Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 03:08:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 577
Total: 577

577 гости, 0 потребители

Евтин файлов сървър за мак.

Започната от nubizus, 16-07-2008, 02:27:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Само за 360 кинта успях да си зглобя файлов сървър.
След известни битки всичко е ок. Мога да взема чука и да понапукам скапаните Кутии за външни дискове.:)))
Повече за драмата и забавата тук.

XXwolf

кофти работа!

първо не включваш в общата сума цената на ОС-а.
също така не изчисляваш изгубеното времете и "един тон DVD-та", да не говорим че това aбсолютно противоречи на философията на apple и особено macintosh.
и не вярвам "възможно най-евтиното пеце" да издържи много по-дълго от скапалата се кутия за външен хард.

би било по-разумно и по елегантно да вземеш един mac на старо и да му смениш харда

fpyyh

голямо, шумно и грозно. защо не time capsule или apple tv + usb hard или с по-голям вътрешен? малко по-скъпо е, но заема 1/3 от мястото и е истински епъл, има и други възможности. някой продаде за 550лв 160гб apple tv наскоро, което е сравнимо с 360те лева, а има доста повече възможности, не на последно място n wifi и geforce 7300.

nubizus

Момчета.
Лично аз пазаравайки от бг съм платил поне три пъти леопарда:))
Колко от вас не са с макче "докарано от УСА"?
Ако някой продаваше г4ка за тея пари веднага щях да е взема.

Ма май не схващате идеята, имам стари иде дискове, които имат инфо на тях. Не искам да ми се мандахерцат 5 кутии наоколо.
А знаете ли къде ми е за философията на Апъл. Аде да не казвам.
Философията им е "прееби клиента докато можеш че втори път няма да има". Я малко мисъл в главите.
Напънете ги тези гънки.
Единствената мотивация за мен е оса и плащайки за среднокачествен хардуер с приличен дизайн ,лаптопа не са сменили дизайна от 5 години
щото бил хубав, разбирш ли, съм си платил в пъти за софтуера.

nubizus

Колкото за шума, лаптопа се чува най-много:)))

XXwolf

Цитат на: "nubizus"... Лично аз пазаравайки от бг съм платил поне три пъти леопарда...
това че го купуваш от тук си е твоя работа, но никак неозначва че си платил за софтуера за хакинтоша. освен това тук имаш две години гаранция за разлика от тия които си купуват от уса. а и щом другите могат купи си и ти от вънка де.
проблема е че си си втълпил че трябва OS-a да се продава за всеки хардуер и само се оплакваш от качеството на хардура и стария дизайн, но това не ти пречи да си купиш най-боклучния и най-грозен комп на пазара.
ако си беше напрегнал ти малко повече сивите гънки щеше да измислиш нещо много по-елегантно като това което посочи fpyyh.
но не та не. ти си чакаш абсурдното пускане на ОС-а на пазара и това е

nubizus

Абе ламери, вие и да четете ли не можете?
:)))
СТАРИ ИДЕ ДИСКОВЕ С МАК ХФСПЛУС.
ЦЕЛ: ДА СА В ЕДНА КУТИЯ И ДА СА ДОСТЪПНИ В ЛОКАЛНА МРЕЖА.

Какви капсули ви гонят, кви ги плещите.
За четири стари диска МАКПРО ли да си взема? А?

ГОРЕ ДЕТО НАТИСКАТЕ ОНОВА СИНИЧКОТО ТЕКСТЧЕ НЕ ПИШЕ ЛИ:
apple-bg Форуми -> MacOSX x86
Ако не ви кефи идеята за ХАКИНТОШ, кво ми коментирате тука.
Ревнете яко, и ако Шамана прецени че ХАКИНТОШ = Сатаната да трие раздела.
До тогава ще ви помоля да споделяте слюнки, сополи и оксита в друга
"apple_fans_blind_loyalty" тема.

Аз споделям реално решение на проблем, който съм имал с пълното съзнание какво права и всичките легални последствия от него.
Ако някой има някакви претенции е свободен да се опита да ги предяви.

Я да споделите между другото колко от софтуерчетата дето ползвате са легални? Бас лова, че специални вие двамката сте бъкани с "програмки" от фрии торент шопа.
:))

fpyyh

за стари дискове - един нов 1тб (около 350 лв) и една usb джаджа от конрад (15 лв), някой от форума ме открехна, преходник sata/ide/лаптопско ide към usb. копираш и подаряваш старите дискове на домовете за сираци - друга тема във форума. и аз имах няколко 30-40-80-120ки, но просто им мина времето. хубава кутия досега не ми е отказвала, а съм ползвал и носил доста. в същите магазини на раковски има и nas-ове за локалната мрежа за 200 лв без диск, в тях се слагат ide или sata диск, някои имат itunes server, torrent клиент и т.н.
ти предлагаш решение, което според други не е оптимално, така тези, които четат ще имат повече информация и възможности за избор.

с малко търсене за 365 лева има това:
http://www.buffalo-bg.com/product/1210
което е 320 гб
или това http://www.buffalo-bg.com/product/1320, 500гб за 385 лв, сигурно има и други.

nubizus

Така тва вече е друг тон.:))
Ок стари дискове под 160гб нямам, всичкото кутия, което разгледах е на концепта че един диск е в кутия. Само че четири кутии са четири захранвания, кабели на корем.
Всеки търси оптимално решение за случая.
А аз имам четири, някак си няма друго бързо решение за тия кинти.

Това е реалността. Когато бизнес възможностите станат по-добри и печалбата е по-добра няма се прават такива "експерименти". Тогава реалнот решение на целия проблем е тази кутия, стига да има с какво да я напълни човек.

http://store.apple.com/us/product/TK568LL/A?fnode=home/shop_mac/mac_accessories/server_accesssories&mco=MTA4ODQ4&p=3&s=topSellers

Това вътре в подобна конфигурация съм го виждал, тотала беше скромните 20 000 лева:))

XXwolf

Цитат на: "nubizus"СТАРИ ИДЕ ДИСКОВЕ С МАК ХФСПЛУС.
ЦЕЛ: ДА СА В ЕДНА КУТИЯ И ДА СА ДОСТЪПНИ В ЛОКАЛНА МРЕЖА.

какво да ти обяснявам? ти май нещеш да разбереш че един powermac g3 или g4, ще направи точно това.

а това че ти си крадеш софта не означава че всички други го правят - или неможеш да повярваш че някой си плащат? :lol:

аз по принцип не пиша в тази тема, но понеже все се оплакваш от това как са те прецакали от apple, но пък не можеш да се спреш с хвалбите колко много (според теб) си платил и че сега едвали не си намерил решението на въпроса с щайгата която си купил - за това ти отговарям.
ти постоянно твърдиш че преди продуктите на аппле са били префектни а сега пълен боклук и явно не знаеш много за тях защото още когато ти си бършеше сoполките в ръкавчето аз купувах техните продукти и някой комп-ове си стояха повече в сервиза като 5300ce (можеш сам да провриш колко е струвал нов), или wallstreet-а след по късно.  
но защо ли си губя времето да ти абяснявам... :roll:

nubizus

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "nubizus"СТАРИ ИДЕ ДИСКОВЕ С МАК ХФСПЛУС.
ЦЕЛ: ДА СА В ЕДНА КУТИЯ И ДА СА ДОСТЪПНИ В ЛОКАЛНА МРЕЖА.

какво да ти обяснявам? ти май нещеш да разбереш че един powermac g3 или g4, ще направи точно това.

а това че ти си крадеш софта не означава че всички други го правят - или неможеш да повярваш че някой си плащат? :lol:

аз по принцип не пиша в тази тема, но понеже все се оплакваш от това как са те прецакали от apple, но пък не можеш да се спреш с хвалбите колко много (според теб) си платил и че сега едвали не си намерил решението на въпроса с щайгата която си купил - за това ти отговарям.
ти постоянно твърдиш че преди продуктите на аппле са били префектни а сега пълен боклук и явно не знаеш много за тях защото още когато ти си бършеше сoполките в ръкавчето аз купувах техните продукти и някой комп-ове си стояха повече в сервиза като 5300ce (можеш сам да провриш колко е струвал нов), или wallstreet-а след по късно.  
но защо ли си губя времето да ти абяснявам... :roll:

Сополките в ръкава.:) Добре бе. Хареса ми израза.
По това време аз си харчех парите за много по смислени неща.
А като говорим за пари, тогава се икарваха много по лесно. Тва е мерилото за цена. Пука ми дали струва 10 000 долара като знам, че няма
160 рекета на които да заделям и ще ги изкарам от два клиента.
Щайгата "капут сплескан" (тва е за сополките) е решение на проблема спрямо бюджет и време. Ма съм могъл да си купя Г4. Да.
Но не съм. Част от тва щото немаше наблизо/подръка. Част от това че дори да имаше щайгата ше и счупи главата на калпавата г4ка стократно.
Компютър на старо си е компютър на старо било той Mak.
Дали щех да съм по куул с Г4. О да.
Ще ти повторя, "мак бой", горе пише apple-bg Форуми  -> MacOSX x86. Ако имаш проблем го отнеси където трябва. А личното ми мнение не можеш да промениш. И ако ти намираш това решение на проблема за Грозно, аз го намирам за Ефективно.

eek

Дам, мен ме кефи как си решил проблема с дисковете :)

Но това е, аппле не са фирма, която да предлага толкова къстъм решения -- затова и ако искаш просто да ти сменят маслото не отиваш в сервиза на Your-car-manufacturer's-name-here, а при бай Пешо, където за 10 лв гледаш как изтича отдолу и после си наливаш сам новото :)

Ествествено, другите винаги ше псуват и ше изтъкват предимството на аппле машините. Обаче в твоя случай, въпросът се решава много по-лесно (и евтино) с едно обикновено желЕзо и малко компютърни умения. :)

Лео4алл ли подкара? :)

nubizus

Лео 4 Олл.
Верно е 4 Олл. Не прощава. Мачка наред.
Просто инстала  първия път мислех че е зависнал щото показваше 10 минути че му остава 1.
Обаче след това го оставих и след 15 минути се рестартна и изгря анимацията:)))
Единствения нерешим проблем беше лан драйвера, forcedeth нито един от вариантите не зацепи. Карта с риълтек чип за 8 лева - инстал дривер и бехме в нета.:)))

А относно "мак фенчетата" не бих бил горд да ми лепват такива етикети, това ще значи че съм субективен.
А обективното ми е работа.:))
Така че турбо обективно тръпката е да намериш решение на проблем.

XXwolf

Цитат на: "nubizus"А относно "мак фенчетата" не бих бил горд да ми лепват такива етикети, това ще значи че съм субективен.

субективен??? че това ако не си забелязал е "Форуми на приятелите на Apple в България"

а отнсоно парите, ти си ги изкарвал лесно, но аз ги изкарвах и подължавам да ги изкарвам там където твоето "ефективно" решение се смята за изкривено. нима не рзбираш все още защо коментирам твоето решение? за разлика от другите тук които си правят хакинтош защото нямат мак или за да пробват, ти ползваш твоя хак за БИЗНЕС...

но това ми хареса:
Цитат на: "nubizus"Дали щех да съм по куул с Г4. О да.

nubizus

Да за бизнес. Ти да не мислиш че другите, които позват осХ86 само браузват нета и гледат филми от торентите.:)))
На практика след като ми гръмна дъното на Пауърбука поне половин година бачках доста успешно на 10.4.8 JAS, в момента в който взех пари
си купих нов мак. Да но ако се замисля в подобна ситуация(дори и в тази) ако нямаше осх86 бях напълно загубен, файлове, програми и прочее. Дали не е морално? Да определено нарушава ЕУЛА.
Но това не е нещо което можеш да спреш. Още когато Апъл обявиха минаване към Интел беше ясно че ще се случи.
Правилния въпрос който трябва да си зададеш е дали това ще навреди на Апъл? Според мен не. Напротив. Тинейджърите най-редовно преминават от осх86 на Мак компютър, даже си пишат в подписите и в дистрибуциите: Купете си Леопард. Купете си мак.
А за файловия сървър от този тип истината е че Апъл просто нямат такъв продукт. Диференцирането на техния пазар от както пуснаха макбук на достъпна цена е много по различно от преди.
Ако до предигодини основният им таргет бяха професионалистите.
Сега всичко е към масовия потребител насочено. Еъра определено също не е про компютър. А камо ли да мислят за случка в която имаш четири диска и искаш да са на едно място/кутия.

Аз даже се страхувам че следващите про лаптопи ще бъдат още по-зле.
Дано да греша.