео разширения (divx, xvid, wma, mpeg, mov, ram ....... има много и не ги знам толкова) Пиатм защото при windows понякога се използват не един а няколко плейъра за да можеш да гледаш всичко. Аз на игри играя един път годишно, но за мак не са толкова разпространени игрите както при PC и проблем ли е да се играят с boot camp и windows. Благодаря

XXwolf

mov e баш Мас/QT формат, а останалите се гледат без проблем и има доста програми

Becko


Wreck

Научете го най-после VLC ... от 5 години не съм слагал кодеци, от както я открих тази страхотно програма. Едниствното което не тръгва е на Nokia формата който правят телефоните на филмчетата ... върви, ама без звук :).
А за игрите съм се убедил, че които си заслужават ги има и за Mac!
An apple a day keeps the doctor away!

Vancuver

А VLC отваря ли си субтитрите на филмите? Аз го имам на Win-а, ама го ползвам само за онлайн стрийминг....
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

Wreck

Всичко отваря. :) Аз субтитри много не ползвам ... ама съм пробвал и не е проблем.
An apple a day keeps the doctor away!

Bobby_Droby

Аз от три дни съм с новото чудо на Аипъл Мак Бук Про унибоди с процесор 2.53;4 Рам; 9600 Видео; 320 Диск:Кво мога да кажа:
-Машината не е толкоз стилна на външен вид като Ера
-Ера действително зацикля и се мотка при видео, по голями снимки, висок интернет трафик, и изобщо от нормлани не толкоз производителни процеси и дразни страшно много; Налгаше се да го рестартирам или чакам в такива ситуацйи.
-Напазарувал съм си всичко възможно за него -Ар Портове и в офис и у дома и мобилен за път-всички без мобилния по половин терабайт диск;Отделно съм си вдигнал и терабайт собственно ФТП-за достъп от всякъде, но пак не си е да си имаш място на компа който си е с теб.
Не си падам по слабопроизводителни машини, но ера грабна със стил, новаторство, дизайн, суета - но повярвай не си струва, въпреки че съм с голямия процесор и със солид драйв. Не става за бачкане - поне за мойте нужди -бе бозави се.
С Про-то нещата са други - змей, бачка страшно, дисплей уникален, имам всичко н него,ноооо тежи - друг е въпроса,че реално  го нося само до паркинга и докато съм налетището, през другото време го возя-адски съм щастлив с машинката - но квото и да вземеш ще си адски доволен - работи невероятно.И мен първия път ме беше страх от тях, но даже не ползвал паралел за хора много сантиментални да си ползващ и Уйндоъс едновременно стига да имаш място на диска и за него. Смело скачай и успех.
п/с: Ара го продавам с една всичко възможно за него, ако някой му се прйиска да има моя Ер сега е момента. Да си приготви млако минерали и е негов.
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

Vancuver

Вече направо нямам търпение да ми звъннат от АйСтайл, че ми е пристигнала машината. :)

А да питам също - понеже MB 2.4 GHz е с 2 GB DDR3 - има ли проблем ако му сложа още 2 и да си стане с 4 GB? И по-точно има ли смисъл и пречи ли това на системата - на няколко места четох, че започвал да крашва като се сложи друга памет.  ??? ::)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

t0t0

трябваше да си го поръчаш готов със 4 ГБ ... за краша нз, но трябва да продадеш 2х1ГБ и да купиш 2х2ГБ  :'( ... а като си я купиш от епъл рамта би трябвало да не прави проблеми, но май изтърва влака
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Vancuver

Помня, че в магазина момчето, като говорихме за Еър-а, каза, че той не можел да се ъпгрейдва за разлика от другите - следователно не би трябвало да е проблем. Въпросът е дали може тая интервенция да се направи при Епъл с техни си памети, за да е всичко ОК...
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

G3

Цитат на: Vancuver - 13-03-2009, 03:07:08
...ако му сложа още 2 и да си стане с 4 GB... И по-точно има ли смисъл...   ??? ::)
за това, за което ще го ползваш, 2Гб са ти напълно достатъчни ;)
най-добрият приятел на човека е MACа...!

Vancuver

Дано. :)

Не знам - както споменах по-горе - не съм се сблъсквал с МакОС - досега само Win (и няколко опита да мина на Mandriva или Ubuntu, ама неуспешни). А поне при Windows-а 2 GB си е малко отвсякъде. :)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

G3

Цитат на: Vancuver - 13-03-2009, 14:39:17
А поне при Windows-а 2 GB си е малко отвсякъде. :)
никога не съм бил на Уиндоус (знам какво представлява, и затова :D ), но щом имаше една песен "...4 гигабайта , 4 гигабайта, 4 гигабайта.. Уииииндоуса тръгнаа мадафака донкеле- друуго не тръъгнаа.." :D:D:D смятай
най-добрият приятел на човека е MACа...!

XXwolf

 ;D
това трябва да стане химна на M$  ;D

Vancuver

Дойде!!! :) Вече съм с Унибоди МакБук 2.4 :) :) :)

Сега остава да си прехвърля информацията от Уйн-а и да инсталирам iWork.
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB