Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

07-05-2024, 12:39:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 368
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 305
Total: 306

305 гости, 1 потребител
thebest1978

Мяколко питания

Започната от vennan, 23-06-2008, 11:27:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vennan

Привет, най-после след 9 месечни родилни мъки се сдобих с желания от мен Macbook Pro, найстина е забавно и лесно с тия машинки да се работи но тъй като все още съм вчерашен има неща с които трудно се оправям а и като добавим не до там добрите познания за англииски.Та затова се обрущам към вас с следните за сег авапроси:
1)Има ли начин да си прехвърля букмарковете от виндовската мозила на мака.
2)Мога ли да си направя организацията на списъка на Aplicationa в Doca да ми се отваря като ред едно под друго а не както е в момента да ми ги разплоква на целия екран.
3)Може ли да си разцепвам евентоално харда както е при Windows с партишан меджика тук с некоя друга програма.
4)Отностно Mail каква поща мога да проврявам с него в смисал дали мога за abv или само gmail.
5)От каде мога да разбера дали има клавишна команда или евентоално ако има коя е тя за сменянето на стила US-BG Phonetik като използвам вградената в OS
машината е MBP 2,4Ghz последната серия на MBP всъщност и съм с Leopard.
Това е за сега благодаря за напред ще питам пак.

space ace

2)Мога ли да си направя организацията на списъка на Aplicationa в Doca да ми се отваря като ред едно под друго а не както е в момента да ми ги разплоква на целия екран.

десен бутон, Display as, View content as...

4)Отностно Mail каква поща мога да проврявам с него в смисал дали мога за abv или само gmail.

може abv ако си активирал pop при тях

5)От каде мога да разбера дали има клавишна команда или евентоално ако има коя е тя за сменянето на стила US-BG Phonetik като използвам вградената в OS

system preferences, keyboard..., keyboard shortcuts
macbook

walker007

1)Има ли начин да си прехвърля букмарковете от виндовската мозила на мака.

Това не може да стане за съжаление! Пробвал съм не става! Трябва да си ги правиш на ново!  :D
"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life."

varnenche

Цитат на: "vennan"
3)Може ли да си разцепвам евентоално харда както е при Windows с партишан меджика тук с некоя друга програма.

Disk Utility http://www.varnenche.org/video/diskutility.mov
Разни джаджи http://www.novajaja.com/

scrap

Цитат на: "varnenche"
Цитат на: "vennan"
3)Може ли да си разцепвам евентоално харда както е при Windows с партишан меджика тук с некоя друга програма.

Disk Utility http://www.varnenche.org/video/diskutility.mov

varnenche, чуден туториал :)
колко е хубаво да чуеш българска реч :)

vennan

Супер сте момчета едно голямо благодарско.
И ако не сум много нахален мойе ли да питам още няколко жапроса които се сетих сега малко кусно но все пак :
-Мога ли да си включа външен монитор и клавиатура и да работя при затворен капак на MBP-то в смисал да го настроя да не заспива илиняма такава опция.
-И другото е мога ли да нагласям батерията кога да започва да се зарежда-т.е суквартиранта ми има IBM и при него може да се нагласи прим когато батериата падне под прим.95% тогава да започне да се пулни дали тук има такава опция че на открих при настройките.

vennan

А да за шорткъта за кирилицата не успях да намеря такава комбинация аз проверих предварително преди да питам на същото място ама не намерих или аз не мога да си преведа нещо или я няма, въпреки че го гледахме 4 очи двете от които разбират уж англииски  :)

space ace

macbook

mr.j

Ето видео по въпроса ти с външния монитор и затворения лаптоп http://www.youtube.com/watch?v=Pp0rH7041TQ

vennan

Поклон пред всички отзовали се извинявам се ако сум задавал тъпи вапроси но винаги е по лестно да се допиташ до по-запознатите.
Благодаря отново и си запазвам правото да питам отново   :roll:

vaskog

1)Има ли начин да си прехвърля букмарковете от виндовската мозила на мака.

Има начин:
Boomarks -> Organize Bookmarks -> Import and Backup -> Export HTML.
Псле по обратия ред с Import HTML.

P.S. Не очаквах, че толкова малко хора го знаят това.  :D
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

vennan

vaskog евала това май беше черешкат ана сладоледа спестяваш ми мнооооооооого писане и bookmark-ване

vaskog

:D  Always welcome.  :D
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

vennan

ще се възползвам от предложението,както се казва с нахалитет към просперитет  сам не срам ще питам май май и за напред

fpyyh

за зареждането на батерията нищо не може да се направи, аз също бях свикнал от ibm, но след много ровене установих, че можеш да разчиташ епъл да са избрали идеалния режим за теб.