Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:39:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

bulgarian spell check

Започната от kasperas, 02-02-2011, 18:34:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

заридих 'у, амъ ни стаъ...

(освен ако и жаргона или диалекта ми не са го вкарали като са ме приклещили по IP и са ме слушали, слушали, щот' са предполагали, че ако си го сложа ще се вбесявам, ако вземе да ми подертава и са си рекли, "а'ре, за бат' Весу тъй ще го оставим – дан' съ сърди кът са напие")

Поне при мене не подава знак за някаква проверка. От цялото горно излияние само " бат' " прихвана като грешка – 
и много правилно – то сигурно е защото вече съм на години дето да ми викат "чичо".

Тоя "ленгуидж пак" ще да има нещо общо със СРС-тата на Цветанов, щом и по титла (бат') проверява! 

pravdo

#31
Зареди Dictionary > Преференцес > по една чавка на English-Bulgarian и Bulgarian-English.
Ако искаш рестарирай компа и си готов. Май така ставаше, че съм го правил преди години.
Речника е от OS 10.5 и го беше постнал любезен колега, който даже каза, че познава разработчика.
Някое наше момче го направил, пратил го на Стефчо Джобс и той тутакси го интегрирал в Apple.com
Хвала на таквиз хора!
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

kasperas

Чудесни сте, благодаря ви!
Mac OS X version 10.4.11
processor 2.16 GHz Intel Core 2 Duo
Memory 1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

kasperas

PeterS, този линк от Взор, нали за Apple e? Инсталираш го и то си има вграден чек спел, или се надгражда върху вече инсталиран офис пакет?
Mac OS X version 10.4.11
processor 2.16 GHz Intel Core 2 Duo
Memory 1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

PeterS

НЕ! За прозорец е!

Намерих Оффис 2011 и ще го тествам тези дни.
mobilio - професионални мобилни приложения

user002

Здравейте, има ли някакво развитие по тази тема? Ще е просто чудесно, ако се сдобием със спел чек за офис 2011 !!

dreben

Здравей,
За спел чек на офис 2011 се сърди на чичко Бил. А иначе си го има за всички други апликации, включително "IWork". Разработката е на БАН.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

user002

сърдя му се и съм писал на МС не веднъж и дваж о поради това сега ползвам iwork и с нетърпение чакам 2011, но истината е , че офиса е по пълен и по лесен за работа, казва го човек дето обича продуктите на ябълката.

user002

някой успя ли да направи нещо по въпроса за проверката на българския правопис в Офис 2011 ?

vict1mize

някой успя ли да направи нещо +1
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

wess-music

Първоначално и аз като вас се бях вторачил в т.нар.
"МС Уърд" заради жена ми дето само с него била работила. Като видя, че няма спелчек, което е едно от най-важните неща при набирането на текста, веднага с кеф мина на Опън Офис.

Ако инструментите, които МС Уърд предлага ги няма в Опън Офиса, то компромисно решение би било текста да се въвежда в Опън Офис където върви спелчека, а след това да се "налива" в МС Уърд.

Неприятно е, но бай Бил или не е помислил за това по отношение на Мак-а, или пък тезата е била "защо ли му е" като всеки който менажира бизнеса си би нпаравил простата сметка колко ползватели на Мак има в БГ, а от тях колко да са онези дето ще изберат МС Уърд.
Не че за да се използва базата данни на БГ и да се вкара в 2011 би отнело огромни ресурси на МС.
За мен това е като задявката на Адобе с Епъл.

user002

защото мен worda ма кефи - истина е - пробвах iwork , пробвах open office , обаче не мога да свикна.

по темата - оказа се, че след последните ъпдейти на офиса може да добавяш в английския къстъм речник и думи на кирилица, и сега добавя всяка дума там и си създавам собствен речник. много бавно почна да става спел чек , но наистина е ужасна хамалогия.