Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 23:30:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 691
Total: 691

691 гости, 0 потребители

Проблем с Imac - гасне и забива

Започната от ivoodoo, 10-04-2015, 22:32:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

IVooDooI

 Абсолютно!!!
Имай предвид, че ако ХДД- то е прегрявано не му остава много живот и си запази важното инфо на друг носител.

ivoodoo

#46
Пичове, датчикът е измерен и сравнен с този на Аймак 24, дават приблизително едни стойности, така че си го върнах. Сложих друг ХДД, на ASD теста се издъни само на SMART test, ама може би това е опция само на по-новите дискове, не знам. Както и да е, сложих новото ХДД и пресен Сноу Л., досега 2 часа няма проблеми. Обаче забелязах, че когато буутвам от CD или флаш, няма никакъв проблем...така че, ако се омаже пак, ще направя буутабъл външен хард и приключвам. Поздрави на всички и мерси. Ще допълня темата, като мине малко време.

п.с. не е прегряван ХДД, след като забиеше, го пипам и е студен. А и корпусът е сравнително студен...мистерия :)

bluesky

Snow Leopard е много стабилна ОС, на прав път Си.

Нов, (друг) Хард Диск в този, конкретен Наш случай също е много здравословна идея.

Има, някакъв (теоретичен) шанс Тук да е кучето:
"...минах през Leo, после ъпдейти, направо с Lion не можеше, не помня причината вече..."

Дай инфо по-късно, ако искаш, как се държи оттук нататък Машината.

HQ

И да си изпишем 300 километра глупости, повредата е елементарна и всеки си пее песента там за оса, за видеокарта, за температури и т.н.
Проблема е ясен, нещо с харда, махаш устройства едно по едно докато тръгне. Това че си махнал датчика и вентилатора вие е защото е аналогов и работи с обратна логика с обяснимата идея че няма ли го,все едно харда ти е с много висока температура което лъже системата и вдига оборотите.
Смарта щом е зле, диска е за хвърляне. Днешните дискове се прецакват от най-малкото нещо, не е нужно да се прегряват или изтърват дори. Отиди,купи си един диск за едни пари, колкото ти душа иска голям и си го смени! Датчик за температурата можеш да си купиш от ибей или от някой който продава части, ако пак не работи с новия диск.
Радвай се че все пак е имало предупреждение преди да загине, защото това се случва вече рядко.
Възможно е да се наложи да изключиш датчика с команда, но и това не е проблем,ако харддиска е качествен. Вземи си син уестърн диджитъл (в никакъв случай зелен) или сийгейт (но не 3ТВ) , задължително с една плоча и макс 7200 оборота. Не знам 2' или 3' се ползват при аймаковете.

ivoodoo

Не бе, не пишем глупости. За мен това са нов тип проблеми, не става всички да знаем всичко. Затова са форумите. Ако нещо ми се дразните, просто не пишете - не е задължително. Кисели коментари, няма смисъл. Давате ми полезна информация, но в никакъв случай не съм ОК с тона Ви. Между другото, такова отношение има само в БГ форумите, с редки изключения. Мерси за инфото, все пак.

bluesky

@ivoodoo

Радвам се, че стигнахме дотук, с общи усилия... и най-вече Твои.
Не се сърди на HQ, много е готин, и винаги се отзовава, (просто начин на общуване, а и млада душа... пак ще се преражда, и то не веднъж... както и всички Ние... хе, хе, хеее...).

Аз приветствам Колегите, които споделят един с друг, всички интересуващи Ни въпроси около Apple, а и не само... Това си е една Общност, със свои качества, че и въпроси за решаване...
За Българските Форуми си прав, за съжаление. Просто това е сленга на тази територия. И за Мен беше странно, няма и да свикна. Новите генерации ще го рафинират този въпрос.

На прав път Си!

Пиф

#51
@ivoodoo,
Не само не се сърди на HQ, но и бъди сигурен, че в поста си не визираше теб.

Освен това, поразгледай постовете на bluesky назад във времето, имо ценни изказвания относно емоционалното възприемане на постовете във форумите (ползи, вреди и т.н.)