Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 18:24:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 424
Total: 424

424 гости, 0 потребители

Въпрос за термо пастите и PB G4 15"

Започната от cooler, 17-03-2011, 13:57:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

cooler

 Нагазих без да се усетя навътре в разглоbката и стигнах до там от където връщането е съпроводено от използване на тези продукти. Четох тема за една 17-ка и от там подразбирам че се използват два чешита. Виждам че има 3 контактни равнини върху медния heat sink, които контактуват с процесора и нек'ви други джаджи. Върху лявата и дясната имаше втвърдена сива паста, а средната прилича на бежава, леко грапава и твърда стара гума. Помогнете със съвет как да постъпя. Явно трябва да намеря такова  нещо бързо защото машината е разкостена, а аз тъпака не помислих навреме и много ще ме затрудни да я стопанисвам в това състояние. Аз ще почистя лявата и дясната контактни пластини, как да постъпя със средната? Дали е необходимо и тя да се почиства и да се маже с нещо друго по-специфично?

HQ

Чисти всичко и слагай нова паста! Ако си от Варна мога да ти услужа с Arctic Silver Ceramique.

cooler

Това в средата изобщо не прилича на паста, няма нищо общо с пастата използвана за страничните пластини. Ти от къде се сдоби с тази паста. Аз съм в София и мислех да ходя до едни магазини -Кондрат, където ме пратиха и принципно имат. Не знам дали е тази точно, но някаква със същите функции.

pichaga933

#3
Старата термопаста се почиства с  клечки за зъби ДЪРВЕНИ  лекичко, лакочистител и клечки за уши.

Новатва термопаста е MX2, Сива е на цвят , невероятна термопроводимост и гаранция че за 4 години няма да се спече:

http://www.dekada.com/catalog/mx2-thermal-compound-4g-p-329.html

тука е най-на далавера, аз само от тях пазарувам в СОфия са.

старите пасти и термолепенки се изчегъртват с ДЪРВЕН инструмент  докато не лъсне кристала на ядрата на чиповете и не им видишнадписите- кристалите са огледални, до тогава трябва да чистиш.

Също си смажи вентилаторите с машинно масълце, за предпочитане силиконово.

MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

Gogo

Цитат на: cooler - 17-03-2011, 13:57:06
Върху лявата и дясната имаше втвърдена сива паста, а средната прилича на бежава, леко грапава и твърда стара гума.

Чисти се с коресилин и клечка за уши. Маже се тънко и равномерно със силиконова паста за процесори (сребриста мазнотия).
Монтираш и след това махаш ))))) - ако на някое от трите места пастата не се е "разпльокала" равномерно и почти прозрачно тънко без омазване отстрани - повтаряш докато се научиш или откажеш.

НО НЕ ВКЛЮЧВАЙ ако не става равномерно тънко и без "изплюта" настрани паста!!!!!!!!
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

pichaga933

Сребърната  паста е Морално остарял консуматив, бързо се спича /изсъхва+ че е канцерогенна и я забраниха отдавна. В MX пастите има  дисперсирано среброи в точно нужното количество а не на стърготини като в старите.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

dcc

Давам гласа си за Arctic Silver 5,просто е желателно да се маже на много тънко,найлонова ръкавичка или просто парченце найлон увиваме около пръста и започваме да разстиламе внимателно докато навсякъде е равно.

http://www.jmt.bg/охладители-cID=633/arctic-silver-5,-3gr.-pID=707/

 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

waser

След смянята на моята паста с Arctic Cooling MX-2 (писах тук преди време), нямам никакви забележки.
Остана ми половината тубичка, така че, ако колегата е от София, мога да му услужа, няма проблем.
PB G4 17'' PPC, 1 GHz, OS X 10.5.8, 2 GB, 320 GB
Qosmio X 875

BL

В manual-a на АС-МХ2 изрично пише да не се размазва пастата по кристала.

pichaga933

#9
Няма особенно значение, дали ще я размажеш или само едно голямо зрънце паста ще цвъкнеш на средата на кристала. При маковете за разлика от PC-тата Охладителите са точно изработени (не са криви) .

Та след като намажеш един слой около 0.5мм на кристала паста и притегнеш .както каза колегата отгоре, трябва да светенеш с фенерче и да се увериш че е изхвърлило малко паста отстрани на ръба кристала- излишнта. Това е .

Алуминиевите ги мажа и между охладителя и корпуса/ дънния капак, охлаждането се подобрява значително.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)

cooler

Всичко направих както ме посъветвахте, не остана винтче незавито(а и как да остане при тия илюстрирани опътвания). Пуснах га да стартира и на 10-тата секунда ето с какво ме поздрави

cooler

Да си кажа честно, не знам как да го тълкувам. Дайте съвет. Мак-а е дърт, ама за детски комп си става. Ако се е прецакал нещо хардуерно дали мога да източа квото ми е необходимо от хадр-а? Имам предвид ако самия хард не е заминал. Той е IDE и вероятно може да се закачи в кутия и да се рови из него.

pichaga933

Снимката ти не се отваря, ако ти дава папката с въпросче, сначи конектора на харда нен закачен допре, понамеси го и го подпри.
MSi VR601 Laptop 2GB Ram, IntelX3100Video Upgrade with: Apple Combo CD, Intel T7100 Procesor, 160GB Hdd Sata, MAC OS 10.X.X(I change it repeadetly)