Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 19:33:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 666
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 504
Total: 504

504 гости, 0 потребители

Проблем с Imac - гасне и забива

Започната от ivoodoo, 10-04-2015, 22:32:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gaboss

#15
И без програма е ясно - прегрява процесора. (ако беше видеокартата, щеше да има артефакти по екрана)
/е, теста ще ти покаже оборотите и температурата на процесора, ама и да знаеш че е 80 градуса, дали ще се радваш :) /

Колко са го 'чистили' в сервиза не е ясно, щото за някой 'майстори' да почистиш компютъра значи, да му инсталираш на ново ОС.
Носи го някъде (щом не се наемаш) да го отворят и да му оберат прахта по вентилаторите, след което да сменят пастата на процесора, ама не с китайска за 2 лв.

ivoodoo

#16
Taka..Първо пуснах всичките тестове и след някое време излезе надпис "Failed". Но не пише къде. Unknown error.
Подкарах тестовете един по един, всичко мина, накрая на теста на диска, програмата "заби". Би трябвало да е дискът. Ще рестартирам и пак. Издъни се на 0.67% surface scan test-a. Първият, от тези за диска. Сега го махам и ще пусна само останалите да видим.

ivoodoo

gaboss, аз слагах чиста инсталация Lion, преди това дискът го форматирах Zero- pass, да пише нули по веднъж. В сервиза не го оставихме изобщо.Всъщност, минах през Leo, после ъпдейти, направо с Lion не можеше, не помня причината вече.

ivoodoo

#18
ERROR -33017 [DIVICE THROUGHPUT IS WELL BELOW THE ACCEPTED MINIMUM OF TEST] - TEST FAILED
Да му сменя диска, или има някаква програмка за оправяне? Например, ако са лоши сектори, знам ли...
В интернет не намирам нищо конкретно за тази грешка.
Сега на последния подтест изкара ERROR 9 [PENDING SECTOR FAIL]

bluesky

OK. Смени Хард Диска с друг физически Диск.

Аз бих минал на Снежен Леопард, (една Операционна Система назад, освен ако не държиш на някоя конкретна Програма, която изисква САМО Лъв).

Температурите следиш ли ги?

gaboss даде добра, ОК, не "добра" за Теб, но може би правилна прогноза, за това, какво би могло да бъде.

Сменяйки Хард Диска с друг, 100%-но изправен, ще се "изключи" Хард Диск-а като възможна причина.

Някой даде идея за "лош" РАМ. Изключи и тази възможност. Една по една обаче, не смвняй ВСИЧКИ ВЪЗМОЖНИ АРГУМЕНТИ заедно, а само един по един + ТЕСТ, (как работи Машината).
Обади се, щом напредне материала.  ;D

ivoodoo

#20
Разглобен е. Сега ще сложим друг диск и ще метна една инсталация Сноу Леопард. Сложих им Лион преди, заради Айклауд, ползва се. Има обаче един датчик, лепнат за ХДД-то и се зачудих дали не е той причината. Датчикът е обикновен транзистор, ако се наложи може да го сменим.

ivoodoo

#21
Смених дискът, пуснах тест на диска - дава грешка отново..Датчик? Шаш..Сега пък даде грешка на вентилатора на Хард-а. ERROR -- 9[MOTOR UNABLE TO STABILIZE BETWEEN MIN AND MAX LIMITS]--(4106)
Утре ще махнем цялото дъно, да сменим пастата на процесора.

bluesky

Обезателно използвай хубава* паста, препоръчвам тип Artic MX-4, или Artic MX-5, (Thermal Compound).

_________________
* хубава паста значи хубава, защото от термална паста до термална паста има ОГРОМНА разлика.

Успех!


ivoodoo

Ще го имам пред вид. Мерси.

Fifata

Здрасти. Аз имам един въпрос малко извън темата, но сега видях, че така или иначе си разглобил макчето. Може ли да ми продиктуваш точния надпис върху датчика за температурата върху хард диска? От много време го търся кой е точно оригиналния датчик, не че не съм сложил заместител с който нямам проблеми, но попринцип за информация питам :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ivoodoo

mps 3904 - датчик на хард диска

ivoodoo

#26
Разглобихме цялата машина. Сменихме пастата на процесора - беше на прах. Проблемът си остана. Към час работеше всичко нормално - пуснах го да копира, музика, браузър и още 3-4 неща да се понатовари. По едно време си заби и екранът стана черен. Температурата се движи от 32 до 43 градуса само. Машината не се нагрява. Всички вентилатори си въртят, чисти са, няма шум. Аз май съм дотук...ако някой има идея, да помага.

bluesky

Май остана само:

• РАМ-та да се проверява.

• Видео Карта

И след всички манипулации - да вземеш решение - продължаваш да се занимаваш с Машината, (защото "Тя" се инати, не Ти...)  ;D

...или вложените ресурси не си струват труда.

............................
Апропо - на коя Операционна Система е сега?

• Чисто "нова", свежа Система?
• Extensions ON, Extensions OFF?
• И още - Хард Диска сменихте ли го?

ivoodoo

#28
Пробвах да бачка с едната плочка РАМ, после с другата.
Не е това май. В момента е с Лион. Ама те проблемите излизат с тестовете от ASD, там операционната изобщо не участва. Многократно пробвахме и тествахме видеото с ASD, но си минават нормално.
Снощи сложих друг ХДД, след което пуснах тестовете от ASD и даде отново грешки. Реших, да си спестя инсталирането на ОС, при положение, че дава същите грешки с друг хард.

HQ

Значи пробваш и с ТРЕТИ хард, накрая с ЧЕТВЪРТИ, но чисто нов или проверен такъв с който си сигурен че няма лоши сектори. Може да е от кабела или чипсета. Не е рам или видеокарта, не ги тествай повече.
Дай някаква снимка, да ги видим какви са великите грешки.