Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 13:54:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 467
Total: 468

467 гости, 1 потребител
Пиф

Пак за тоя PB G4

Започната от cooler, 20-03-2011, 15:21:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pichaga933

Търся му някой да го реболне качествено в момента, Щом след сваляме се е появаил дефекта е 100% механичен/ счупена спойка на BGA-to
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

cooler

Гледам че сте се заиграли с тая машина. Проблема възникна от някво калпаво CD в режим на ненатоварена експлоатация (не с графични програми или видео, когато обикновено се загрява). Интересно ми е кво ще се случи. Пак да кажа че  не съм комп специалист, но това не ми е първия лаптоп, който разглобявам. Имам тех образование и сериозен стаж във фина механика като часовникар, знам какво не трябва се прави при разглобяване и как да се пипат и съхраняват елементите. Може би ако бях спрял до ниво откачане на CD щеше да си тръгне безпроблемно, но кой знае. Успех, пък каквото стане. Ще следя темата.

pichaga933

 За сега периферията и харда са елиминирани като причина за Паниката , При поит за Инстал и започване на кешване от ЦД то паниката пак се получава.

С диагностичен диск на iMac стигна до Фирмуер  данни за  ревизия и команден ред без грешката но пък е несъвместим с тоя модел та Утре ша се тъси за Тоя PBG4  Имейдж на Тестови диск за хардуера и с него ще се гледа кое точно се дъни: чЧипсет ли ЦПу ли итн... ДА се знае със сигурност кое да се реболва...
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)