Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-05-2024, 05:09:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 221
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 209
Total: 209

209 гости, 0 потребители

Нужен ми е съвет за Mail

Започната от tMac, 16-02-2010, 17:53:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Налага ми се правя "mailling" от време на време до голяма група хора. И проблемът ми е, че не мога да изпратя mail-а до всички реципиенти, които съм сложил в полето Bcc:. Появяват се разни неверни съобщения от сорта, че неможе да намери адресантите, да избера друг outgoing server и т.н. и чак след като редуцирам списъка до няколко човека, примерно 10-15, тогава писмото "излита". Влудяващо е, защото групата е от окло 450 човека. Има ли начин да се настройва това действие, т.е. какъв брой хора да можеш да сложиш в това поле или каквото и да е друго позволяващо ми да пратя писмо до всички наведнъж. Ако някой знае каква е тайната или се е сблъсквал с това и му е намерил цаката да удари едно рамо моля.

ecobo

Проблемът е в изходящия сървър, най-вероятно.

Metal

А ако го направиш до Група?

tMac

Нямам никаква представа, нито за едното, нито за другото. Като знам, при кой ползвам mail host не изключвам проблема да е в изходящия сървър. Ако е така какво прая ecobo? Може би мога да пробвам правейки група както казва Metal, да заобиколя проблема, но ще ми е нужно напътствие. Дайте по-подробни указания.

fpyyh

с какво групата ще промени нещата? тя се замества от истинските адреси, когато тръгнеш да пращаш, удобна е за заместване в мейл клиенти. пращането на 450 мейла може да е ограничено и от читави доставчици, защото много прилича на спам, най-добре се обади и питай тях. иначе има компании, които предлагат мейлинг услуги срещу минимално заплащане или можеш да ползваш скрипт, който да праща по 10-15 мейла през 2-3 секунди (или колкото е нужно, за да не задействаш спам филтрите)

ecobo

Пробвай като начало през друг SMTP сървър.

Metal

#6
Как ще се представи група зависи от сървара.
Ако е обикновен pop3/smtp то групата ще се замести с адресите на хората още при mail клеинта.
Ако е Exchange сървар то групата си е реална и сървара поема отговорноста по дистрибуцията.
Същото може да се постигне и с конфигуриране на група в кой да е сървар.
Явно случая не е такъв и се ползва популярна безплатна поща. В такъв случай задължително има спам филтър, (слабо вероятно е ограничение в дължината на стринга в mail клиента) така група в контакт листа няма как да помогне, и всичко зависи от сървара
.
tMac страхувам се, че ще трябва да се задоволиш с ограничението, пращаи на ръка или със скрипт/automator.

tMac

Цитат на: Metal - 16-02-2010, 21:33:47tMac страхувам се, че ще трябва да се задоволиш с ограничението, пращаи на ръка или със скрипт/automator.

И на мен ми изглеждат така нещата. Благодаря за съветите!

Angelo

Проблема може да е и в неправилно изписан или невалиден мейл. Ако има такъв ще се получи точно това което описваш. Провери майлите след десетия или там до който ги е изпратило и виж дали ще ги изпрати. ;)

tMac

След казаното от Metal звъннах на тези при, който ползваме mail hosting и се оказа, че ограничението е направено от тях с оглед на това да не се генерира SPAM. Мога да пращам максимум до 50 email-а на веднъж в рамките на минута-две. Aз смятам, че и един e-mail, който съм получил от непознат или както се казва в Закона за електронна търговия непоискано търговско съобщение си е жив SPAM. В тази връзка незнам какво ограничават тия пичове, ама знам, че ми губят времето като разделям списъка на 6-7 части.

fpyyh

ти смесваш получаването с изпращането. доставчиците ги интересува да не попаднат в някоя от големите blacklist-и и затова ограничават клиентите си, които, волно или неволно, лесно могат да ги вкарат там.