Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:40:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 675
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 671
Total: 672

672 гости, 1 потребител
smile_g

iphone 4s батерия....

Започната от bumblebee, 17-03-2012, 18:17:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bumblebee

Здравейте,
онзи ден си купих горепосочения телефон. След като изтощих батерията напълно я оставих да се зарежда през нощта.
Днеска го разучавах почти до обяд, а сега батерията ми е на 56%. Това нормално ли е?
Usage - 3 hours, 35 minutes
Standby - 9 hours, 40 min
since last full charge.

Нормално ли е да ми е толкова? Все пак не съм си и играл с него чак толкова. Това е от към 8, примерно, сутринта досега.... 56% ...

Да не е с развалена батерия или? Някъде четох, че след като се изключи поради недостиг на енергия, не е хубаво да се мъчи да се пуска пак, а аз го пробвах 2 пъти вчера - възможно ли е да съм развалил батерията?
Благодаря

midnight

Не би трябвало :). Като гледам юсидж тайма и стан бай ми изглежда нормално :) все пак зависи и какво имаш включено .. съветвам те да си изключваш приложенията който работят в мулти таскинг :) това става кактк кликнесш два пъти с хоум бутона и после задържиш пръста в/у иконката(няма зна4ение коя) като се появят отдоло докато не почнат да се клатят и с червеното минусче ги затваряш :) защото веднъж като пуснеш едно приложение и излезеш от него то отива в бекграунд режим и не всички но някой от тях харчат повече ток :) иначе както казах си е нормално телефона ако го ръчкаш повече и имаш 3г включено да ти пада батерията :) ако си си мислил че като си вземеш айФон и батерията ще ти държи по 7-8 дена като нокия :) си объркал телефона :)
15" MacBook Pro 9.1 i7 Quad-core 2.3gHz, 16gb Corsair Vengeance DDR3 1600MHz , 500gb HDD, GeForce GT650M 512MB OS X 10.8.4
iPhone 5 32gb iOS 7.0 Beta 1 FU
Apple TV 2 iOS 5.0.2
Apple Time Capsule 1TB
iPod Classic Black 120gb

bumblebee

#2
Здрасти и благодаря за отговора ...
това с хоум бутона го знам, но все пак това не е ли мултитаска или приложенията, които съм ползвал най-често, а не тези, които са в бекграунд?
Ще ги изключа няма проблеми..  няма да барам телефона тази вечер и утре сутринта ще видя батерията на колко процента е. Да, не съм очаквал, че ще държи по седмица като нокиите :) но все пак си мислех, че поне 2 дена ще ме издържи, а то само днеска е вече на 56 процента :))))
Ъпдейтнах тази сутрин на 5.1, а четох някъде, че повечето правят ресет и тогава ъпдейтват.... налага ли се наистина? Пишат, че проблема с батерията се оправял с ресета....
Докато си четях разни статии през pc-то батерията падна с 2% т.е вече е на 54.... като го бърниках съвсем малко....

daniel

Изключи постоянното позициониране за часовата зона от Settings-Location services-system services. От тези аз съм изключил Diagnostics& Usage, Location-based iAds, Setting time zone, Traffic.
Отделно на батерията и трябват няколко цикъла - пълно-празно, докато влезне в пълен работен режим. :)
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bumblebee

Значи сега пак да изчакам да се изхаби до 1-2 % и да направя пълен заряд.

Дано нищо му няма на телефона, че дори не съм му се и нарадвал още хехе :)

midnight

Нищо му няма :) Просто имаш свръх очаквания за живота на батерията :) а забравяш колко неща храни :)  под къпака :D
15" MacBook Pro 9.1 i7 Quad-core 2.3gHz, 16gb Corsair Vengeance DDR3 1600MHz , 500gb HDD, GeForce GT650M 512MB OS X 10.8.4
iPhone 5 32gb iOS 7.0 Beta 1 FU
Apple TV 2 iOS 5.0.2
Apple Time Capsule 1TB
iPod Classic Black 120gb

bumblebee

Може би е така .... понеже в някои форуму четох за Iphone 4s, които издържали 4 дни ... и с около 6-7 часа usage и затова.
Предишния ми телефон беше Nokia 5800 и него го зареждах наистина на 4-5 дена, но все пак не е Iphone ....

daniel

4 дни... това освен да му е спряно WiFi, 3G и Bluetooth или направо в Airplane mode и с намален максимално контраст  ;D
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

bumblebee

ще видим как ще се държи тези дни :) дано всичко е ок ...  уж пишат, че с новия ъпдейт се решават някои проблеми, но ще видим :) хубава вечер

Metal

В началото се разучава и ползва по няколко часа непрекъснато, нормално е да изкарва по 2 дни.
Когато влезеш в нормален режим трябва да издържа по 3 дни. Не очаквай прекалено много от смарт фоните. Има хора които ги зареждат всяка вечер.

bumblebee

Равносметката
снощи като легнах - 11:30 беше на 40%
тази сутрин в 7:30 е на 36%
като през цялото време е бил на standby

pravdo

#11
Ако локализацията и wifi са били включени е нормално.

Ето да прочетеш, че не си единственият :-)
http://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2012/03/09/1784458_vse_po-kratkiiat_jivot_na_edna_bateriia/
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wreck

И iphone-а и HTC-то си ги зареждам всяка нощ. Понякога издържат до 48 часа. Нормално е та дрънка!
An apple a day keeps the doctor away!

bumblebee

wi-fi ми беше изключено само ... :) добре благодаря ви много :) много интересна статия :)
;)

bluesky

Hi, bumblebee!

Всичко, което Ти казаха колегите, би трябвало вече да Те успокои... Действително, само Ти решаваш колко от приложенията "работят" в background режим - т.е. изключваш всичко, което не го ползваш, така пестиш ресурсите на батерията.

Още нещо, което е вярно най-вече за "стандартните" акумолатори, и въпреки че технологиите се развиват с часове, изглежда остава в сила и сега.

За да "възпиташ" една нова батерия да работи правилно, използваш следния метод:
(Става въпрос за чисто нова батерия, като Твоята).
Зареждаш батерията до край. Разреждаш я до край (т.е. тя се разрежда естествено, работейки). До край значи до край, не 42%, или 15%, а докрай, докато се "димне" (угасне) устройството.
Повтаряш процеса още 2 (два) пъти, т.е., зареждаш, разреждаш докрай!

Това е всичко. След което използваш батерията както намериш за добре.
(Ако използваш този метод не само 3 (три) пъти, а повече, например 5 (пет) пъти или дори 7 (пъти), няма да сбъркаш.

Смисъла на подобно третиране на батерията се заключава в свойството на акумулаторите (батериите) да "помнят" как са зареждани - разреждани. Затова началните няколко зареждания - разреждания са критични за целия последователен "живот" на батерията.
Повтарям: подобен метод важи в пълна сила за "класически" тип акумулатор. Новите технологии претендират да няма толкова "ортодоксални" изисквания към батериите.
По мои наблюдения обаче това в пълна сила важи и за най-съвременните батерии.
Днес не се утрира (не се акцентира) върху подобни неща. Може би новият "сленг" на ръководствата за батерии е: "купи си нова", което обяснява някои неща.

Да имаш iPhone е голямо удоволствие... Радвай му се...