Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 09:37:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 585
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 530
Total: 531

530 гости, 1 потребител
angelvn

проблем с Firewire 800 Compact Flash Card Reader

Започната от dau, 15-11-2008, 17:00:51

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

dau

Някой дали може да кажеш с System Profiler на Firewire какво му излиза?

уж рестартирах SMC ама пак никой няма... май е хардуерен проблем...

scrap

пробва ли да пуснеш хардуер теста от инсталационния диск?

dau

нямам инсталационен диск... и не знам какъв е този хардуер тест... ако някой може да помогне...

dau

изтегли си ретаил версията на 10.5.4 довечера ще го запиша и ще буутна от него... как  се пуска този хардуер тест? да не омажа нещо...

Becko

защо ти е хардуерния тест ? мислиш че компютъра ти не работи ли ?
за да го пуснеш трябва да ползваш дисковете с иМака ...

закачи устройството на друг компютър и виж дали е ОК ... ако работи значи имаш или проблем с иМака, което е малко вероярно, или някакъв проблем в съвместимостта ... лесно можеш да разбереш дали имака е наред ако закачиш някой външен диск примерно.

след като знаеш какъв е проблема си го решаваш ... по лесно е да смениш рийдъра отколкото мака :)

scrap

Отиди примерно в iStyle, Mall Sofia или City Center-a и ги помоли да закачиш рийдъра към някой техен мак..ако не работи и там ясна работата :)

dau

Е аз ако можех да намеря някакво утройство на firewire 800 щях да пробвам :)
или ако мога да намеря някой с firewire 800 при него да закача :)

ама пусто няма...

scrap

Цитат на: "dau"Е аз ако можех да намеря някакво утройство на firewire 800 щях да пробвам :)
или ако мога да намеря някой с firewire 800 при него да закача :)

ама пусто няма...

точно това казвам.. като нямаш познат с мак, иди в някои от епъл магазините/щандовете - там има достатъчно аймакове и макбуук прота с firewire 800 и ще видиш дали има разлика и в system profile-a.

dau

хмм оказа се че на съквартиранта G4-ката имала firewire 800 да се не надяваш :)

запали си от раз си се появи иконка никакъв проблем с кард рийдъра... ама аз си знаех и преди че той не е проблем, само за чек де...

но въпроса е и че след SMC ресет не се оправи... пък като го закача светва лампичката при мен... поне привидно работи firewire но не знам какво да го правя...
ще си плаче за сервиз, но не ми е гаранционен вече...

dau

хмм оказа се че на съквартиранта G4-ката имала firewire 800 да се не надяваш :)

запали си от раз си се появи иконка никакъв проблем с кард рийдъра... ама аз си знаех и преди че той не е проблем, само за чек де...

но въпроса е и че след SMC ресет не се оправи... пък като го закача светва лампичката при мен... поне привидно работи firewire но не знам какво да го правя...
ще си плаче за сервиз, но не ми е гаранционен вече...

Becko

е добре де :) няма как да не работи изобщо този ФВ продай този рийдър и си купи друг който работи :)

thebrainless

Цитат на: "Becko"е добре де :) няма как да не работи изобщо този ФВ продай този рийдър и си купи друг който работи :)
Няма логика в това което казваш, очевидно риидъра си работи добре, щом на друг мак е тръгнал. Имам въпрос, G4-ката тигър или леопард е и ти с какво си, може би от там идва проблема?
Пробвай с iPhoto също (може да се получи) поне моето фуджи само така става
Stay hungry. Stay foolish.

Becko

това което казвам е, че няма как FW на иМака да не работи изобщо ... това лесно може да се види ако се закачи друго устройство или се пусне хардуерния тест :)

може да има проблем със захранването на самото устройство през FW ... може да се опита с външен FW hub с отделно захранване :)

julss

Цитат на: "dau"хмм оказа се че на съквартиранта G4-ката имала firewire 800 да се не надяваш :)

запали си от раз си се появи иконка никакъв проблем с кард рийдъра... ама аз си знаех и преди че той не е проблем, само за чек де...

но въпроса е и че след SMC ресет не се оправи... пък като го закача светва лампичката при мен... поне привидно работи firewire но не знам какво да го правя...
ще си плаче за сервиз, но не ми е гаранционен вече...
Не се притеснявай,не си единствения.На мен през FW не ми тръгва един външен хард 2,5".Пробвал съм го на два MacBook-а ,и на двата не иска.Интересното е че на MacBook Pro тръгва без проблем.Понеже харда си има и USB ,аз си го ползвам така.Онзи ден го пробвах с външно захранване (има такъв жак,трансформатор се купува отделно) и през FW,  зацепи веднага.Значи през FW не получава достатачно ток.Та може би и на теб ти е такъв проблема.Не му се коси,купи си друг през USB ,може и с FW HUB със собствено захранване,но е доста по-скъп вариант.

dau

аз си имам друг кард рийдър... идеята на този беше друга, все пак не малко пари съм потрошил...

ама след като и със SMC ресет не тръгва не знам какво да правя... супер много теми из нета за проблеми с firewire на iMac...

някой има ли друг да ми пейстне неговите данни за firewire от System Profiler...

и изтеглих вчера ретайл версия на 10.5.4. да го бърна да буутна с него в торента пишеше да се използва Disk Utility, ама нещо не тръгва?

някой знае ли как става номера, купих си двуслоен диск за целта...  :roll: