Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:56:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 492
Total: 493

492 гости, 1 потребител
smile_g

Търся помощ за модификация на iMac

Започната от pivanov, 31-03-2011, 00:21:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pivanov

Здравейте, приятели!
От няколко седмици насам iMac-a ми /iMac 21,5", C2D 3,06/ отказва да приема дискове. "Поглъща" диска за 20 - 30 - 40 секунди и после го "изплюва". И ако имам търпение така по 10 - 15 пъти. Страх ме е, че заради това в пристъп на яд ще си "нараня" iMac-a. Възможно ли е да се премахне дисковото устроиство и на негово място да се сложи някакъв хард-диск и компютъра да се пригоди да работи с външно DVD.
Благодаря на отзовалите се!
Поздрави на всички!

HQ

3 варианта :
-почистваш лазера на сд-то (със разглобяване разбира се ако не е в гаранция)
-купуваш юсб сд или сд + юсб кутия
-купуваш си флашка и забравяш за проблема!

Lycan


pivanov

#3
Да, вариантът с външна записвачка като че ли би ме устроил най - много. А с какъв софтуер би трябвало да се ползва?
А сам да го разглобявам - нито имам толкова технически умения и познания, нито толкова смелост.

pichaga933

#4
Нищо не разглобявай като не си уверен в уменията си, да не кажа колко хора дето са  мнооого уверени, после плачат.

Вземи си една външна писачка на USB  и гледай да пише че е МАК съвместима, тогава софтуера към нея си върви на диск с нея или може да го свалиш от сайта на производителя и.

E тва поддържа Mac OS

http://www.stealtech.org/23442.html

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

pivanov