Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:51:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 712
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 691
Total: 691

691 гости, 0 потребители

Проблем с Imac - гасне и забива

Започната от ivoodoo, 10-04-2015, 22:32:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivoodoo

Здравейте, Imac-a на мои роднини гасне като поработи час-два. На студено е пушка, обаче като поработи, дава сив екран, забива или директно изгасва. Ако се опитат да го стартират, показва някакъв знак - кръг с черта през средата и до там. Като изстине си работи известно време и пак отначало. Компютърът е преинсталиран с чиста инсталация LIon, не го товарят с някакви тежки процеси, само интернет. На мен ми прилича на прегряване, но не съм много наясно с тези неща. Знам, че след преинсталацията го почистиха основно хора, за да се премахне проблема, но никакъв ефект. Моля за някакви съвети. От Епъл сервиза са им казали, че само ако е софтуерно могат да помогнат, щото няма части за Imac 2009. То хубаво де, не ми прилича на софтуерен проблем, за да се хвърлят 100лв ей така. Да не говорим, че е правена чиста преинсталация скоро.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

bluesky

• Ако е Процесорно прегряване, т.е. по някаква причина не се отвежда коректно излишната топлина, възможно е Процесора да задейства своя защита.

Прегряването може да има различни причини - Процесор - Процесорна Паста - Радиатор

Вентилатор, Вентилатори, (не работи, работи не в нормите, и пр.)

• Леко дефектирал Кондензатор е възможно да дава подобни Симптоми, (при по-продължителна работа).

• Друг дефектирал Елемент, (който работи на границите на изправността си).

*Симптомите са крайно недостатъчни, засега, за да се локализира по-точно - затова гадаем приблизително.


ivoodoo

Как да действам, дайте някаква идея. Ще трябва да го погледне някой, очевидно няма да е сервизът на Епъл.
Благодаря!

bluesky

Аз лично бих започнал със:


1) следене температурите на всички възможни сенсори, които могат да се прочетат.
Примерна Програма (или аналогична) - Temperature Monitor.

2) Бих използвал Резултатите на Hardware Test CD (Има го за всяка конкретна Машина по Torrent -ите).

3) Информацията на базата на новополучените Данни би осветила Ситуацията по-добре

ivoodoo

Мерси за идеята. Ще пробвам с такава програмка.

HQ

ASD [apple service diagnostic] disk се казва нещото. За 2009-та има 3 версии, трябва да познаеш точно коя ти трябва иначе просто няма да буутне 3S130 3S132 3S135 или 3S138 ...
https://gist.github.com/raduraducu/5946878
Преди това пусни един Rember.

ivoodoo

На китайски ми звучи горният пост. Може ли малко разяснения за тези програмки? От линка не рабрах нищо.

ivoodoo

#8
Как да разбера коя е моята версия?
SN - VM8415B1ZE3
Това е машината - http://www.everymac.com/systems/apple/imac/specs/imac-core-2-duo-2.66-20-inch-aluminum-early-2008-penryn-specs.html
Rember вече го изтеглих и утре ще направя теста.

HQ

ASD Dual Boot 3S123 трябва да търсиш за да пуснеш тестове на хардуера! Излъга че е 2009 и от там се подведох.

ivoodoo


ivoodoo

Интересено, че в самото описание на версията, не присъства Imac early 2008, но в предишната, която също открих, пак го няма. Ще опитам и ще видя. Доколкото прочетох, прави се бутабъл флаш и се стартира за теста.

ivoodoo

#12
Объркал съм версията...отначало.

bluesky

Стискаме палци! Продължавай и Успех!  ;D

HQ

*бутабъл диск! По-старите версии не работят от флаш/партишън, диск за най-сигурно.