Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 11:49:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 577
Total: 577

577 гости, 0 потребители

проблем с Firewire 800 Compact Flash Card Reader

Започната от dau, 15-11-2008, 17:00:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

julss

Задържаш ли С докато буутва?Ако ДА,значи или image-то не е в ред,или не си го изпекъл правилно.

dau

Цитат на: "julss"Задържаш ли С докато буутва?Ако ДА,значи или image-то не е в ред,или не си го изпекъл правилно.

май не се разбрахме...
изобщо не иска да го запише...

disk utility казва - The device is not supported for the requested burn operation.

а на диск инфо ми показва че е записваем носителя... не съм записвал никога през disk utility, не знам има ли някаква тънкост  :roll:

dau

ох записвачката поддържа само DVD+R DL, а аз съм взел DVD-R DL....

е това каръщината си е каръщина... като не му върви на някой...  :?  :(

julss

Цитат на: "dau"ох записвачката поддържа само DVD+R DL, а аз съм взел DVD-R DL....

е това каръщината си е каръщина... като не му върви на някой...  :?  :(

:D Споко,бе пич,бахти и рийдера!Много му се нервиш.Купувай друг и тва е,не му мисли,живота кратък.... :D
Не знам за disc utility,предполагам че няма да има проблем.Защо не ползваш Toast,той добре се справя...
Между другото,Mac user съм само от една година :oops: ,много ме дразни липсата на вграден рийдер в Apple лаптопите.И най-голямата бозава щайга на някой друг производител има.Имам два външни,бачкат си през USB,но все пак...

dau

абе аз друг рийдър си имам...

ама явно не си прочел... този е супер скъп и е с подръжка на UDMA няма как да го сменя за обикновен губи се идеята... аз нормален за 20лв си имам...

а някой може ли да даде идея как се пуска този Hardware Test от диска?

направих си имидж на инсталционно ДВД на 10.5.4 и като рестартна и му дам с D докато буутва си зарежда нормално инсталация от диска, не пуска никакъв тест...  :roll:

julss

Гледам че има Firmware Update за твоя iMac Late 2006.http://support.apple.com/downloads/iMac_EFI_Firmware_Update_1_2.Пробвай,тoва е Update на EFI(BIOS).Направи си backup на компа,когато правиш EFI UPDATE винаги може да се усере нещо и iMaca да не буутне после и да се наложи да преинсталираш.Use it at your own risk :D .Между другото гледам МАСОВО се оплакват от същия проблем с FireWire на iMac.Явно си е issue :roll:

dau

мда и аз четох много и видях...

само че на мен версията ми е една от упоменатите там :)
което ще рече че трябва да го имам май :)

пък може и да пробвам пак да го сложа, знае ли се какво ще стане :)

urgan

Много ми е интересно дали този четец ще тръгне на Хакинтош

dau

urgan, кажи ми пц с фиревире 800, че аз нещо не се сещам за такова?  :o

urgan

Въпроса ми не беше специално за този като твоя, а по принцип такъв четец на Firewire. Видях че има на firewire 400/800 за това ми стана интересно

dau

е защо да не стане?
не виждам какъв е проблема...
усб-тата ако работят на хакинтош, ако няма изцепки би трябвало и firewire да работи ако не е с някакъв безумно измислен чипсет... ако е като на ейпълските няма грижи сигурно...