Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:24:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 638
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 636
Total: 636

636 гости, 0 потребители

открих пробем със екрана на Imac 27inc

Започната от gadenku4isin, 15-02-2011, 22:53:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gadenku4isin

Джитках си аз на Andry Birds и забелязах в горният десен край на монитора ми петна все едно има прах и не съм го забърсал.Страно всеки който има мак знае че го обичаме "повече от жената" даже.В следвашият момент останових че замърсеното не е върху монитора а във монитора...Малко съм паникьосан дали не е дефект на монитора моля дайте съвети слагам http://dox.bg/files/dw?a=4501b63081 моля ви изтеглете и погледнете в горният десен край и ми кажете WFT е мрусното и по тумно петно
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

pravdo

Аз не успях да видя петно, но ако има тичай в Епъл център-сервиза.
Чистят и сменят гаранционно.

Откакто не ги правят в Ирландия ами в Китай, Епъл не е същата фирма, споко.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

gadenku4isin

Цитат на: pravdo - 15-02-2011, 23:46:23
Аз не успях да видя петно, но ако има тичай в Епъл център-сервиза.
Чистят и сменят гаранционно.

Откакто не ги правят в Ирландия ами в Китай, Епъл не е същата фирма, споко.

Позачетох се и открих че това е проблем често срещан няма да повярваш 4100 за тази машина а монитор се пълни с прах боже.....Писах на местния представител ще описвам подробно темата и нейният развой как са се сотнесли с мен и какво е станало
туко що развел се с PC и сключил изгоден брак IMAC 27' inch quad-corei5

wopsreg

pravdo, той най-вероятно е направил скрийн шот затова не виждаме петното.

Занеси го веднага в сервиз, както те посъветва колегата и имай предвид, че и новия дисплей също може да бъде дефектен. Поне при мен като поработи месец, месец и половина и пак започнаха да се появяват гадните петна. На същия iMac за една година вече съм с трети дисплей, явно наистина качеството на Епъл вече не е както беше преди.

ncrachev

В Ай Стайл на ул.Раковска има точно такъв Синема дисплей,който е пълен с прах под стъклото в единия ъгъл. Когато попитах младежа как по дяволите се е получило това,той спокойно отвърна че се случва по някога.
Гаден дефект... ???
MacBook Pro 2.5 GHz Intel Core i5

wopsreg

ЦитатСинема дисплей,който е пълен с прах под стъклото в единия ъгъл

Лошото е, че в повечето случай праха не е под стъклото, а  вътре в матрицата.

Lycan



Как вътре в матрицата?
Ето това е при моя 21,5" - горе ляво.
мислех да го открехна и да го избърша, че не ми се занимава с онези.. но ако е наистина в матрицата... хвърли ме в размисли :)

Wizi

Това е най-известният проблем на 27" iMac. Сменя се цялата матрица изцяло гаранционно. Нямаш грижи освен евентуално с разнасянето на този туч напред-назад....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

Не само на 27", не само :-(
Lycane, тичай бате... малко е като в онзи виц... тичай, тичай, не е прах...
ами си е здрав епълски отзад
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

wess-music

Колеги,
очевидно не само мониторите на Епъл, които са в повечето случаи Филипс-еЛджи или Самсунг дават фира по този нчин.
Преди около година и половина си купих HP 2475w с H-IPS матрица. Много як монитор, входове за каквото се сетиш, вкл. дисплей порт, по който го връзвам към Макбук прото, обаче...!
Лятото и при мен се появи подобно потъмняване, като преположих подобна на вас, че е замърсяване, но тъй като започна да се появява когато монитора работи по-продължително време в жегите ми стана ясно че си плаче за сервиз.
Сега съм с чистак-бърсак нов HP – подмениха го, защото той бе с 3 год. гаранция.
Изводът е не само за качеството на Епъл, но и за други брандове, защото нито HP, нито APPLE произвеждат монитори, а просто хитреят и търсят най-достъпния за целите им ефтинджос.
Ако не беше така, запитвали ли сте се защо са с гланцовите монитори и синемите им, както и айМаците, а за лаптопите им да не говорим.

Обидна работа.

pravdo

аз сериозно подозирам тази недъгава LED технология...но млъкни сърце...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

Мда, предишния ми 24" беше IPS с лампа и бях по-доволен от изображението, обаче пък беше прекалено ярък... е пълен кеф няма

mina_dim

Цитат на: Lycan - 16-02-2011, 12:56:05


Как вътре в матрицата?
Ето това е при моя 21,5" - горе ляво.
мислех да го открехна и да го избърша, че не ми се занимава с онези.. но ако е наистина в матрицата... хвърли ме в размисли :)

Прах си е това, аз имах същия проблем, намираш един вакум, дърпаш  стъклото /което всъщност е плексиглас/ и го почистваш.
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

wopsreg

ЦитатПрах си е това, аз имах същия проблем, намираш един вакум, дърпаш  стъклото /което всъщност е плексиглас/ и го почистваш.

Не е много сигурно. Аз също мислех, че е под стъклото, но с всяка изминала седмица петното ставаше по-голямо и се разпространяваше към средата и долния край на дисплея. Lycan, всъщност ако се загледаш внимателно ще можеш да прецениш дали е под стъклото или е някъде по-навътре. Според мен по-добре го занеси докато е гаранционен, защото ако ти сменят дисплея, вероятността и новия да е дефектен не е малка.

pravdo

Вчера бях в Creative Center. Първо да успокоя всички, които са си купили комп като частни лица,
но са им го пробутали с гаранция 1 година. И от там, както по рано човека от iStyle потвърдиха,
че за частни лица поемат 2 годишна гаранция.

Това е добрата новина, лошата е, че проблемът с матриците на новите  иМакове е тревожен и май, повсеместен,
но според думите на човека от сервиза, от Епъл твърдяли (?) че само  в БГ е толкова масов, а в другите
страни не (?)... От Епъл твърдели, че причините са външни, като уреди от типа на йонизатори (?) в близост
до Мака...
Хората от Епъл център са добронамерени и отзивчиви относно този проблем, пък да видим...
егати, една шепа пари струват тия тъпи елки и през месец ако им сменяш матрицата не е на добре...
ще взема да купя една Apple Care...
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой