Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 07:15:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 572
Total: 573

572 гости, 1 потребител
streizar

ъпгрейд от Тайгър до Лео?

Започната от arnold, 05-10-2008, 21:50:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

В момента ползвам Тайгър от около половин година и много искам да мина на Лео, бях решил да чакам докато се скапе и да го преинсталирам ама то явно няма да се скапе, та се чудя дали мога да го ъпгрейдна с някоя версия. И мисълта ми е може ли да не потегли няма да буутвам от двд-то ами мисля през мак ос да стартирам направо инсталатора. Другия ми въпрос е според вас драйверите които сега съм инсталирал ше се прехвърлят ли или трябва да тегля нови?
Real Mac mini

vaskog

Без да се обиждаш, ама твоят въпрос ми звучи като: мога ли от Winbowz 95 да ъпгрейдна до  Vista без да преинсталирам?....
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

arnold

ами проблема е там че като се мъчех преди да инсталирам тайгъра и от 5 опита при 4 ми даваше няква грешка под текстовия режим дето зарежда устройствата, та мисълта ми беше ако го стартирам от работеща мак среда дали няма да избегна тоя режим направо някак си да се ъпдейтне просто и аз не знам точно как протича инсталация, която не е чиста
Real Mac mini

XXwolf

щом имаш такава стабилна ос на хакинтоша, а лео не толкова стабилна дори и на Мас и имайки в предвид проблемите които си имал, си вземи друг хард инсталирай на него лео и пробвай как ще върви - ако ти хареса и е стабилен, тогава ще имаш повече избор

Wizi

Предвид на това, че дори не си си направил труда да споделиш каква ти е конфигурацията мога да те посъветвам добре да се разровиш и да прочетеш дали има съпорт за нея и евентуално коя би бил най-лесно инсталирщият се релийз за твоя компютър.

И още един отговор на въпроса ти: НЕ, няма да можеш просто да мигрираш от едната система на другата, както е възможно при истински Макинтош, ами ще трябва да проведеш напълно нова clean инсталация на цялата операционна система и след това да си я пачваш и нагласяш както на теб ти изнася и харесва.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

аз мигрирах, както е препоръчал XXWolf, никакви проблеми, 100% възстановяне на инсталации, настройки и подобни, просто ти трябва още един диск или свободен партишън и малко време.

Wizi

Супер! Покрай теб (и XXWolf) и аз научих нещо ново  :D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

ами имам семпрон 2800+, 2 ИДЕ хард диска, фХ5500, 2ГБ РАМ и някво евтино дъно:)
Real Mac mini

prOMiNd

Цитат на: "arnold"ами имам семпрон 2800+, 2 ИДЕ хард диска, фХ5500, 2ГБ РАМ и някво евтино дъно:)
Голяма мъка ще е да го ползваш леопарда на тая дърта щайга :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

arnold

абе май ще си с тоя с тигъра...
Real Mac mini